dom lomza
Kultura
Śpiewasz od dziecka i chcesz zaprezentować swoje umiejętności szerszej publiczności? Być może śpiewasz tylko w zaciszu domowym, ale zawsze marzyłeś o występie w telewizji? Ruszają castingi do drugiej edycji programu All Together Now. Śpiewajmy Razem. Już w najbliższą niedzielę casting w Białymstoku!
70 młodych wykonawców wzięło udział w VIII Festiwalu Piosenki Świątecznej "Gwiazdkowe Nutki 2018", który zorganizował Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży wspólnie z Fundacją Sztuk i Dialogu. Jury konkursu przyznało dzieciom i młodzieży mnóstwo nagród i wyróżnień.
poniedziałek, 10 grudnia 2018 08:28

Mikołajkowe Targi Twórczości Artystycznej [FOTO]

Napisał mylomza
Tradycyjne już Mikołajkowe Targi Twórczości Artystycznej przygotował Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży. W budynku ROK zaprezentowano ręcznie wykonane ozdoby, kartki pocztowe, biżuterię, rzeźbę i obrazy. Targi były świetną okazją do zakupu wyjątkowego i niepowtarzalnego rękodzieła.
Qulturiada zakończyła projekt pn. "Podróże po kulturze - szlakiem stolic", który realizował od maja do grudnia Gminny Ośrodek Kultury w Piątnicy. W piątek uczestnicy wycieczek wspominali dotychczasowe wyjazdy oraz rywalizowali w quizach i konkursach. O muzyczną oprawę Qulturiady zadbał duet Funkasanki.
czwartek, 06 grudnia 2018 10:37

ŻUBROFFKA w Łomży

Napisał mylomza
13. Edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROOFKA gości w różnych instytucjach i placówkach w całym regionie. Festiwal zawita także do Łomży. 6 grudnia o godz. 18:00 w II Liceum Ogólnokształcącym, odbędzie się pokaz filmów "Oblicza Patriotyzmu".
XXVI Giełda Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej im. Marka Żemka przyciągnęła dziesiątki utalentowanych młodych artystów, którzy rywalizowali ze sobą w różnych kategoriach wiekowych. Scenę Regionalnego Ośrodka Kultury przejęła młodzież a utwory które mogliśmy usłyszeć - były bardzo zróżnicowane.
wtorek, 20 listopada 2018 09:03

B.K.Step z medalami [FOTO]

Napisał mylomza
Tancerze B.K.Step wrócili z Mistrzostw Świata World Dance Championship federacji WADF z licznymi sukcesami. Łomżę reprezentowały grupy: United, Homies crew i soliści z C.T.Young. - Miniony weekend to zwieńczenie całorocznych eliminacji w poszczególnych krajach wśród tancerzy z całego świata - mówi Marek Kisiel.
poniedziałek, 19 listopada 2018 14:16

Festiwal Niepodległą Malowany [VIDEO i FOTO]

Napisał mylomza
Festiwal zorganizowany przez Fundację Sztuk i Dialogu, nawiązywał przede wszystkim do polskiej kultury i tradycji. Folklor i muzykę regionalną połączono z taneczną muzyką dwudziestolecia międzywojennego, dodając do tego pieśni patriotyczne oraz warsztaty, w których udział mogli wziąć wszyscy chętni. Organizatorzy chcieli w sposób radosny świętować 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.
poniedziałek, 19 listopada 2018 08:14

Etno Potańcówka w Piątnicy [VIDEO]

Napisał mylomza
Etno Potańcówka była ostatnim elementem projektu realizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Piątnicy pn. "Rozmaitości Folkowo-Patriotyczne". Uczestnicy spotkania mogli poznać tajniki tańca i zabaw ludowych z projektem "Meandry", nauczyć się ludowych piosenek oraz spróbować regionalnych potraw. O oprawę muzyczną zadbała Kapela Trzy Czwarte.
Ponad stu gości odwiedziło w piątkowe popołudnie restaurację Amadeus w Łomży, by uczcić 60. urodziny Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej. Nie zawiedli biskupi Janusz Stepnowski i Tadeusz Bronakowski, posłowie Bernadeta Krynicka i Lech Kołakowski, marszałek Stefan Krajewski, przewodniczący Sejmiku Jacek Piorunek, zastępca prezydenta Andrzej Garlicki, szefowie instytucji kulturalnych, służb mundurowych, organizacji pozarządowych… W ciepłej, przyjacielskiej atmosferze wspominano twórców Towarzystwa.
czwartek, 15 listopada 2018 14:01

Nowa płyta Filharmonii Kameralnej

Napisał mylomza
"Polish Contemporary Concertos" - czyli Polskie Współczesne Koncerty to najnowsza płyta Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży. Na płycie znajdują się trzy koncerty znakomitych polskich kompozytorów - Marcina Błażewicza, Pawła Łukaszewskiego i Sławomira Czarneckiego.
Rozmaitości Folkowo-Patriotyczne to autorski projekt Gminnego Ośrodka Kultury w Piątnicy. Podczas galowego koncertu podsumowującego działania projektowe - mogliśmy podziwiać prace plastyczne oraz interpretacje piosenek, które zostały nagrodzone w ramach konkursów dla dzieci i młodzieży. Na koniec wydarzenia, przed publicznością wystąpił zespół Redlin. Koncert odbył się z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
Dzieci, młodzież oraz osoby niepełnosprawne zaprezentowały w piątek dwuczęściowe widowisko pt. "Tacy sami w kulturze dla Niepodległej". Opowieść związana z odzyskaniem przez Polskę niepodległości i okresem dwudziestolecia międzywojennego była podsumowaniem projektu pn. "Tacy sami w kulturze" realizowanego przez Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży. Uczestnicy poprzez piątkowy występ uczcili 100-lecie Wolnej Polski.
czwartek, 08 listopada 2018 12:09

Warsztaty Tańca Regionalnego w Piątnicy [FOTO]

Napisał mylomza
Prawie trzydzieści osób zgromadziło się na sali Gminnego Ośrodka Kultury w Piątnicy by wspólnie uczestniczyć w tanecznych warsztatach. Uczestnicy spotkania z Projektem Artystycznym Meandry i Kapelą Miód na Serce, uczyli się dwóch tańców regionalnych pod okiem Irminy Gosk. 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 34

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu