poniedziałek, 18 kwietnia 2016 06:04

Na oczach tłumu dzieci Brzydki Kaczorek stał się Pięknym Łabędziem [VIDEO i FOTO]

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Na oczach tłumu dzieci Brzydki Kaczorek stał się Pięknym Łabędziem [VIDEO i FOTO] fot. gak
Kolejną muzyczną bajkę z przesłaniem zaprezentowali w sobotę w Galerii Veneda artyści Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. Przedstawienie cieszyło się ogromną popularnością wśród najmłodszych widzów, dla których zabrakło miejsca na specjalnie rozwiniętym dywanie. Nie przeszkodziło to jednak we wspaniałej zabawie.

ladne-dywany

Reżyserem "Brzydkiego Kaczorka" jest Jakub Szydłowski, artysta Teatru Muzycznego ROMA, który na deskach Opery i Filharmonii Podlaskiej wyreżyserował także dwa spektakle: "Prosimy nie wyrywać foteli, czyli krótka historia muzyki rozrywkowej" oraz "Adonis ma gościa". To ostatnie przedstawienie artyści Opery i Filharmonii Podlaskiej prezentowali w dużych fragmentach w Galerii Veneda prawie rok temu. Podobnie jak wówczas, tak i w minioną sobotę dzieci, które tłumnie przyszły obejrzeć metamorfozę "Kaczorka" nie zawiodły się i bawiły się wspaniale zachęcane do interakcji przez aktorów.

"Brzydki Kaczorek to muzyczna bajka oparta na pięknej i wzruszającej baśni Hansa Christiana Andersena pod tytułem "Brzydkie kaczątko". W wersji przedstawianej przez artystów z Białegostoku pojawiają się jednak nawiązania do innych baśni, jak choćby do tej "O rybaku i złotej rybce" oraz "Żabi król" autorstwa Braci Grimm. Jak to w nowoczesnej wersji baśni, nie mogło też zabraknąć nawiązań do czasów współczesnych, dlatego w tekstach znalazło się miejsce dla konsoli, tabletu czy iPhona. A wszystko po to, by w sposób jak najbardziej zrozumiały przekazać małym widzom przesłanie bajki, która uczy, że powierzchowność, brak zrozumienia i brak chęci poznania drugiego człowieka są największym niebezpieczeństwem codziennych relacji międzyludzkich oraz pomaga zrozumieć, że najważniejsze nie jest to jak wyglądamy, czy skąd pochodzimy, ale to co każdy z nas ma w sercu.

W postaci, które dzieci i rodzice mogli podziwiać w sobotę w Galerii Veneda wcielili się aktorzy Opery i Filharmonii podlaskiej w Białymstoku: Rafał Supiński - Kaczorek, Karolina Kuklińska - Ropucha, Maciej Nerkowski - Wrona, Bartłomiej Łochnicki - Prosię oraz Monika Ziółkowska - Złota rybka.

Galeria zdjęć

W górę