sobota, 31 grudnia 2016 12:46

Zbrodnia, historia i nieznane wątki z życia – to lubimy najbardziej

Napisane przez  EA
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Zbrodnia, historia i nieznane wątki z życia – to lubimy najbardziej fot. nadesłane
Doniesienia dotyczące czytelnictwa w Polsce nie należą do optymistycznych. Niestety czytamy coraz mniej. Jednak mimo tych niepokojących trendów, istnieje pewna grupa książek, po które sięgamy niezmiennie chętnie. Co czytają Polacy? Jaki tytuł wybrać wśród wielu dostępnych? Jaką książkę kupić w prezencie? W końcu, gdzie zrobić zakupy? Podpowiadamy.
techmatix2

Jesteś w gronie 37% Polaków?

Tyle bowiem rodaków zadeklarowało w 2015 roku (ostatnie badania przeprowadzone przez Bibliotekę Narodową, tego okresu właśnie dotyczą), że czyta co najmniej jedną książkę w roku. Co wpływa na nasze czytanie? Po pierwsze czytelnicy wychowują się i funkcjonują wśród innych czytelników, zatem na poziom naszego czytelnictwa wpływ ma to, czy zostaliśmy wychowani w domu, w którym się czytało. Półki pełne książek, rodzice czytający dzieciom na dobranoc i obraz ich samych pochłoniętych lekturą – to wszystko sprzyja tworzeniu dobrych postaw i buduje zamiłowanie do literatury. Poza tym to, czy i ile czytamy determinuje poziom naszego wykształcenia, stopień zadowolenia z własnej sytuacji zawodowej i stabilizacja zatrudnienia. Najprościej rzecz ujmując - im lepiej i spokojniej nam się żyje, tym więcej czytamy. W takiej sytuacji wielbiciele literatury odpowiedzieliby zapewne, że tym lepiej będzie nam się żyło, im więcej będziemy czytać. Czy tak może być? Chyba warto sięgnąć po książkę i po prostu się przekonać.

Szukasz odpowiedniej książki? Sprawdź, co jest najpopularniejsze

Jeśli nie mamy ściśle określonych preferencji i upodobań w zakresie literatury, dobrym sposobem na sięgnięcie po interesującą pozycję książkową jest skorzystanie z doświadczenia innych. To doskonała taktyka także w sytuacji, gdy staramy się wybrać książkę – prezent. Co Polacy czytają najchętniej?

Spośród gatunków, które cieszą się niesłabnącą popularnością są kryminały lub powieści kryminalno – obyczajowe. Chyba po prostu lubimy historie, które trzymają w napięciu, stanowią trudną do rozszyfrowania zagadkę i odsłaniają przed nami tajemniczy i nieco mroczny świat. Do zwiększenia zainteresowanie tym właśnie gatunkiem przyczyniają się niezwykle często ekranizacje wybranych powieści kryminalnych. Taki zabieg sprawia, że zdecydowanie częściej sięgamy po pierwowzór książkowy. W tej kategorii, mimo silnej obsady zagranicznych autorów, wciąż wysokim uznaniem cieszą się rodzimi autorzy. I tak obok powieści S. Larssona, czy A. Christie możemy wymienić książki autorstwa Marka Krajewskiego, Zygmunta Miłoszewskiego, Mariusza Czubaja lub Katarzyny Bondy.

Innymi cenionymi i stosunkowo często wybieranymi przez Polaków gatunkami są biografie, książki historyczne i podróżnicze. Ciekawostki z życia znanych i wybitnych postaci stanowią lekturę intrygującą i zajmującą. Poza tym, to doskonały sposób na poznanie szczegółów historycznych w inny, zdecydowanie bardziej przystępny sposób.

O jakich propozycjach czytelniczych warto jeszcze pamiętać? Z pewnością o książkach dla dzieci. To kolejny gatunek, po który Polacy sięgają ze szczególnym zainteresowaniem. Literatura dziecięca w Polsce ma się całkiem nieźle, zdobywając uznanie nie tylko w kraju, ale także poza jego granicami. Książki dla dzieci lubią i cenią zarówno najmłodsi, jak i ich rodzice. Wiele spośród dostępnych tytułów cieszy się także uznaniem specjalistów i pedagogów. To jasny sygnał, że warto kupować dzieciom książki.

Jeśli kupujesz wygodnie, wybierz księgarnię internetową

Statystyki jasno wskazują, że handel elektroniczny z roku na rok zyskuje na wartości. Nie inaczej wygląda sytuacja w zakresie sprzedaży książek. Polacy chętnie i często wybierają księgarnie internetowe, które dysponują obecnie imponującymi wręcz zbiorami. Jeśli zatem poszukujesz naprawdę interesującego tytułu, wejdź na http://tezeusz.pl/ i wybierz coś specjalnego. Wygodnie!

1 komentarz

  • Odpowiedz przeciw PiSlamizmowi sobota, 31 grudnia 2016 15:28 Umieszczone przez: przeciw PiSlamizmowi

    widząc co wyprawiają dziś z Polską PiSlamiści opisy zbrodni stały się ostatnio moją ulubioną lekturą...

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu