poniedziałek, 18 kwietnia 2016 07:04

Na oczach tłumu dzieci Brzydki Kaczorek stał się Pięknym Łabędziem [VIDEO i FOTO]

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Na oczach tłumu dzieci Brzydki Kaczorek stał się Pięknym Łabędziem [VIDEO i FOTO] fot. gak
Kolejną muzyczną bajkę z przesłaniem zaprezentowali w sobotę w Galerii Veneda artyści Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. Przedstawienie cieszyło się ogromną popularnością wśród najmłodszych widzów, dla których zabrakło miejsca na specjalnie rozwiniętym dywanie. Nie przeszkodziło to jednak we wspaniałej zabawie.

brico lomza

Reżyserem "Brzydkiego Kaczorka" jest Jakub Szydłowski, artysta Teatru Muzycznego ROMA, który na deskach Opery i Filharmonii Podlaskiej wyreżyserował także dwa spektakle: "Prosimy nie wyrywać foteli, czyli krótka historia muzyki rozrywkowej" oraz "Adonis ma gościa". To ostatnie przedstawienie artyści Opery i Filharmonii Podlaskiej prezentowali w dużych fragmentach w Galerii Veneda prawie rok temu. Podobnie jak wówczas, tak i w minioną sobotę dzieci, które tłumnie przyszły obejrzeć metamorfozę "Kaczorka" nie zawiodły się i bawiły się wspaniale zachęcane do interakcji przez aktorów.

"Brzydki Kaczorek to muzyczna bajka oparta na pięknej i wzruszającej baśni Hansa Christiana Andersena pod tytułem "Brzydkie kaczątko". W wersji przedstawianej przez artystów z Białegostoku pojawiają się jednak nawiązania do innych baśni, jak choćby do tej "O rybaku i złotej rybce" oraz "Żabi król" autorstwa Braci Grimm. Jak to w nowoczesnej wersji baśni, nie mogło też zabraknąć nawiązań do czasów współczesnych, dlatego w tekstach znalazło się miejsce dla konsoli, tabletu czy iPhona. A wszystko po to, by w sposób jak najbardziej zrozumiały przekazać małym widzom przesłanie bajki, która uczy, że powierzchowność, brak zrozumienia i brak chęci poznania drugiego człowieka są największym niebezpieczeństwem codziennych relacji międzyludzkich oraz pomaga zrozumieć, że najważniejsze nie jest to jak wyglądamy, czy skąd pochodzimy, ale to co każdy z nas ma w sercu.

W postaci, które dzieci i rodzice mogli podziwiać w sobotę w Galerii Veneda wcielili się aktorzy Opery i Filharmonii podlaskiej w Białymstoku: Rafał Supiński - Kaczorek, Karolina Kuklińska - Ropucha, Maciej Nerkowski - Wrona, Bartłomiej Łochnicki - Prosię oraz Monika Ziółkowska - Złota rybka.

Galeria zdjęć

W górę