Lomza baner 4kolory 1000x200px
czwartek, 09 grudnia 2010 09:04

Jest zima i musi być zimno Wyróżniony

Napisała  PaW
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Jest zima i musi być zimno fot. internet
To truizm. Jest zima to musi być zimno - powtarzają wszyscy, od mieszkańców szlifujących całymi dniami chodniki w mieście po dyrektora Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Jest zima i na ulicach, parkingach i chodnikach musi leżeć śnieg. Przyzwyczaj się do tego, łomżyniaku, bo lepiej za szybko nie będzie.

- Za co my te podatki płacimy, człowiek chodnikiem przejść nie może, żeby nie narazić się na połamanie nóg- narzeka pani Zosia ze spożywczego.

Narzekanie na góry śniegu słychać zresztą wszędzie. Niestety, z narzekaniem w parze idzie nasza wyuczona bezradność.

- Pani Zosiu, to może tak odśnieżyć, poprosić sąsiada obok, żeby zrobił to samo, wreszcie- zadzwonić do zarządcy osiedla i zapytać o dodatkowy pług? - proponuję.

- Aaaa tam. Nic to nie da, Co im zrobisz? - ripostuje i rozkłada ręce.

Przyzwyczailiśmy się, drodzy Państwo, do traktowania nas jak obywateli drugiej kategorii. Niestety, ciężko nam walczyć o swoje, o to, żeby żyło się łatwiej i przyjemniej. Czekamy, że ktoś za nas wykona najczarniejszą robotę.

A osoby, od których poprawa sytuacji zależy, mogą tylko zacierać ręce. Łatwo jest rządzić ludźmi, którzy niczego się nie domagają. Łatwo nie wywiązywać się z obietnic. Łatwo na wszelkie pytania odpowiadać banalnym "jest zima, więc jest i śnieg".

A może na progu "nowego", kiedy czekamy na zaprzysiężenie nowego prezydenta, postawimy przed nim wreszcie konkretne zadana do spełnienia? I razem dopilnujemy, by nie stały się tylko obietnicami bez pokrycia? Wtedy, za kolejne cztery lata, naprawdę będziemy czuć, że udział w wyborach to nasz obowiązek. W końcu rządziliśmy wspólnie...

4 komentarzy

 • Odpowiedz Open wtorek, 05 sierpnia 2014 17:27 Umieszczone przez: Open

  Takovfdhle tchyně by měly bejt všechny, pak by se vůbec neměly předležitost uchytit že1dnfd hloupfd vtipy!.)Brašna je kre1sne1, k doasnklooti jed chybed pouze několik centimetrů rozměrnosti.Sama několik takovfdch me1m, ale od tchyně teda zatedm ani ťuk.)

 • Odpowiedz Paulo sobota, 04 kwietnia 2015 17:01 Umieszczone przez: Paulo

  Takovfdhle tchyně by měly bejt všechny, pak by se vůbec neměly předležitost uchytit že1dnfd hloupfd vtipy!.)Brašna je kre1sne1, k dostlanokoi jed chybed pouze několik centimetrů rozměrnosti.Sama několik takovfdch me1m, ale od tchyně teda zatedm ani ťuk.)

 • Odpowiedz Levente poniedziałek, 06 kwietnia 2015 14:59 Umieszczone przez: Levente

  Všem děkuji! Boty jsou ve1žně moc teple9! Teplota vzduchu je cca mezi 8-10 sputni, nic moc...Anonymned: mohla bych udělat soutěž v čtened textů :)))Berry: no je1 jsem docela male1 :))

 • Odpowiedz obiektywny realista poniedziałek, 06 kwietnia 2015 16:11 Umieszczone przez: obiektywny realista

  a ki choj i po kakiemu tu pisze ?
  oj, admin się nie popisał! wszak to może być prowokacja, ciekawe po co to tu umieścił ? a gdyby po "zulusku" bym tu parę chojów wam posłał, też byś to puścił na forum ?

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

feedback