vizo-mylomza baner jesienny2017-1000x200px
środa, 15 marca 2017 13:58

Galeria VENEDA zaprasza na spotkanie z Operą

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
Galeria VENEDA po raz kolejny zaprasza nas na spotkanie z artystami Opery i Filharmonii Podlaskiej, którzy gościnnie wystąpią w Łomży już podczas najbliższego weekendu. Tym razem czeka nas cały weekend z bajkową piosenką oraz operą „Carmen" G. Bizeta.

Oryginalna inscenizacja opery Carmen na deskach Opery i Filharmonii Podlaskiej została bardzo ciepło przyjęta, zarówno przez widzów, jak i krytyków. To jednak już ostatni sezon jej wystawiania, zatem w najbliższy weekend warto odwiedzić Galerię VENEDA. Nie tylko po to, aby zobaczyć fragment opery w wykonaniu białostockich solistów. Będzie to bowiem również niepowtarzalna okazja do bezpośredniego kontaktu z artystami i niejako zajrzenia "za kulisy".

To wszystko jednak dopiero w niedzielę, natomiast w sobotę 18 marca o godz. 16.00 soliści opery: Karolina Kuklińska, Dorota Białkowska, Rafał Supiński i Bartłomiej Łochnicki wystąpią z programem "Muzyka to moja bajka!". Usłyszymy znane dzieciom i dorosłym piosenki zespołu "Fasolki" m.in "Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki", "Każdy ma jakiegoś bzika" i inne w nowych ciekawych aranżacjach oraz piosenki z repertuaru bajek muzycznych OiFP. Czwórka aktorów/solistów wystąpi w pięknych kostiumach z bajek muzycznych wraz z zespołem muzycznym w składzie gitara, fortepian, perkusja. Zapowiadana jest także interaktywna zabawa z quizami i nagrodami.

Natomiast już w niedzielę prawdziwa gratka dla miłośników opery. 19 marca o godz. 12.00 soliści: Ewa Vesin (Micaëla), Rafał Bartmiński (Don José) i Remigiusz Łukomski (Zuniga) wykonają fragment opery „Carmen" G. Bizeta, a następnie spotkają się z publicznością i opowiedzą o wyzwaniach, z jakimi muszą się mierzyć na scenie, o odnajdywaniu się w rolach i przywiązaniu do bohaterów, a także o towarzyszących im emocjach. Z chęcią odpowiedzą też na pytania. Tego dnia w Galerii VENEDA pojawi się prawdziwy jeep z opery "Carmen", zorganizowane zostanie spotkanie żołnierzami-statystami oraz pokaz tańca z opery "Carmen". Również w niedzielę na przybyłych gości czekać będą konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Jeżeli jeszcze nie widzieliście „Carmen" w wykonaniu artystów Opery i Filharmonii Podlaskiej – przyjdźcie koniecznie!

GV-Kontakty Opera 195x270

3 komentarzy

  • Odpowiedz kic środa, 15 marca 2017 15:28 Umieszczone przez: kic

    Wysoka sztuka chałturzy w sklepie wielkopowierzchniowym, to już bardziej odpowiednich miejsc w mieście do tego nie ma tylko scenka przy barze z pieczonymi kurczakami i frytkami.

  • Odpowiedz Pani Wiosna środa, 15 marca 2017 19:44 Umieszczone przez: Pani Wiosna

    Zgadzam się z powyższym komentarzem. Zamiast promocji VENEDY pozostaje niesmak - Carmen i KFC, Opera i Filharmonia Podlaska i zakupy w galerii handlowej.

  • Odpowiedz Mandragora środa, 15 marca 2017 22:32 Umieszczone przez: Mandragora

    Miałam podobne przemyślenia do czasu, kiedy uświadomiono mi, iż jest to jakiś sposób na promocję sztuki wyższej i możliwość zainteresowania swoją ofertą zróżnicowanych grup odbiorców. P.s. Serdecznie polecam spektakl "Mandragora" w łomżyńskim Teatrze Lalki i Aktora, nie wiem czy w dalszym ciągu jest wystawiany, ale z pewnością powróci wraz z Festiwalem Walizka, którego też zresztą nie mogę się doczekać :)

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu