vizo-mylomza baner jesienny2017-1000x200px
wtorek, 24 października 2017 08:52

XXI Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego za nami [VIDEO i FOTO]

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(3 głosów)
W niedzielę 22 października 2017 r. w godzinach 9.30 - 22.00 w Piątnicy około 260 par tanecznych z całej Polski rywalizowało w turnieju tańca towarzyskiego. Cały dzień został podzielony na cztery bloki taneczne, a wieczorną Galę Taneczną o godzinie poprowadziła jurorka „Tańca z Gwiazdami” – Iwona Pavlovic.

Jako pierwszy blok o godzinie 9.30 odbyła się XI Dziecięca Gala Taneczna „Gotti 2017” dla par rekreacyjnych. O godzinie 12.00 rozpoczęły się Mistrzostwa Podlaskiego Związku Tańca Sportowego, natomiast o godzinie 15.00 oraz 18.00 XXI Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o „Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego, Starosty Łomżyńskiego i Prezydenta Miasta Łomża”.

- W turnieju zaproszenie przyjęło około 260 par tanecznych tańca towarzyskiego sportowego , natomiast wszystkich startów było około 340. Pary przyjechały do Nas m.in. z Gdańska, Płocka, Giżycka, Krakowa, Ełku, Wieliczki, Augustowa, Gdyni, Olecka, Warszawy, Łomży - poinformowali organizatorzy.

Podczas Gali, oprócz występu par na najwyższym poziomie, mogliśmy podziwiać pokazy dziecięcych grup tanecznych Klubu AKAT oraz pokaz Dorosłych Miłośników Tańca.

Organizatorem turnieju był Klub Tańca Towarzyskiego „AKAT” działający przy Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży, a współorganizatorami Wójt Gminy Piątnica i Zespół Szkolno-Przedszkolny w Piątnicy.

Warto podkreślić, że w niedzielnym turnieju cztery pary z klubu Akat awansowały do wyższych klas sportowych:

  • Dawid Gutowski Izabela Czerwińska awans do klasy E
  • Radosław Walczyk Aleksandra Czerwińska awans do klasy B w stylu latynoamerykańskim
  • Kamil Lewicki Zuzanna Ogórkowska awans do klasy B w stylu standardowym
  • Mateusz Żebrowski Aleksandra Wronowska awans do klasy B w stylu standardowym

WYNIKI TURNIEJU:

8-9 lat klasa "G"

1 miejsce Sienica Igor Szymulewska Julia – Promenada Olecko
2 miejsce Darmetko Igor Wysocka Natalia - Akat Łomża
3 miejsce Antoni Rytel Laura Białucha – Akat Łomża
3 miejsce Kochanowski Jan – Zosia Faryna Akat Łomża

10-11 lat klasa G

1 miejsce i Super Puchar – Hubert Baczewski Paulina Żebrowska - AKAT Łomża
1 miejsce Sobczyński Łukasz Sawko Aleksandra - Akat Łomża
1 miejsce Bartosz Weber Oliwia Mrozek - AKAT Łomża
2 miejsce Żebrowski Mikołaj Szydlik Wiktoria - Akat Łomża
2 miejsce Laskowski Kacper Kosińska Wiktoria - AKAT - Łomża
3 miejsce Kozikowski Sebastian Jakacka Aleksandra - AKAT - Łomża

10-11 lat klasa "F"

1 miejsce Gąsiewski Nikodem Mańko Witkoria - AKAT - Łomża
2 miejsce Fabiszewski Mikołaj - Zabora Kamila - Akat Łomża
3 miejsce Wróblewski Mikołaj - Ramotowska Zuzanna - AKAT - Łomża
4 miejsce Konopka Adam - Jemielita Magda - Akat - Łomża
5 miejsce Jan Kochanowski Nikola Dołęga - AKAT Łomża

12-13 lat klasa G

1 miejsce Gogacz Mateusz Szablan Julia – Czar Par Giżycko
2 miejsce Patora Mateusz Olszewska Aleksandra - AKAT Łomża

12-13 lat klasa F

1 miejsce Kodzis Michał Cwalina Katarzyna – Akat Łomża
2 miejsce Gutowski Dawid Czerwińska Izabela - AKAT Łomża i awans do klasy E
3 miejsce Puławski Jakub - Domitrz Iga - AKAT Łomża
4 miejsce Laskowski Grzegorz - Krynica Anna AKAT Łomża

Solistki Młodsze klasa H

1 miejsce i Super Puchar Gabriela Samsel – Atria Ostrołęka
1 miejsce Laura Białucha - AKAT Łomża
1 miejsce Aleksandra Jakacka - AKAT Łomża
1 miejsce Lidia Jankowska - AKAT Łomża
1 miejsce Zuzanna Mrozek - AKAT Łomża
1 miejsce Natalia Wysocka - AKAT Łomża
2 miejsce Wiktoria Kosińska - AKAT Łomża
2 miejsce Aleksandra Mrozek - AKAT Łomża

Solistki Młodsze klasa G

1 miejsce Agnieszka Jemielity - AKAT Łomża
1 miejsce Aleksandra Sawko - AKAT Łomża
2 miejsce Wiktoria Szydlik- AKAT Łomża
2 miejsce Zosia Faryna - AKAT Łomża
2 miejsce Paulina Żebrowska - AKAT Łomża
3 miejsce Karolina Żebrowska - AKAT Łomża

Solistki Starsze klasa G

1 miejsce Kamila Zabora - AKAT Łomża
2 miejsce Julia Szmit - AKAT Łomża
3 miejsce Aleksandra Olszewska - AKAT Łomża

10-11 lat OPEN STANDARD

3 miejsce Poleszuk Jakub Magdalena Kuczewska
4 miejsce Tunkiewicz Kacper Stańczyk Julia
5 miejsce Kostecki Krystian Filipkowska Gabriela

10-11 lat OPEN LATIN

3 miejsce Tunkiewicz Kacper Stańczyk Julia
4 miejsce Kostecki Krystian Filipkowska Gabriela
5 miejsce Poleszuk Jakub Magdalena Kuczewska

12-13 lat OPEN STANDARD

2 miejsce Jezusek Wiktor Krynica Julia

14-15 lat OPEN STANDARD

1 miejsce Walczyk Radosław Czerwińska Aleksandra
5 miejsce Ostrowski Gabriel Wilimczyk Wiktoria
6 miejsce Pieńkowski Mateusz Kostecka Julia
7 miejsce Folga Bartosz Klaudia Plona

14-15 lat OPEN LATIN

1 miejsce Walczyk Radosław Czerwińska Aleksandra

16-18 lat OPEN STANDARD

1 miejsce Dzwonkowski Mateusz Brulińska Dagmara
3 miejsce Magdziak Rafał Wiśniewska Nina
4 miejsce Krakowiecki Mateusz Święcka Zuzanna
5 miejsce Lewicki Kamil Zuzanna Ogórkowska

16-18 lat OPEN LATIN

1 miejsce Dzwonkowski Mateusz Brulińska Dagmara
3 miejsce Magdziak Rafał Wiśniewska Nina
4 miejsce Krakowiecki Mateusz Święcka Zuzanna
6 miejsce Chrostowski Maciej Brulińska Sandra

POWYŻEJ 18 lat OPEN STANDARD

1 miejsce Patryk Plona Julia Dębek

POWYŻEJ 18 lat OPEN LATIN

1 miejsce Patryk Plona Julia Dębek

10-11 lat klasa "E"

1 miejsce Klekotko Mateusz Kramarewicz Anna – Promenada Olecko
3 miejsce Tunkiewicz Kacper Stańczyk Julia
5 miejsce Poleszuk Jakub Magdalena Kuczewska
6 miejsce Kostecki Krystian Filipkowska Gabriela

12-13 lat klasa E

1 miejsce Latoszek Jakub Bociąg Marika –Dance Imperium Pruszków
2 miejsce Oskar Żebrowski Puławska Natalia
4 miejsce Chrobak Bartosz Kiersztan Amelia
6 miejsce Mieczkowski Maciej Polkowska Maja

12-13 lat klasa D STANDARD

1 miejsce Łukowski Szymon Sienkiewicz Gabriela – Promenada Augustów
4 miejsce Jezusek Wiktor Krynica Julia

12-13 lat klasa D LATIN

1 miejsce Zelmański Remigiusz Olkowicz Amelia
4 miejsce Jezusek Wiktor Krynica Julia

14-15 lat klasa "E"

1 miejsce Pietrzyk Mikołaj Potocka Oliwia – Feniks Białystok
4 miejsce Kodzis Krzysztof Grzech Pola - AKAT Łomża
5 miejsce Konopka Andrzej Domańska Agata - AKAT Łomża

14-15 lat klasa "D" STANDARD

1 miejsce Chomaniuk Damian Klimiuk Ksenia – Twist Białystok
3 miejsce Folga Bartosz Klaudia Plona
4 miejsce Pieńkowski Mateusz Kostecka Julia
6 miejsce Ostrowski Gabriel Wilimczyk Wiktoria

14-15 lat klasa "D" LATIN

1 miejsce Chudziński Jakub Zubrzycka Katarzyna – Dwója Ełk
2 miejsce Ostrowski Gabriel Wilimczyk Wiktoria
3 miejsce Pieńkowski Mateusz Kostecka Julia
6 miejsce Folga Bartosz Klaudia Plona

14-15 lat klasa "C" STANDARD

1 miejsce Affre Julian Preś Ewelina – Duet Warszawa

14-15 lat klasa "C" LATIN

1 miejsce Affre Julian Preś Ewelina – Duet Warszawa
6 miejsce Walczyk Radosław Aleksandra Czerwińska awans do klasy B

pow.15 lat klasa "C" STANDARD

1 miejsce i awans do klasy B Kamil Lewicki Zuzanna Ogórkowska
2 miejsce Żebrowski Mateusz Wronowska Aleksandra - AKAT Łomża
6 miejsce Plona Rafał Filipkowska Linda - AKAT Łomża

pow.15 lat klasa "C" LATIN

1 miejsce Franczak Maciej Rolyuk Anna – UKS Feeling Warszawa
2 miejsce Żebrowski Mateusz Wronowska Aleksandra - AKAT Łomża
6 miejsce Plona Rafał Filipkowska Linda - AKAT Łomża

pow.15 lat klasa "B" STANDARD

1 miejsce Patryk Plona Julia Dębek
6 miejsce Magdziak Rafał Wiśniewska Nina

pow.15 lat klasa "B" LATIN

1 miejsce Gajek Adam Kłopocka Kalina UKS FEELING – Warszawa
5 miejsce Krakowiecki Mateusz Zuzanna Święcka
6 miejsce Magdziak Rafał Wiśniewska Nina

Dorośli Turniej OPEN STANDARD

1 miejsce Stopka Dariusz Rek Karolina UKS FEELING – Warszawa
2 miejsce Domiter Hubert Wąsacz Karolina KS M-TEAM Kraków
3 miejsce Binkowski Jacek Grabińska Justyna – CORTE TOP DANCE Warszawa
6 miejsce Mateusz Dzwonkowski Dagmara Brulińska

Dorośli Turniej OPEN LATIN

1 miejsce Woźniak Patryk Polakowska Justyna - CORTE TOP DANCE Warszawa
2 miejsce Dobak Maciej Pechner Magdalena - CORTE TOP DANCE Warszawa
3 miejsce Fejklowicz Piotr Niedośpiał Anna - MCT Wieliczka

1 komentarz

  • Odpowiedz Oko wtorek, 24 października 2017 20:00 Umieszczone przez: Oko

    Świetna impreza i świetni ludzie , którzy pracują z dzićmi, młodzieżą i dorosłymi od wielu , wielu lat. Poświęcają swoje życie pasji tanecznej zarażajac nią młode pokolenia.
    Panie Prezydencie, nominuję państwa Baczewskich do nagrody "Zasłużeni dla Łomży i powiatu łomżyńskiego w dziedzinie upowszechniania kultury i sportu"!
    Imprezę z uhonorowaniem ludzi za wkład w rozwój miasta proponuję zorganizować w 600 rocznicę nadania Łomży praw miejskich.

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu