vizo-mylomza baner jesienny2017-1000x200px
środa, 15 marca 2017 09:01

Lato z Radiem zamiast Gościńca Łomżyńskiego

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Gościniec Łomżyński 2016 Gościniec Łomżyński 2016 fot. Archiwum MyLomza.pl
Koncert "Lata z Radiem" zastąpi w tym roku organizowaną rokrocznie w Łomży imprezę pod nazwą "Gościniec Łomżyński". Polskie Radio, organizator imprezy o 45-letniej tradycji odwiedzi Łomżę 26 sierpnia pod warunkiem, że radni podczas najbliższej sesji zgodzą się powiększyć na ten cel budżet MDK-DŚT. Jeśli tak się stanie, to gwiazdami "Lata z Radiem" miałyby być zespoły Lady Pank, Papa D., a także Magda Steczkowska.

O zwiększenie dotacji podmiotowej dla Miejskiego Domu Kultury - Domu Środowisk Twórczych o kwotę 90 tys. złotych zwrócił się do Rady Miejskiej Prezydent Mariusz Chrzanowski. Dodatkowe środki mają pozwolić na sfinansowanie koncertu "Lata z Radiem", który w tym roku ma zastąpić "Gościniec Łomżyński". Na "Gościniec..." przeznaczone było 70 tys. złotych. Z tego wynika, że "Lato z Radiem" kosztować będzie 160 tys. co, jak podaje ratusz, jest zbliżoną kwotą do rzeczywistych kosztów organizacji "Gościńca...", który w ub. roku kosztował 150 tys. złotych (około 80 tys. złotych pochodziło od sponsorów).

- Wynagrodzenie Zleceniobiorcy wynosi (Polskiego Radia) 140.000 zł brutto. Cena wyjściowa za organizację w. imprezy wynosiła od 180.000 zł do 210.000 zł. W wyniku negocjacji udało się uzyskać kwotę 140.000 zł, która jest najniższą z kwot, jakie ponosi każde z miast, będące współorganizatorem trasy koncertowej - czytamy w uzasadnieniu przesłanym radnym przez Prezydenta.

Jednak 140.000 złotych nie pokrywa całości wydatków związanych z imprezą. Zawsze po stronie Miasta - Gospodarza, poza zapewnieniem terenu, jest także gwarancja ochrony, zabezpieczenia medycznego, toalet przenośnych, dyżuru elektryka, sprzątania terenu.

- Na podstawie przeprowadzonej analizy rynku koszty te łącznie wynoszą 20.000 zł brutto, stąd
też całkowity koszt organizacji Lata z Radiem wyniesie 160.000 zł - informuje radnych Prezydent.

Lato z Radiem obchodzi w tym roku 45-lecie istnienia i jest jedną najpopularniejszych audycji radiowych w Polsce. Od roku 1992 audycji towarzyszy trasa koncertowa. Zdaniem Prezydenta, koncert Lata z Radiem, dzięki niepowtarzalnej atmosferze, wielu atrakcjom i wysokiemu poziomowi artystycznemu (występy największych wykonawców polskiej sceny muzycznej), stanowi atrakcyjną propozycję spędzania wolnego czasu dla całych rodzin. Jest to również największa impreza plenerowa w Polsce, obejmująca 20 miast w okresie od 24 czerwca do 27 sierpnia. Przystąpienie do współorganizacji trasy koncertowej gwarantuje Łomży szeroko zakrojoną promocję samego miasta oraz regionu.

25 komentarzy

 • Odpowiedz dno środa, 15 marca 2017 09:38 Umieszczone przez: dno

  No gwiazda na wieś Lady P.

 • Odpowiedz emilek środa, 15 marca 2017 09:38 Umieszczone przez: emilek

  Wolę zrobić grilla ze znajomymi niż iść na ten spęd,wszystko drogo i w łeb można zarobić,wielka mi impreza,pamiętacie Kuronia który piekł kartoflaka i bydło które za kawałek tego niedopieczonego kartoflaka gniotło dzieci i pchało się po darmoche

 • Odpowiedz real środa, 15 marca 2017 09:50 Umieszczone przez: real

  Jakie miasto (jaka kasa) takie gwiazdy. Oby na trzeźwo.

 • Odpowiedz #) środa, 15 marca 2017 10:05 Umieszczone przez: #)

  Jacy mieszkańcy takie miasto proste. W Łomży nic nigdy nie wypali z takim podejściem. Wynosząc śmieci można w mordę dostać. Najlepiej siedzieć w domu przed komputerem albo telewizorem i się użalać nad sobą zamiast wyjść na np. taki gościniec, który jest robiony dla nas. Będzie mało ludzi przychodziło to nikt nie będzie tego organizował, a jak nie będzie organizował to będą gadki, że w Łomży takiego czegoś niema, a gdzieś indziej jest. W innych miastach mieszkańcy potrafią się jakoś zgrać, a u nas nie...

 • Odpowiedz zlatan środa, 15 marca 2017 10:09 Umieszczone przez: zlatan

  Lato z radiem super, tylko nie lady pank. Juz kiedys pokazali klasę na tej imprezie..
  chyba nie chcemy oglądać takicch scen w lomzy i jeszcze za takie pieniadze ...

 • Odpowiedz mira środa, 15 marca 2017 10:17 Umieszczone przez: mira

  przepraszam, a co my mamy promować
  nawet powietrze w Łomzy ,,zepsute,,
  160 koła za 1 dzień... litości, chcecie przebić Czerniawskiego z zaproszeniem komunistycznej gwiazdy?

 • Odpowiedz Kim Dzon Il środa, 15 marca 2017 10:21 Umieszczone przez: Kim Dzon Il

  Powoli. Skoro Gościniec kosztuje prawie dwa razy mniej to po co płacić za to by Radio się reklamowało dwa razy tyle? Jako obywatel miasta mówię stanowcze nie! Gościniec tańszy a do tego staje się powoli tradycją tego miasta.

 • Odpowiedz ekhm środa, 15 marca 2017 11:16 Umieszczone przez: ekhm

  Po to, bo władza ma wspierać media publiczne i kasa ma krążyć w odpowiedni sposób. Ten miś jest nasz...!

 • Odpowiedz Paweł środa, 15 marca 2017 11:21 Umieszczone przez: Paweł

  absolutnie za taką kasę Lady Pank - nie ma mowy. Wolę nasz rodzimy gościniec z koncertem naszej orkiestry w repertuarze najlepsza muzyka filmowa.

 • Odpowiedz Paweł środa, 15 marca 2017 11:21 Umieszczone przez: Paweł

  niech sobie Lato z Radiem poszuka jeleni gdzie indziej.

 • Odpowiedz ReaL środa, 15 marca 2017 12:07 Umieszczone przez: ReaL

  Napewno zorganizowanie imprezy lato z radiem jest prestiżową imprezą i dla Miasta będzie dużo lepszą okazją do promocji aniżeli lokalny gościniec

 • Odpowiedz Smerf Maruda środa, 15 marca 2017 12:10 Umieszczone przez: Smerf Maruda

  Drodzy Państwo. To nie Radio reklamuje się w Łomży tylko Łomża w Radiu. Ta impreza to cały dzień wieść na żywo z danego miasta, mówienia o nim itp na antenie ogólnopolskiej plus info w internecie. Do tego promosy dzień wcześniej itd. Licząc coś co się nazywa ekwiwalentem reklamowym - czyli ile trzeba zapłacić żeby tyle informacji pojawiło się w mediach - może się okazać że to nie jest wygórowana kwota. A jeżeli w tym roku z Jedynką współpracuje jeszcze jakaś TV to przeliczenie wyjdzie jeszcze korzystniej. Uprzedzając pytania i sugestie: nie pracuje w Ratuszu, miejskiej spółce ani żadnej firmie od nich zależnej:)

 • Odpowiedz ekhm środa, 15 marca 2017 12:10 Umieszczone przez: ekhm

  A skąd ta pewność? Prowadzisz badania naukowe z prestiżu imprez :D

  Kilka lat budowania własnej marki Gościniec idzie na marne. To jest głupota...

 • Odpowiedz BMW środa, 15 marca 2017 12:24 Umieszczone przez: BMW

  Dajcie spokój świzdu gwizdu kasa pójdzie w pizd* ,żeby to było organizowane w normalnym miejscu i terenie a nie na muszli , ludzie jeden na drugiego się pchają jeszcze nawet jak ktoś z daleka to nie ma gdzie zajechać bo chyba o to tu chodzi że przyciągnąć nie tylko mieszkańców ale ludzi z Polski a promocję dzień wcześniej i relacja w radiu wielkie mi coś jeszcze Panas .

 • Odpowiedz BMW środa, 15 marca 2017 12:28 Umieszczone przez: BMW

  Zapomniałem że chyba była jakaś sonda kogo mieszkańcu chcą na gwiazdę na gościńcu ? to co już nie aktualne ?

 • Odpowiedz real środa, 15 marca 2017 13:12 Umieszczone przez: real

  Taka promocja miasta, jaką uprawiają w programie "Lato z radiem" i za jaką mielibyśmy zapłacić dużo więcej niż za organizację Gościńca, nic Łomży nie da. Mówienie co pewien czas na antenie, że "Lato z radiem" jest w Łomży,to nie jest aktywna promocja. Nazywanie tego promocją umożliwia jedynie wpisanie poniesionych wydatków w koszty, ale praktycznie niczego miastu nie przyniesie.
  Nie mówmy więc o promocji, ale wyłącznie o tym, jaką rozrywkę i za jakie pieniądze można dla mieszkańców miasta zorganizować. Jak pamiętam, na Gościńcu zawsze występowali (za darmo) również miejscowi wykonawcy, a w przypadku "Lata z radiem" kasa pójdzie na wyleniałych lub nienajwyższych lotów artystów, typu Magda Steczkowska czy PapaD.

 • Odpowiedz Twoja nazwa środa, 15 marca 2017 13:31 Umieszczone przez: Twoja nazwa

  za takie pieniądze można zrobić kilka imprez przez całe lato, co by się bardziej przydało, niż raz do roku. Robiąc kilka imprez zapraszając mniej znanych twórców, publiczność zawsze będzie bo w Łomży i tak nie ma co robić tym bardziej w okresie wakacyjnym. Promocją byłoby wtedy to, że często są tu jakieś koncerty.

 • Odpowiedz Edek z fabryki kredek środa, 15 marca 2017 16:22 Umieszczone przez: Edek z fabryki kredek

  pier.dolenie o promocji i reklamie Łomży, a co to da miastu ? ściągnie nowych inwestorów, przybędzie miejsc pracy czy może przyjadą tłumy turystów :)))

  haha " atrakcyjna " Łomża haha

  Czyżby prezydenci PiSowskich miast dostali prykaz, że trzeba wesprzeć PiSowskie media ?
  za taką kasę ?

 • Odpowiedz Edek z fabryki kredek środa, 15 marca 2017 16:24 Umieszczone przez: Edek z fabryki kredek

  bawcie się dalej dziady, a jak wasze wnuki będą spłacać długi miasta to was przeklną !

 • Odpowiedz wieś Łomża tańczy i śpiewa! środa, 15 marca 2017 16:47 Umieszczone przez: wieś Łomża tańczy i śpiewa!

  jak to? przecież gościniec miał już swoją tradycję i historię 14 lat! no to pięknie \panie prezydencie podziękujemy przy urnach za półtora roku

 • Odpowiedz CzystaBrudnaPrawda środa, 15 marca 2017 17:01 Umieszczone przez: CzystaBrudnaPrawda

  hehe szukamy oszczednosci :-D park stoi nastepna szopka imprezowa normalni ludzie wyjezdzaja stad taka prawda

 • Odpowiedz Edek z fabryki kredek środa, 15 marca 2017 17:04 Umieszczone przez: Edek z fabryki kredek

  " kochacie nas, to proszę śpiewać z nami, do kvrwy nędzy " :)))
  tak w 2010 r podczas koncertu w Kadzidle zwrócił się ze sceny Borysewicz do publiczności
  "Wyżyny"sztuki muzycznej...Poziom spod budki z piwem.

 • Odpowiedz Iv środa, 15 marca 2017 20:41 Umieszczone przez: Iv

  Dajcie już spokój, najlepiej to wszystko krytykować i nic nie robić, zawsze coś komuś nie będzie pasować. "Lato z Radiem" to fajna promocja miasta.

 • Odpowiedz Lomzyni środa, 15 marca 2017 21:52 Umieszczone przez: Lomzyni

  Jaka promocja.Kto teraz slucha Lata z radiem?.Zespół też do bani.Podstarzale gwiazdki.Pieniądze wyrzucone w błoto.

 • Odpowiedz greg czwartek, 16 marca 2017 01:43 Umieszczone przez: greg

  Adam Kownacki(Konarzyce)-Artur Szpilka(Wieliczka)-22 Kwietnia w USA.Do tej walki bokserskiej w wadze super ciezkiej ma dojsc w USA.W razie wyrownanego pojedynu ,rewanz moglby sie odbyc na Z-18w 2018 Roku.Moze, wtedy stadion wypelnil by sie wreszcie do ostatniego miejsca.Promocja miasta bylaby zdecydowanie wieksza niz poprzez ''Lato z radiem''.Transmisja poszlaby nawet do USA.

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu