niepodlegla-sweirp wloskie-wieczory
wtorek, 05 września 2017 14:12

Piotr Komorowski mistrzem akordeonu na festiwalu w Grecji

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Piotr Komorowski, łomżyński akordeonista, stypendysta starosty łomżyńskiego i nauczyciel w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Łomzy został zwycięzcą kategorii E na akordeonie w Konkursie Muzycznym "eMuse" 2017, który odbywał się na greckiej wyspie Santorini.

brico lomza

"Absolutne oddanie kompozycji o imponujących efektach muzycznych, wypełnienie sali koncertowej niesamowitymi dźwiękami i uczuciami" - czytamy w recenzji występu Piotra Komorowskiego podczas koncertu Gyzi Megaron Festival 2017 na Santorini, gdzie zaproszony został jako laureat pierwszej nagrody Międzynarodowego Konkursu Muzycznego "eMuse Online Music Competition Greece 2017". Wkrótce natomiast możemy spodziewać się oficjalnego wideo z tego koncertu, gdzie jak piszą organizatorzy, "pojawiają się zaskakujące funkcje akordeonu".

Zupełnie niedawno mieliśmy okazję na żywo posłuchać wspólnej gry Piotra jako członka trio akordeonowego w składzie: Piotr Komorowski, Michał Olchowik oraz Jakub Kozłowski, które wystąpiło podczas 24. Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo - Łomża.

Piotr Komorowski jest absolwentem Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej w Gdańsku im. Stanisława Moniuszki – specjalność gra na akordeonie. Akordeonista młodego pokolenia czynnie koncertujący w Polsce oraz poza jej granicami. Regularnie koncertuje na terenie Trójmiasta, Łomży, Drozdowa oraz Litwy. Ponadto aktywnie współpracuje z młodymi kompozytorami, czego rezultatem są prawykonania nowo powstałych utworów z wykorzystaniem akordeonu.

Piotr Komorowski dokonał licznych nagrań płytowych oraz archiwalnych, które służą promocji gdańskiej klasy akordeonu w Polsce. Jest autorem wysoko ocenionych dwóch prac dyplomowych. Dopełnieniem jego aktywności naukowej był udział w II Studenckiej Sesji Naukowej „Akordeonista-Kompozytor" w maju 2016r. Jest trzykrotnym stypendystą Starosty Łomżyńskiego oraz trzykrotnym stypendystą Prezydenta Miasta Gdańsk „Młody Gdańszczanin", a także laureatem pierwszej nagrody Międzynarodowego konkursu „eMuse Online Music Competition 2017", w którym główną nagrodą jest udział w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki na Santorini w Grecji.

Międzynarodowy Konkurs Muzyczny „EMuse", to konkurs online dla wykonawców muzyki klasycznej organizowany każdego roku przez International Association of Art "The Muse" (Międzynarodowe Stowarzyszenie Sztuki) w Atenach.

1 komentarz

  • Odpowiedz kamilos środa, 06 września 2017 12:51 Umieszczone przez: kamilos

    Gratulacje :)

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu