sobota, 10 grudnia 2016 15:45

Świąteczne ozdoby i świąteczne śpiewanie w ROK Łomża [FOTO]

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Świąteczne ozdoby i świąteczne śpiewanie w ROK Łomża [FOTO] fot. gak
Jeszcze przez godzinę (do 16.00) trwać będzie w Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży VI Festiwal Piosenki Świątecznej - Gwiazdkowe Nutki 2016. Na scenie występują dzieci i młodzież ze szkół łomżyńskich i z całego regionu. Festiwalowi towarzyszą Mikołajkowe Targi Twórczości Artystycznej 2016.

banerwww4

Do udziału w Festiwalu zgłosiło się aż 77 młodych wykonawców, którzy podzieleni zostali na cztery grupy wiekowe: przedszkolaki, uczniowie klas I-III i IV-VI szkół podstawowych oraz gimnazjaliści razem z uczniami szkół średnich.

Występy młodych solistów ocenia Jury, które według regulaminu bierze pod uwagę: dobór repertuaru do wieku wykonawcy/ców, dykcję, czystość i poprawność wykonania, poziom warsztatu wykonawczego, muzykalność oraz ogólny wyraz artystyczny. Laureaci i osoby wytypowane przez jury wystąpią 17 grudnia podczas „Świątecznego Kolędowania z Galerią Veneda".

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Starosta Łomżyńska Elżbieta Parzych.

Festiwalowi towarzyszą również doroczne Mikołajkowe Targi Twórczości Artystycznej, podczas których wystawiane są na sprzedaż wyroby ludowe i rękodzielnicze związane ze świętami Bożego Narodzenia czyli głównie ozdoby, choć nie zabrakło też swojskich wędlin, których zapach roznosi się po całym budynku Regionalnego Ośrodka Kultury.

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu