niepodlegla-sweirp wloskie-wieczory
wtorek, 10 października 2017 09:34

Wieczornica Patriotyczna w Kupiskach [VIDEO]

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
Biblioteka Publiczna Gminy Łomża, która otrzymała dotację z ogólnopolskiego programu „Niepodległa", rozpoczęła realizację projektów upamiętniających odzyskanie przez Polskę niepodległości. Jako pierwsza, w poniedziałek 9 października, została zorganizowanaw Szkole Podstawowej w Kupiskach wieczornica, połączona z podsumowaniem Gminnego Konkursu Plastycznego pn."Wojna widziana oczami dziecka".

brico lomza

Program "Niepodległa" realizowany będzie w okresie wrzesień - listopad 2017 roku. W gminie Łomża składają się na niego wieczornice, festiwal orkiestr dętych, konkursy plastyczne i recytatorskie. Jak tłumaczy dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Łomża z siedzibą w Podgórzu Wiesława Kłosińska, konkursy recytatorskie odbywać się będą jeszcze w październiku, przy czym przewidziane jest kilka etapów: eliminacje, etap gminny i powiatowy. Na kolejną wieczornicę pani dyrektor zaprasza 10 listopada do Szkoły Podstawowej w Wygodzie, a dwa dni później, w Szkole Podstawowej w Konarzycach, zorganizowany zostanie wspomniany festiwal orkiestr dętych.

- Zapraszamy orkiestry dęte nie tylko z naszej gminy ale i z Łomży, z Grajewa, z Kolna, z Szumowa - zachęca dyrektor Kłosińska.

Gminny Konkurs Plastyczny pn."Wojna widziana oczami dziecka", którego rozstrzygnięcie połączono z wczorajszą wieczornicą, zorganizowany został po raz pierwszy. Oparty został na bazie zajęć edukacyjnych przeprowadzonych przez pracownika Archiwum Państwowego w Białymstoku oddział w Łomży Michała Kaczyńskiego.

- Po tych zajęciach młodzież szkół gminy Łomża przystąpiła do tworzenia prac artystycznych. Dzisiaj mieliśmy ten dzień kulminacyjny. Na konkurs wpłynęło 114 prac z ośmiu szkół z gminy Łomża - wyjaśnił dyrektor Szkoły Podstawowej w Kupiskach Karol Łebkowski.

Michał Kaczyński przeprowadził też podczas wieczornicy wykład dla społeczności lokalnej: rodziców i wszystkich osób chętnych, który odnosił się do terenów Kupisk, Łomży i najbliższych terenów od czasu odzyskania niepodległości w 1918 roku.

Na realizację programu "Niepodległa" Bibliotek Publiczna Gminy Łomża otrzymała dotację w wysokości 33,3 tys. złotych.

1 komentarz

  • Odpowiedz paulinx wtorek, 10 października 2017 12:06 Umieszczone przez: paulinx

    Fajna uroczystość!

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu