poniedziałek, 14 listopada 2016 14:14

"Kominiarczyk" odwiedził Galerię VENEDA [FOTO]

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
"Kominiarczyk" odwiedził Galerię VENEDA [FOTO] fot. MyLomza.pl
Spektakl pt. "Kominiarczyk" mogli obejrzeć najmłodsi odwiedzający w minioną niedzielę łomżyńską Galerię VENEDA. Aktorzy Teatru Lalki i Aktora w Łomży przypomnieli inscenizację, której pramiera na łomżyńskich deskach miała miejsce ponad 11 lat temu. Przesłanie spekaklu wciąż jest jednak aktualne.
techmatix2

Spektakl pt "Kominiarczyk", który wyreżyserował Jarosław Antoniuk, powstał na motywach bajki Jiri Wolkera "O kominiarzu". W Teatrze Lalki i Aktora w Łomży jego premiera odbyła się 17.04.2005 roku, ale zarówno treść, jak też przede wszystkim przesłanie, są wciąż aktualne. Sama zaś realizacja spektaklu - atrakcyjna dla młodych widzów, co wyraźnie było widać w ostatnią niedzielę.

„Kominiarczyk", to historia o braku uczuć i o kodzie, który każdy z nas otrzymuje w chwili narodzin. Czy w takim razie młody człowiek ma możliwość wpływu na własne życie? Odpowiadamy, że tak, jednak muszą temu sprzyjać odpowiednie okoliczności. Chłopca znajdują na ulicy kominiarze i poprzez symboliczne podarowanie serca dają energię oraz życie chłopcu.

W bogactwie metafor i symboli spektakl powinien pozostawić dziecku prawo do własnej interpretacji oraz dać obszerny materiał do przemyśleń na temat własnego świata wartości.

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu