wtorek, 03 stycznia 2017 13:39

Dziewięciolatka z Łomży najlepsza w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(5 głosów)
Ania Żelazna (9 lat) zdobyła I Nagrodę w VIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Przyroda polska - z lupą do lasu". Praca podopiecznej Anny Bureś z Pracowni Plastycznej MDK DŚT w Łomży rywalizowała z 720 innymi z całej Polski! To już trzeci triumf Ani w tym roku szkolnym, a pierwszy w nowym, 2017!
techmatix2

Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni, organizator konkursu, narzucił uczestnikom techniki rysunkowe: ołówek, pisak, marker, tusz, kredki różnego typu. Ich zadaniem było przedstawienie najmniejszych mieszkańców lasu i bogactwa otaczającego ich świata przy użyciu czerni, szarości i bieli bez domieszki innych kolorów.

Ania zainspirowana przyrodą w skali makro, podjęła się namalowania pracowitych mrówek zamieszkujących nasze lasy. Rysunek wykonany ołówkiem wykończyła pędzlem i tuszem. Używając tych narzędzi można otrzymać wiele zróżnicowanych struktur, a przez dodanie wody różne odcienie szarości.

Na konkurs wpłynęło 720 prac z całej Polski. Komisja oceniła prace w dwóch kategoriach przyznając po trzy nagrody i trzy wyróżnienia. Kryteriami oceny była twórcza pomysłowość i wyobraźnia, estetyka i samodzielność oraz stopień opanowania technik plastycznych.

W tym roku szkolnym Ania Żelazna tryumfuje już po raz trzeci w konkursach plastycznych. Tajniki warsztatu plastycznego zdobywa w Pracowni MDK-DŚT pod kierunkiem instruktora Anny Bureś.

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu