niedziela, 17 września 2017 12:37

Czas się „załomżyć”

Napisane przez  mano
Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Czas się „załomżyć” fot. Adam Babiel
Kampania reklamowa, promująca Łomżę i wytwór pewnego browaru jako spójny element odpoczynku zwanego "łomżingiem", zagościła już na dobre przestrzeni publicznej. A co oznacza termin ”załomżenie”? Wyjaśniamy!

planeta asow

„Stworzenie pretekstu do „załomżenia się” – zakochania się w Łomży” jest celem konkursu fotograficznego organizowanego w 600-rocznicą nadania praw miejskich Łomży -  wyjaśnia Zarząd Główny Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej.

Efekty konkursu - fotograficzne obrazy Łomży utrwalone obiektywem jak najszerszego grona osób - zaprezentowane zostaną podczas wystawy pokonkursowwej „ZAŁOMŻENIE" w galerii Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej „Na Sienkiewicza 8". Posłużą także uzupełnieniu materiałów ilustracyjnych do albumu pod tym samym tytułem, którego wydanie planuje się w roku 600-lecia praw miejskich Łomży.

Konkurs ma charakter otwarty i skierowany jest do fotografów zawodowych oraz amatorów.

Konkurs organizowany jest w dwóch kategoriach. „Łomża dziś” – to autorskie fotografie prezentujące krajobraz Łomży i najbliższych okolic, architekturę, wydarzenia będące odzwierciedleniem indywidualnego, kreatywnego spojrzenia na Łomżę. „Łomża dawniej” to stara fotografia (sprzed roku 1980). W kategorii tej uczestnicy nie koniecznie muszą być autorami zdjęć, lecz muszą posiadać dostęp i prawo dysponowania oryginalną fotografią, negatywem lub slajdem.

Więcej o konkursie, jego regulamin oraz karta zgłoszenia są dostępne na stronie internetowej TPZŁ: www.lomzyniacy.org

6 komentarzy

 • Odpowiedz Bolewław D. niedziela, 17 września 2017 21:07 Umieszczone przez: Bolewław D.

  Przyjedz do łomży w komży to cię UKRZYŻUJĄ panowie w czerni z ul.sezamkowej,OTO prawdziwe .

 • Odpowiedz ? niedziela, 17 września 2017 22:10 Umieszczone przez: ?

  było już "prześcieradio" a teraz jest "załomżyć" potem będzie "łomżying" przy mleku i ciemna masa "zakomży" na wieki wieków amen

  i to wszystko na trzeźwo

 • Odpowiedz ++++++++ niedziela, 17 września 2017 22:26 Umieszczone przez: ++++++++

  oto do czego doprowadziło "zakomżenie" w Polsce w 1038 roku wywołując pierwszą rewolucję i Polskę Ludową

  (…) niewolnicy powstali na panów, wyzwoleńcy przeciw szlachetnie urodzonym, sami się do rządów wynosząc, i jednych na odwrót zatrzymali u siebie w niewoli, drugich pozabijali, a żony ich pobrali sobie w sprośny sposób i zbrodniczo rozdrapali dostojeństwa (…). Nadto jeszcze, porzucając wiarę katolicką – czego nie możemy wypowiedzieć bez płaczu i lamentu – podnieśli bunt przeciwko biskupom i kapłanom Bożym (…)

  — Gall Anonim

 • Odpowiedz polo niedziela, 17 września 2017 22:35 Umieszczone przez: polo

  Bez sensu te słowostwory.

 • Odpowiedz ? niedziela, 17 września 2017 23:29 Umieszczone przez: ?

  @ polo

  takie to łomżatki niby szpital w Łomży jest a lekarza na to brak jak to możliwe ?

 • Odpowiedz BLMIK poniedziałek, 18 września 2017 07:54 Umieszczone przez: BLMIK

  Szpital jest a i tak wszyscy do Ostrołęki jeżdżą się leczyć dajcie spokój uciekać z tego miasta a nie się wprowadzać i narzekać ;)

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu