vizo-mylomza baner jesienny2017-1000x200px
piątek, 22 września 2017 20:56

Seniorów zabawa na Starym Rynku [VIDEO i FOTO]

Napisane przez  mano
Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Seniorów zabawa na Starym Rynku [VIDEO i FOTO] fot. www.mylomza.pl
Ponad setka seniorów przybyła dziś na łomżyński Stary Rynek, aby wspólnie bawić się na Senioradzie. Imprezę z okazji zbliżającego się Dnia Seniora organizowano już po raz trzeci. Oprócz występów artystycznych na łomżyńskiej starówce można było zmierzyć ciśnienie, poziomu cukru we krwi czy skorzystać z porady dietetyka.

zenek

Seniorzy podczas swojego święta mogli na miejscu wypełnić także wnioski o Kartę Seniora.

- Daje ona możliwość do korzystania ze zniżek w łomżyńskich firmach i instytucjach miejskich. Dzięki niej można także otrzymać Łomżyńską Kartę Miejską upoważniającą osoby po 60. roku życia do bezpłatnych przejazdów w granicach administracyjnych Łomży - mówił prezydent Mariusz Chrzanowski wręczając sześć pierwszych Kart członkom Łomżyńskiej Rady Seniorów.

Bardzo dużym powodzeniem wśród starszego pokolenia cieszyło się stoisko dietetyka, gdzie oprócz owocowego deseru seniorzy mogli uzyskać cenne rady z zakresy odżywiania.

- Opowiadamy jak dobrze jeść, bo żywienie osób starszych jest zupełnie inne niż osób w średnim wieku. Dieta dla seniora powinna zaspokajać jego specyficzne potrzeby- przekonywała Mirosław Nawłoka z Centrum Żywienia i Promocji Zdrowia Dobry Dietetyk.

W trakcie Seniorady na Starym Rynku zaprezentowały się zespoły Senior Vita, Maryna, Tabor i Studio Wokalne eMDeK. W ratuszu odbyło się natomiast uroczyste posiedzenie Łomżyńskiej Rady Seniorów, na którym nie zabrakło okolicznościowego tortu.

21 komentarzy

  • Odpowiedz Buhahhaaha piątek, 22 września 2017 21:22 Umieszczone przez: Buhahhaaha

    Chrzanowski idz w... Z taka impreza

  • Odpowiedz seniorita piątek, 22 września 2017 21:56 Umieszczone przez: seniorita

    supet impreza wrescie cos w miescie jest dla seniora.dziekuje Prezydencie

  • Odpowiedz ++++++ piątek, 22 września 2017 23:36 Umieszczone przez: ++++++

    seniorita ... Łomża przekwita

  • Odpowiedz kaktus sobota, 23 września 2017 11:31 Umieszczone przez: kaktus

    Będzie zabawa,będzie się działo,tra la la la la...

  • Odpowiedz Palony Jan sobota, 23 września 2017 13:35 Umieszczone przez: Palony Jan

    Tylko zakladow pracy ni ma bo mariuszek nie umie zalatwic

  • Odpowiedz +++...a nasz Panie+++...daj im ... sobota, 23 września 2017 13:47 Umieszczone przez: +++...a nasz Panie+++...daj im ...

    On umie tylko mu doradcy nie podali numeru gdzie sms wysłać z informacją ze pieniek z urzędu pracy kasę na wszystkie nowe miejsca im załatwi

  • Odpowiedz SARA sobota, 23 września 2017 19:16 Umieszczone przez: SARA

    Jest dla młodych ,jest dla dzieci i dla seniorrrrrrów i tak powinno być P.Prezydencie wielki ukłon dla Pana

  • Odpowiedz ? sobota, 23 września 2017 19:37 Umieszczone przez: ?

    od wewnątrz na zewnątrz ludzie - ich całe rodziny - podzieleni na maksa nawet pogrupowani według kategorii zużycia/przydatności na cele rozmaitych okazji jako ogon przypinany do koncelebracji kultu kultury pasterzy własnej chwały - mistrzów kapelanów odpowiedzialnych za parawan duszpasterstwa czynienia pozorów - nieprawdaż ?

  • Odpowiedz ? sobota, 23 września 2017 20:07 Umieszczone przez: ?

    miejscowy parafialny klub inteligencji wiejskiej (napływowej) zawiązał koło gospodyń miejskich ... taka kreatywność wyniesiona z kościelnej wsi wzmocniona formacją duchową duszpasterzy wiejskiego (w większości) towarzystwa wzajemnej aberracji wyższej inteligencji katolickiej deprecjonującej zdrowy rozwój kultury i brak na to mieszkańcom zdrowej przeciwwagi-

    - o czym to świadczy ?

  • Odpowiedz Miastowy niedziela, 24 września 2017 09:19 Umieszczone przez: Miastowy

    Łomża już nie jest miastem.

  • Odpowiedz redisbed niedziela, 24 września 2017 10:09 Umieszczone przez: redisbed

    Swietna impreza,dziekuje.
    Lewactwo do budy!

  • Odpowiedz Palony Jan niedziela, 24 września 2017 13:24 Umieszczone przez: Palony Jan

    Chrzanowski ales przez te 3 lata nabroil. Gdzie zaklady pracy ? Pensje brales a efektow poprawy zycia ja nie widze

  • Odpowiedz antykod niedziela, 24 września 2017 15:05 Umieszczone przez: antykod

    Jeszcze niedawno za rządów PO większość ogłoszeń była treści:szukam pracy!
    Dzisiaj jest :dam pracę.

  • Odpowiedz antyk od+ niedziela, 24 września 2017 15:15 Umieszczone przez: antyk od+

    @ antykod
    a teraz wracamy do czasów w których kobiety dawały ogłoszenia oddam życie ... w dobre ręce

  • Odpowiedz antypedał niedziela, 24 września 2017 15:33 Umieszczone przez: antypedał

    W twoje z pewnością żadna nie odda..

  • Odpowiedz +++++++++++++++ niedziela, 24 września 2017 16:04 Umieszczone przez: +++++++++++++++

    @ antypedał
    ja tych czasów nie doczekam ale prawnuczki moherowych dewotek żyjące rozpędem z dobrodziejstwa PRLu zderzą się czołowo z dobrą zmianą historii w błędnym kole co jakiś czas wracającej do punku wyjścia ... rewolucji (wyznaniowej) kulturowej która niechybnie dojdzie do ściany ...


    ... płaczu (całego narodu)

  • Odpowiedz Edek z fabryki kredek niedziela, 24 września 2017 19:25 Umieszczone przez: Edek z fabryki kredek

    Młokos ma nadzieję, że parę głosów seniorów mu wpadnie przy najbliższych wyborach, miasto w długach, recesja - młodzi zdolni uciekają z Łomży, która się wyludnia a on organizuje igrzyska :)))

  • Odpowiedz Edek z fabryki kredek niedziela, 24 września 2017 19:30 Umieszczone przez: Edek z fabryki kredek

    Parki dla seniorów, darmowe przejazdy a młodzi uciekają bo za najniższą krajową nie chcą być niewolnikami w łomżyńskich firmach.
    @antykod, durniu i ratuszowy klakierze,
    tak jest praca, są ogłoszenia, bo za najniższą krajową trzeba tyrać

  • Odpowiedz Bolesław D. niedziela, 24 września 2017 19:59 Umieszczone przez: Bolesław D.

    Najniższa krajowa została rozkazowo nadana z ul.sezamkowej ,aby rynek łomżyńskich niewolników miał złudne nadzeje o lepszych zarobkach nadzeji która nigdy tu owoców prawdy nie wydała ,jak obłudne jest to miasto i luxusy z ludzkiej KRZYWDY.

  • Odpowiedz Buhahhaaha poniedziałek, 25 września 2017 07:30 Umieszczone przez: Buhahhaaha

    Chrzanowski nie ma juz poparcia i szuka glosow u seniorow

  • Odpowiedz Senior poniedziałek, 25 września 2017 07:43 Umieszczone przez: Senior

    Tak zdaniem nowoczesnych i platfusów seniorzy powinni siedzieć zamknięci w 4 ścianach i czekać na śmierć.