Lomza baner 4kolory 1000x200px
sobota, 21 maja 2011 16:39

Mamusia czy okropna teściowa? Łomżynianki o swoich relacjach z teściowymi- VIDEO

Napisała  PaW
Oceń ten artykuł
(5 głosów)
Uczestniczki spotkania dziękują prowadzącej warsztaty- Mirze Opalińskiej Uczestniczki spotkania dziękują prowadzącej warsztaty- Mirze Opalińskiej fot. mano
To nie jest tekst tylko dla kobiet, choć to kobiety na pierwszy rzut oka odgrywają w nim główną rolę. Sprawa jest całkiem poważna- jesteśmy matkami, żonami... synowymi, a z czasem teściowymi. I tu już nie trzeba szczególnej inwencji- na temat tej relacji każdy ma coś do powiedzenia. Coś (i to całkiem sporo!) na ten temat powiedziały też uczestniczki czwartkowego spotkania "Czy można pokochać teściową?", które odbyło się w łomżyńskiej restauracji Dekada.

Spotkanie było zaplanowane jako warsztaty dla kobiet, które chciałyby poprawić swoją relację z teściową i nauczyć się, jak być teściową dla wybranka swojego dziecka. Zainteresowanych było zaledwie kilka pań, które znalazły czas w czwartkowy wieczór.

Nieliczna obecność nie przeszkodziła jednak uczestniczkom rozwinąć tematu. Były badania, wyniki ankiet, zwierzenia i dobre rady.

- Często chcemy narzucić wybrance naszego syna pewien styl, sposób zachowania. Ubieraj się tak, daną rzecz rób tak. Nie jesteśmy gotowe, by zaakceptować osobę, którą nasze dziecko pokochało- przyznała Mira Opalińska, prowadząca warsztaty "o teściowej".

Inna sprawa, że często to mężczyźni nie wiedzą, czego chcą, nie są przygotowani do samodzielnego życia.

- Mężczyzna ma naście bądź "dzieści" lat, pięćdziesiątkę na karku, a mama dzwoni do niego z pytaniem: "co dziś jadłeś?" - przytaczały przykłady uczestniczki spotkania.

Powstaje błędne koło, w którym matka (teściowa) boi się utraty miłości swojego dziecka, synowa czuje, że mąż zamiast relacji z nią, angażuje się raczej w relację z matką, a facet...  w tym trójkącie po prostu nie funkcjonuje.

- Dlatego rola mężczyzny jest ogromna, on też powinien wiedzieć, jak relacje z teściową poukładać- zgodnie przyznały uczestniczki warsztatów.

I chociaż kobiet było tylko kilka, można mieć nadzieję, że nauka pójdzie w świat.  W końcu chodzi o to, by żyło się lepiej. Wszystkim. I tym razem jest szansa, że to nie będzie tylko puste hasło polityków.

7 komentarzy

 • Odpowiedz kolekcjoner sobota, 21 maja 2011 20:30 Umieszczone przez: kolekcjoner

  matka jest tylko jedna....

 • Odpowiedz Zięć sobota, 21 maja 2011 20:46 Umieszczone przez: Zięć

  - Kochanie co kupimy mamie na imieniny? - pyta żona
  - Nie wiem. Może płytę?
  - Jaką?
  - Nagrobną.

 • Odpowiedz Zięć2 sobota, 21 maja 2011 21:55 Umieszczone przez: Zięć2

  Do czego są potrzebne dwa zęby teściowej?
  Jeden do otwierania piwa a drugi żeby ją bolał.

 • Odpowiedz miałem teściową niedziela, 22 maja 2011 15:18 Umieszczone przez: miałem teściową

  Teściowa jest jak nietoperz. Niedowidzi, niedosłyszy, a wszystkiego się czepia!

 • Odpowiedz UrszulaB niedziela, 22 maja 2011 19:17 Umieszczone przez: UrszulaB

  Jeszcze Wy nam- teściowym podziękujecie za dobre serce. Smutno się to wszystko czyta....

 • Odpowiedz kolekcjoner niedziela, 22 maja 2011 19:54 Umieszczone przez: kolekcjoner

  za co mamy Wam teściowym dziękować ?????

 • Odpowiedz Róża poniedziałek, 13 czerwca 2011 10:15 Umieszczone przez: Róża

  Rzeczywiście-kto teściowej nie lubi ten nie ma za co Jej dziękowac ale są tacy co Teściowj dużo zawdzięczają: męża albo żonę.Czy to mało? A jeszcze do tego -tę wybraną osobę- bardzo się kocha.

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

feedback