vizo-mylomza baner jesienny2017-1000x200px
piątek, 01 września 2017 07:07

Europejski Festiwal Filmowy i Sztuk Wszelakich – „Łomża JA i TY” po raz piąty [VIDEO]

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
W najbliższą niedzielę rozpocznie się już po raz piąty Europejski Festiwal Filmowy i Sztuk Wszelakich – „Łomża JA i TY”. Inauguracji festiwalu towarzyszyć będzie otwarcie wystawy w Muzeum Przyrody w Drozdowie. Program festiwalu przewiduje wiele wydarzeń zarówno kulturalnych, jak też sportowych.

zenek

Europejski Festiwal Filmowy i Sztuk Wszelakich – „Łomża JA i TY” to impreza, która już na stałe wpisała się w łomżyński kalendarz kulturalny. Organizatorami festiwalu są „JA i TY" Stowarzyszenie Ludzi Aktywnie Naznaczonych wraz ze stowarzyszeniem „Czas rozwoju".

Wydarzenia festiwalowe odbywać się będą w dniach 3, 8 – 10 września, z podkreśleniem, że 8 września będzie dniem filmowym, przeznaczonym na otwarte projekcje filmowe skierowane do uczniów. Podobnie jak w minionym roku odbędzie się zbiórka pieniędzy, w postaci LOTERII FANTOWEJ – na rzecz wychowanków Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Łomży. Loteria realizowana będzie trzeciego dnia festiwalu, w niedzielę 10 września, podczas zabawy plenerowej, przy ul. Śniadeckiego i Konstytucji 3 Maja.

- W tym roku chcemy zaakcentować postać zmarłego Tomasza Brzezińskiego, twórcy i założyciela Czarnego Teatru, którego ścieżki życiowe związały się swego czasu i ze stowarzyszeniem i z klubem Carpe Diem - podkreślała Katarzyna Kuklińska, prezes stowarzyszenia "JA i TY" przypominając, że głównym celem organizacji kolejny festiwali jest integracja łomżyńskiej społeczności, mieszkańców, z osobami z niepełnosprawnością.

10 komentarzy

  • Odpowiedz Człowiek piątek, 01 września 2017 08:01 Umieszczone przez: Człowiek

    Europejski :D

  • Odpowiedz Kurp piątek, 01 września 2017 08:40 Umieszczone przez: Kurp

    No cóż każda impreza zaczyna się od pokazówki czyli konferencji prasowej. Program byle jaki i nie wiem skąd ta duma -europejski festiwal filmowy i sztuk wszelakich. Jak widać na zdjeciu to organizatorów rozsadza duma.

  • Odpowiedz Krzystof K piątek, 01 września 2017 09:17 Umieszczone przez: Krzystof K

    az z tego powodu mariusz musi organizować konferencje ???


    Jakby fabryka na 1000 pracowników by się otwierała to mozna zorganizować ale gdzie tam mariusz coś takiego łomzy załatwić ;)

  • Odpowiedz Aneczk zBL piątek, 01 września 2017 09:17 Umieszczone przez: Aneczk zBL

    hahahaha

    i z takowego powodu ta feta ;) ? Łomża miastem igrzysk a nie chleba

  • Odpowiedz OBŁUDA NA MAXA piątek, 01 września 2017 09:18 Umieszczone przez: OBŁUDA NA MAXA

    nie głosuje juz na pana !

  • Odpowiedz Polkska JEst Thhe Best piątek, 01 września 2017 10:48 Umieszczone przez: Polkska JEst Thhe Best

    maniek inwestorów sprowadz i przestan te smsy wysyłać ;)

  • Odpowiedz Lew piątek, 01 września 2017 16:31 Umieszczone przez: Lew

    Byle jak, byle co, za to za wielką kasę. Co niektórzy potrafią udawać pracowitość. Gdzie ta Europa w Łomży. Igrzyska.

  • Odpowiedz Bolesław D. piątek, 01 września 2017 20:12 Umieszczone przez: Bolesław D.

    Oni umieją wydawać kasę z kredytów (zadłużając nas miewzkańców),jak był w łomży reż.Jerzy Hoffman i to było dla szkół za free i miewzkańców łomży, nawet jako lektóra Potop Redivivus to brak organizacji,brak kompetencji, brak nagłośniena wizyty , (śpiewakowa)nie umieli zaprosić szkół na darmowy seans i zareklamować. Spotkanie było przy prawie pustej sali a wiele ciekawych rzeczy młodzież mogła posłuchać i uczyć się patryjotyzmu lokalnego.A tak spieprzać za chlebem za granicę......co tu w komży szukać.Taka łomża .....kiedyś mi powiedziała pewna koleżanka która pracuje w urzędach.

  • Odpowiedz kisiel sobota, 02 września 2017 11:17 Umieszczone przez: kisiel

    chrzanowski wiem że to czytasz bo masz czas na takie rzeczy, zabierz rączki już od Łomży ok ? Lepiej bedzie