niepodlegla-sweirp wloskie-wieczory
piątek, 01 września 2017 07:57

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży prowadzi nabór na zajęcia

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży prowadzi nabór na zajęcia fot. Archiwum MyLomza.pl
Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży prowadzi nabór na zajęcia organizowane w roku szkolnym 2017/18. W ofercie znalazły się zajęcia taneczno-ruchowe, plastyczne i wokalne prowadzone przez instruktorów z ogromnym doświadczeniem i wieloma sukcesami.

brico lomza

Dzieci w wieku 4-6 lat ROK zaprasza na zajęcia taneczno-ruchowe do Dziecięcego Studia Piosenki i Tańca. Bogata oferta zajęć uatrakcyjni wolny czas dziecka, ale przede wszystkim wpłynie na prawidłową postawę ciała, pomoże polepszyć koordynację ruchową a spotkania z piosenką rozwiną muzyczną sferę dziecka. Zajęcia prowadzone są w formie radosnej, spontanicznej zabawy z tańcem i piosenką z wykorzystaniem tanecznych rekwizytów.

Zapisy od września w siedzibie Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży, ul. Małachowskiego 4 pokój nr 9 lub pod numerem telefonu 86 219 01 11, 86 219 02 00, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Zajęcia rozpoczynają się 2 października, raz w tygodniu, w każdy poniedziałek, w dwóch grupach,
godzina 16.00-16.45 i 17.00-17.45.

Nabór prowadzony jest także na zajęcia plastyczne do pracowni plastycznej Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 18 lat.

Zajęcia koła plastycznego odbywają się w małych grupach i są dostosowane do wieku uczestników.
Uczniom zapewniane są wszystkie potrzebne materiały.

Uczestnicy zajęć pracują na kole garncarskim, malują farbami plakatowymi, akwarelowymi, rysują sepią, ołówkiem, węglem, pastelami, tworzą formy graficzne oraz dzieła za pomocą innych różnorodnych technik plastycznych. Uczniowie mają możliwość uczestnictwa w konkursach plastycznych z powodzeniem zdobywając nagrody.

Zajęcia prowadzone są przez artystę-pedagoga: Justynę Kryszpin-Żmudę i Andrzeja Żmudę absolwentów Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Zapisy prowadzone są od września 2017. Zajęcia plastyczne rozpoczną się już od października.
Opłata miesięczna za zajęcia – 50 zł.

Także Zespół Pieśni i Tańca „Łomża" ogłasza nabór dziewcząt i chłopców w kilku kategoriach wiekowych:
grupa IV – 6-9 lat – zajęcia wtorki i piątki w godz. 16.00 – 16.45
grupa III – 6-9 lat – zajęcia wtorki i piątki w godz. 17.00 – 17.45
grupa II – 10-13 lat - zajęcia wtorki i piątki w godz. 18.00 – 18.45
grupa I – od 14 lat - zajęcia wtorki i piątki w godz. 19.00 – 20.30.

Taniec w dużym stopniu wpływa na rozwój fizyczny i psychiczny. Pozytywnie kształtuje ogólną postawę i koordynację ruchową. Jest to sposób na piękną, harmonijną sylwetkę, bez wad postawy i kondycję. Wyrabia wytrzymałość fizyczną i psychiczną. Pozwala przyjemnie spędzić czas, oderwać się od codzienności. Dziecko uczy się pracy zespołowej, nawiązuje nowe przyjaźnie, ma alternatywę spędzania czasu wolnego, nie tylko przy telewizorze czy komputerze.

Poprzez członkostwo w zespole poznajemy nasze dziedzictwo, bogactwo polskiego folkloru. Poznajemy nowych ludzi. Mamy możliwość zwiedzania różnych zakątków.

- Jeżeli lubisz śpiewać i tańczyć, masz poczucie rytmu i słuch muzyczny zapraszamy do Zespołu. Gorąco zapraszamy wszystkich chętnych! Rozpoczynamy nowy sezon artystyczny 2017/2018! - zachęcają prowadzący.

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu