poniedziałek, 05 grudnia 2016 09:37

Czesław Śpiewa po siedmiu latach ponownie w Łomży [VIDEO i FOTO]

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Czesław Śpiewa po siedmiu latach ponownie w Łomży [VIDEO i FOTO] fot. Łukasz Niksa
W minioną sobotę Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży zaprosił do sali widowiskowej Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich na koncert zespołu Czesław Śpiewa. Po siedmiu latach przerwy po raz drugi przed łomżyńską publicznością wystąpił Czesław Mozil - polski piosenkarz, kompozytor, akordeonista, a także osobowość telewizyjna.
techmatix2

Czesław Mozil tworzy trudną do sklasyfikowania oryginalną muzykę, noszącą ślady kabaretu, rocka, a nawet punk rocka, przy czym sam Mozil swoją muzykę określa mianem po prostu „popu" lub „alternatywnego popu" z „podtekstem punkowym".

W Polsce zaczęło się robić głośniej o Czesławie, kiedy w 2008 roku ukazał się album "Debiut", stworzony w ramach działania formacji Czesław Śpiewa. Dzięki krążkowi w 2009 roku ekipa otrzymała aż trzy Fryderyki, m.in. za piosenkę "Maszynka do świerkania". Kolejny album, zatytułowany "Pop", ukazał się w 2010 roku, a jego premiera miała miejsc w dniu 31 urodzin Mozila. W 2011 roku Czesław zasiadł w gronie jurorów programu X-Factor. Charakterystycznym sposobem wypowiedzi i szczerością zauroczył publiczność zasiadającą przed telewizorami. W przerwach między nagraniami koncertował w ramach projektu Solo Act, co zaowocowało dwupłytowym DVD "Live in the capital of Poland/W moim maluteńkim świecie". 7 listopada 2011 roku światło dzienne ujrzała płyta "Czesław Śpiewa Miłosza", na której możemy usłyszeć dziesięć wierszy Czesława Miłosza w ciekawych i odważnych aranżacjach polsko-duńskiej formacji.

Zespół ma na koncie prawie 13 milionów wyświetleń pierwszego, wielkiego hitu Maszynka do Świerkania, który podbił listy przebojów, zdobywając m.in. pierwsze miejsce na liście radiowej Trójki.

Pierwszy album Debiut sprzedał się w nakładzie blisko100 tysięcy, a kolejny – Pop - pokrył się podwójną Platyną. Ostatni, bardzo dobrze przyjęty przez krytyków muzycznych album Czesław Śpiewa Księga Emigrantów cz.1 również zbliżył się do statusu Złotej Płyty.

Czesław Śpiewa zdobył również uznanie polskich krytyków muzycznych, otrzymując 15 nominacji do Fryderyków, nagród polskiej branży muzycznej, mając na koncie trzy zdobyte statuetki. Do tej pory zespół zagrał ponad 800 koncertów w Polsce i za granicą m.in. na Roskilde Festival, OFF Festival czy Męskie Granie.

Aktualnie zespół pracuje nad II-gą częścią ,,Księgi Emigranta", no i oczywiście koncertuje.

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu