Milomlyn-webbaner750x100-Wczasy mylomza
czwartek, 09 grudnia 2010 10:04

Jest zima i musi być zimno Wyróżniony

Napisała  PaW
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Jest zima i musi być zimno fot. internet
To truizm. Jest zima to musi być zimno - powtarzają wszyscy, od mieszkańców szlifujących całymi dniami chodniki w mieście po dyrektora Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Jest zima i na ulicach, parkingach i chodnikach musi leżeć śnieg. Przyzwyczaj się do tego, łomżyniaku, bo lepiej za szybko nie będzie.

- Za co my te podatki płacimy, człowiek chodnikiem przejść nie może, żeby nie narazić się na połamanie nóg- narzeka pani Zosia ze spożywczego.

Narzekanie na góry śniegu słychać zresztą wszędzie. Niestety, z narzekaniem w parze idzie nasza wyuczona bezradność.

- Pani Zosiu, to może tak odśnieżyć, poprosić sąsiada obok, żeby zrobił to samo, wreszcie- zadzwonić do zarządcy osiedla i zapytać o dodatkowy pług? - proponuję.

- Aaaa tam. Nic to nie da, Co im zrobisz? - ripostuje i rozkłada ręce.

Przyzwyczailiśmy się, drodzy Państwo, do traktowania nas jak obywateli drugiej kategorii. Niestety, ciężko nam walczyć o swoje, o to, żeby żyło się łatwiej i przyjemniej. Czekamy, że ktoś za nas wykona najczarniejszą robotę.

A osoby, od których poprawa sytuacji zależy, mogą tylko zacierać ręce. Łatwo jest rządzić ludźmi, którzy niczego się nie domagają. Łatwo nie wywiązywać się z obietnic. Łatwo na wszelkie pytania odpowiadać banalnym "jest zima, więc jest i śnieg".

A może na progu "nowego", kiedy czekamy na zaprzysiężenie nowego prezydenta, postawimy przed nim wreszcie konkretne zadana do spełnienia? I razem dopilnujemy, by nie stały się tylko obietnicami bez pokrycia? Wtedy, za kolejne cztery lata, naprawdę będziemy czuć, że udział w wyborach to nasz obowiązek. W końcu rządziliśmy wspólnie...

7 komentarzy

 • Odpowiedz Open wtorek, 05 sierpnia 2014 18:27 Umieszczone przez: Open

  Takovfdhle tchyně by měly bejt všechny, pak by se vůbec neměly předležitost uchytit že1dnfd hloupfd vtipy!.)Brašna je kre1sne1, k doasnklooti jed chybed pouze několik centimetrů rozměrnosti.Sama několik takovfdch me1m, ale od tchyně teda zatedm ani ťuk.)

 • Odpowiedz Paulo sobota, 04 kwietnia 2015 18:01 Umieszczone przez: Paulo

  Takovfdhle tchyně by měly bejt všechny, pak by se vůbec neměly předležitost uchytit že1dnfd hloupfd vtipy!.)Brašna je kre1sne1, k dostlanokoi jed chybed pouze několik centimetrů rozměrnosti.Sama několik takovfdch me1m, ale od tchyně teda zatedm ani ťuk.)

 • Odpowiedz Levente poniedziałek, 06 kwietnia 2015 15:59 Umieszczone przez: Levente

  Všem děkuji! Boty jsou ve1žně moc teple9! Teplota vzduchu je cca mezi 8-10 sputni, nic moc...Anonymned: mohla bych udělat soutěž v čtened textů :)))Berry: no je1 jsem docela male1 :))

 • Odpowiedz obiektywny realista poniedziałek, 06 kwietnia 2015 17:11 Umieszczone przez: obiektywny realista

  a ki choj i po kakiemu tu pisze ?
  oj, admin się nie popisał! wszak to może być prowokacja, ciekawe po co to tu umieścił ? a gdyby po "zulusku" bym tu parę chojów wam posłał, też byś to puścił na forum ?

 • Odpowiedz dortmund tröja sobota, 25 marca 2017 19:30 Umieszczone przez: dortmund tröja

  Now I am going away to do my breakfast, once having my breakfast coming over again to
  read additional news.
  dortmund tröja

 • Odpowiedz bucketlist.org poniedziałek, 27 marca 2017 17:58 Umieszczone przez: bucketlist.org

  https://bucketlist.org/idea/1YRE/seducao/

 • Odpowiedz João Bryan środa, 12 kwietnia 2017 00:44 Umieszczone przez: João Bryan

  The paper has a circulation of 19,431 daily, 21,
  059 Sunday.1 It is owned by Lee Enterprises.

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

feedback