piątek, 04 listopada 2016 09:51

Milion Terapii i Michał Wiśniewski w patriotycznym rapie Różaniec Emigranta

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Milion Terapii i Michał Wiśniewski w patriotycznym rapie Różaniec Emigranta fot. https://www.facebook.com/MilionTerapii
Milion Terapii to pochodzący z Czyżewa raper, który od ponad 10 lat jest na polskiej scenie. Można go usłyszeć u boku takich gwiazd jak KaEn, Kafar, Ak47 czy Brahu. Na swoim koncie ma już wiele koncertów, które jak sam mówi „kumulują w nim potężne atomy energii." W 2014 roku wydał piosenkę wraz z wokalistą Dżemu dla chorej na białaczkę siostry. Właśnie startuje z nowym projektem, o którego szczegóły zapytaliśmy artystę.
techmatix2

Na dzień przed premierą z raperem Milion Terapii rozmawiała Karolina Gołębiowska.

Pojawiłeś się na scenie polskiego rapu ponad 10 lat temu , w tym czasie nagrywałeś kawałki z czołówką polskich artystów tego gatunku. Jak udało Ci się nawiązać taką współpracę?

Z tym pojawieniem się 10 lat temu na scenie rapowej nie jest do końca tak. Bardziej chodzi o to, że faktycznie moje jakieś tam plany , marzenia związane były od młodych lat z muzyką i faktycznie starałem się to od wielu lat robić konsekwentnie. Oczywiście w miarę możliwości oraz doświadczenia, no ale co taki chłopaczek jak ja, który dostał jedną kasetę Nagły Attack Spawacza czy jedną kasetę Kalibra44, mieszkając w małej miejscowości może zadziałać? Tym bardziej skąd miałem czerpać wzorce? Nie urodziłem się w wielkiej metropolii, gdzie moi koledzy już coś tam zdobywali, jakieś osiągnięcia muzyczne. Wszystkiego uczyłem się sam. Stawiałem dwa magnetofony obok siebie i w jednym grała muzyka, a do drugiego nagrywałem głos. Co się potem okazało, robiło tak wielu znanych raperów. Dopiero później, kiedy wyjechałem do większego miasta, zobaczyłem jak to wszystko wygląda, jak działa i po pewnym czasie zaczęły się już supporty przed znanymi osobami, można powiedzieć elitą polskiej sceny rapowej.

Wcześniej nagrywałeś pod pseudonimem „Umarł król, niech żyje król" , wracasz jako „Milion Terapii". Czy za zmianą pseudonimu kryje się coś więcej?

Tak, wcześniej miałem inną ksywkę artystyczną, ale to już kiedyś tłumaczyłem w jednym z wywiadów. Zmieniłem ją tylko i wyłącznie dlatego, by nie zarzucano mi, że wybijam się na czyichś plecach. Ale dziś wiem, że nie było warto, bo gadają nadal. Teraz już zostaję przy Milion Terapii.

Jutro ukazuje się trailer Twojego teledysku do utworu, który wymierzony jest w polskich polityków i zwraca uwagę na sytuację młodych ludzi zmuszonych wyjechać z kraju w poszukiwaniu lepszego życia. Dlaczego poruszyłeś ten temat?

Tak, jutro będzie premiera zapowiedzi teledysku, który zrobiłem z innym raperem o ksywce Dzieciak. To nie był przypadek, bo życie rzucało nas do innych krajów, w których miał być miód i cukier, a z kranu miało się lać przepyszne mleko. Niestety nie jest tam tak do końca, jak się może wydawać. Tam też są ludzie, którzy cierpią, tam też są młode rodziny z dziećmi, które tęsknią, tam są po prostu Polacy, którzy marzą o powrocie. Niestety nasi politycy zgotowali w Polsce nam taki los, że nie każdy ma możliwość żyć w Polsce godnie. Dlatego ludzie stąd uciekają i ja też pewnego razu wstałem i nie wytrzymałem, bo ile można mówić ciągle o tym samym, ile można nas nabierać i obiecywać, a gdy ktoś dochodzi do władzy - czar pryska. Od lat jest to samo. Uważam, że jeśli nie będziemy o tym głośno mówić, to nigdy się to nie zmieni. Nie uważam oczywiście że nagle Milion Terapii zrobił numer i za tydzień poprawi się polityka oraz sytuacja w Polsce, ale jeśli przez lata będzie coraz więcej osób o tym mówić głośno, to może uda nam się zrobić coś dla swoich dzieci za 10 lat! Życzę każdemu z nich, by nie miało takiego piekła jak my, dorośli ufundowanego przez naszych polityków zakłamanych.

Myślę, że warto również wspomnieć, że nie tylko ze względu na temat ten projekt jest wyjątkowy. Pojawia się tam znany polski artysta, który nie kojarzy się ze sceną rapu. Skąd pomysł na tę współpracę?

Wracając do tej piosenki postanowiłem, że zaproszę Michała Wiśniewskiego z tego względu, iż od początku wiedziałem, że jako jedyny będzie potrafił zaśpiewać taki refren, że wszyscy poczują całe te emocje w tej piosence. Zdzwoniliśmy się na drugi dzień od pomysłu i zaczęliśmy o tym rozmawiać. Doszliśmy do wniosku, że spotkamy się w studiu nagraniowym i zrobimy do tego numer i tak się stało. Spotkaliśmy się osobiście i wyszedł sztos, który ukaże się niebawem w postaci teledysku! Mogę też na koniec dodać, iż zawsze chodzę własną drogą, mam własne pomysły i nie idę sztandarowo, bo znam słowo „muzyka" i wiem, jak bardzo dużo ona ma możliwości i z nich trzeba korzystać.

Trailer teledysku jest już dostępny od 3 listopada na stronie Eska.pl oraz na Facebook'owym Fanpage'u artysty https://www.facebook.com/MilionTerapii 

Zachęcamy do słuchania i oglądania.

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu