wloskie-wieczory dom lomza
piątek, 27 października 2017 10:05

"Proces" Kafki na deskach TLiA

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(4 głosów)
28 i 30 października w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży zostanie wystawiony "Proces" Franza Kafki w reżyserii Jarosława Antoniuka. Autorem scenografii jest Jarosław Perszko, a muzykę skomponował Zbigniew Krzywański. Oba spektakle rozpoczną się o godzinie 18.00.

brico lomza

Sztukę wyreżyserował Jarosław Antoniuk na podstawie surrealistycznej powieści Franza Kafki "Proces", który zapisał się w historii literatury jako genialna metafora totalitaryzmu i jako opowieść o samotności człowieka we współczesnym świecie. W świecie, w którym wszechwładne państwo i biurokracja odbierają obywatelowi prawo do prywatności i wolności. Uroczysta premiera spektaklu odbyła się 23 września uświetniając wieczór jubileuszowy z okazji 30-lecia teatru.

Źródło: TLiA

5 komentarzy

 • Odpowiedz teatr piątek, 27 października 2017 10:33 Umieszczone przez: teatr

  Zapraszamy wszystkich przedszkolaków...

 • Odpowiedz -.- piątek, 27 października 2017 20:06 Umieszczone przez: -.-

  ...oraz panie przedszkolanki...

 • Odpowiedz Bolesław D. piątek, 27 października 2017 20:50 Umieszczone przez: Bolesław D.

  Proces Gońca przeciw ratuszowi ,antoniuk to właśnie proces lafki absurdy sądu pracy,oj antoniuk pojechałeś.... Gdy sędzia zapytał Józefa, czy ten jest malarzem, K. najpierw zaprzeczył, a potem zaczął dowodzić, że całe postępowanie wszczęte przeciw niemu jest fikcją. W czasie swojej wypowiedzi uderzał nawet ręką w stół. Wyrażał także swoje podejrzenie, że za całą sytuację odpowiedzialna była jakaś organizacja, która utrzymywała państwową biurokrację. Według niego organizacja ta wydawała nakazy aresztowania niewinnych ludzi oraz popierała korupcję wśród urzędników. ...C.D.N.Goniec WYGRA!

 • Odpowiedz +++ piątek, 27 października 2017 22:22 Umieszczone przez: +++

  30 lat to ten moment w którym bierze się odpowiedzialność nie za siebie a za wielu innych

  taka myśl mnie naszła nad kulturą pasterzy "jednorękich bandytów" dających nadzieję nielicznym kosztem wielu tą nadzieją zrobionych w ... trzy litery że niby to w imię "IHS" taka "komunia"

 • Odpowiedz zastam co dopieru piątek, 27 października 2017 22:58 Umieszczone przez: zastam co dopieru

  dajcie już święty spokój temu młokosowi, nieudacznikowi, za rok odejdzie w nicość, łomżyniacy nie dadzą się drugi raz kupić na cielęce oczy :)

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu