gosciniec-lomzynski
niedziela, 14 stycznia 2018 14:34

Radosne i szczęśliwe twarze na balu bezalkoholowym w Piątnicy [FOTO]

Napisane przez  mano
Oceń ten artykuł
(6 głosów)
Radosne i szczęśliwe twarze na balu bezalkoholowym w Piątnicy [FOTO] fot. www.mylomza.pl
Ponad sto par bawiło się na Bezalkoholowym Balu Karnawałowym zorganizowanym przez wspólnotę Domowego Kościoła diecezji łomżyńskiej w Jędrusiowej Zagrodzie w Piątnicy. Już po raz ósmy uczestnicy karnawałowej zabawy udowodnili, że można się wspaniale bawić bez alkoholu.
brico lomza

Spotkanie zaczęło się od tradycyjnego „Poloneza”, przed którym do uczestników balu kilka słów skierował biskup Tadeusz Bronakowski. Przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości wyraził wdzięczność organizatorom za troskę o nową kulturę, która promuje zabawę na trzeźwo oraz pobłogosławił całe przedsięwzięcie i zgromadzonych gości.

Okolicznościowe przemówienie wygłosił, także zastępca prezydenta Łomży Andrzej Garlicki oraz wójt gminy Piątnica Krzysztof Kozicki.

Po części oficjalnej uczestników balu do zabawy porwał wodzirej, z którym bawili się oni do świtu. 

Czas miłej zabawy w połączeniu z muzyką upłynął wszystkim gościom bardzo szybko.

- Radosne i szczęśliwe twarze gości, utwierdzają nas w przekonaniu, że prawdziwa radość wypływa z prawdziwej wolności – mówił nam jeden uczestników tego wyjątkowego balu.

29 komentarzy

  • Odpowiedz Oleś niedziela, 14 stycznia 2018 16:42 Umieszczone przez: Oleś

    Chłopaki naprawdę nic nie było? nawet na zapleczu? niewierze

  • Odpowiedz bezpruderyjny niedziela, 14 stycznia 2018 16:55 Umieszczone przez: bezpruderyjny

    kościół bez boga, narzeczeństwo bez seksu, bal bez alkoholu..., zaprawdę jakie to POkrętne i smutne jest...

  • Odpowiedz monk niedziela, 14 stycznia 2018 17:53 Umieszczone przez: monk

    Bal bez jednego to jak taca bez kasy.

  • Odpowiedz refluk niedziela, 14 stycznia 2018 18:00 Umieszczone przez: refluk

    PISdzielce sie wkurza, toc akcyza to dochodowy biznes, nawet balsam kapucynski obanderowany a tu bal bez gorzolki.toc ten rzad bez dochodu pudzie w PISdu.

  • Odpowiedz ludwig niedziela, 14 stycznia 2018 19:32 Umieszczone przez: ludwig

    pokazać się trzeba...

  • Odpowiedz alicja272 niedziela, 14 stycznia 2018 19:38 Umieszczone przez: alicja272

    kiedyś byłam na weselu bezalkoholowym i widać różnicę. Moze to dobre na 2-3 godziny ale nie na całą noc ;)
    Sztywno jak ....

  • Odpowiedz ludwig niedziela, 14 stycznia 2018 19:50 Umieszczone przez: ludwig

    sztywno jak?

  • Odpowiedz bożka niedziela, 14 stycznia 2018 19:59 Umieszczone przez: bożka

    Super sprawa, bez alkoholu też można się świetnie bawić :)

  • Odpowiedz kupić88 niedziela, 14 stycznia 2018 20:10 Umieszczone przez: kupić88

    Byłem na tym balu z żoną i flaszkę miałem w marynarce u było ok, duzo osób polo

  • Odpowiedz 99MŁODY niedziela, 14 stycznia 2018 20:23 Umieszczone przez: 99MŁODY

    ja też tam piłem spoko impreza

  • Odpowiedz rolni99 niedziela, 14 stycznia 2018 20:54 Umieszczone przez: rolni99

    Ja tak samo Przyjacielu, połówke zrobiliśmy na 3 osoby takze to nie było dużo, pod stołąmi normalnie alko było

  • Odpowiedz Małaa niedziela, 14 stycznia 2018 21:51 Umieszczone przez: Małaa

    Wszyscy którzy przychodzą na bal wiedzą jak dobrze można się bawić bez alkoholu chociaż raz w roku na jednej imprezie- jest super muzyka i nastrój. My bawimy się co roku do rana. Pod stołem wcale nie ma alkoholu i to chore, ze ludzie wymyślają takie rzeczy.

  • Odpowiedz 99mlody poniedziałek, 15 stycznia 2018 08:37 Umieszczone przez: 99mlody

    To może my na innych imprezach byliśmy co ? Przyznało mi się że tam Alko bylo? Nie twierdzę, że to była zła impreza Ale po prostu ja i dużo osób na niej polo. Tyle w temacie.

  • Odpowiedz Ela T poniedziałek, 15 stycznia 2018 09:08 Umieszczone przez: Ela T

    Organizatorom i uczestnikom balu bezalkoholowego dziękował za piękne świadectwo wewnętrznej wolności. - Kiedyś mówiliśmy, że nie ma wolności bez solidarności. Dziś musimy podkreślać, że nie ma wolności bez trzeźwości - mówił ks. bp Tadeusz Bronakowski, jednocześnie kolejny raz dziękując władzom Łomży za podjętą w ubiegłym roku odważną decyzję o organizacji miejskich imprez bez udziału producentów napojów alkoholowych.
    Zastępca Prezydenta Łomży Andrzej Garlicki powiedział, że kiedyś wspólnie z żoną na tego typu bale musieli jeździć do Wyszkowa. – Tej inicjatywy bardzo brakowało w Łomży, ale dzięki Domowemu Kościołowi, już od ośmiu lat możemy bawić się w pobliskiej Piątnicy. Dziękuję organizatorom tego wydarzenia i zapewniam, że jako władze Łomży będziemy je wspierać, bo wpisuje się ono w myśl organizacji imprez w naszym mieście – mówił zastępca Prezydenta Andrzej Garlicki.
    Również Wójt Gminy Piątnica Krzysztof Kozicki podkreślał, że wartość tego typu bali polega nie tylko na bardzo dobrej zabawie, ale przede wszystkim promocji zabawy bezalkoholowej, innego stylu bycia i wspaniałej kultury bez alkoholu. - Dzięki nim coraz więcej osób widzi, że można bawić się bez tego typu napojów. Życzę organizatorom, by w tej wspaniałej misji trwali, a my jako samorządowcy będziemy ich w tych działaniach wspierali – zapewniał Wójt Krzysztof Kozicki.

  • Odpowiedz mała czarna poniedziałek, 15 stycznia 2018 10:39 Umieszczone przez: mała czarna

    Kiedyś byłam na tym balu. Musze przyznać, że bawiłam się świetnie. I zgodzę się z tym, co napisała alicja272, jest do bani, jak nie ma odpowiedniego wodzireja, który umie poprowadzić takiej imprezy. Nie oszukujmy się, większość zespołów nie potrafi rozkręcić imprezy jak się towarzystwo najpierw nie napije.
    Mam nadzieję, że będę miała jeszcze okazję bawić się na tej imprezie.

  • Odpowiedz Marek Z9 poniedziałek, 15 stycznia 2018 10:47 Umieszczone przez: Marek Z9

    Fajnie było na tym balu - my nie piliśmy z mężem na balu, mąż przed balem trochę wypił z sąsiadem bo obawiam się ze na balu nie bedzie jak. Ale ludzie pili tylko się deliaktnie kryli z tym.

  • Odpowiedz lopek poniedziałek, 15 stycznia 2018 11:21 Umieszczone przez: lopek

    Nikt nie mowi zeby sie zaraz uchlac , ale troszke jest nawet wskazane

  • Odpowiedz cripppu73 poniedziałek, 15 stycznia 2018 12:28 Umieszczone przez: cripppu73

    Oczywiscie, było bardzo kultularnie ale ktoś tam pił ;) Proponowano mi alkohol nawet ale byłem na antybiotyku.

  • Odpowiedz Nauczyciel z 1LO poniedziałek, 15 stycznia 2018 14:13 Umieszczone przez: Nauczyciel z 1LO

    nayebka była potwierdzam

  • Odpowiedz zabawa na balu alkoholowym jawi się jak impreza arcy wy tresowanych małp/owiec w cyrku brykających pod dyktando arcy tresera/arcy pasterza i żadna nie widzi w tym nic niepokojącego poniedziałek, 15 stycznia 2018 14:33 Umieszczone przez: zabawa na balu alkoholowym jawi się jak impreza arcy wy tresowanych małp/owiec w cyrku brykających pod dyktando arcy tresera/arcy pasterza i żadna nie widzi w tym nic niepokojącego

    ten wyraz twarzy na zdjęciu utrwalających koncepcję kultury urabianej batutą silnej [zjednoczonej] prawicy arcy kapłanów podobna do tych co szydzili z Jezusa jak go wieszano na krzyżu ... "lekarzu ulecz się sam" "zejdź z krzyża" "innych wyzwolił niech teraz siebie wyzwoli"

  • Odpowiedz pomożecie  ? poniedziałek, 15 stycznia 2018 16:09 Umieszczone przez: pomożecie ?

    imprezowicze tej trzeźwiej jak przysłowiowa świnia balangi aby wasza radość była pełna chciałbym wam tą radość przyprawić przysłowiową łyżką dziegciu jakim ks.Biskupi zepsuli kulturę chrześcijańską na ziemi tej Ziemi w towarzystwie przyjaciół szukających własnej chwały

    pomożecie ?

  • Odpowiedz +++ poniedziałek, 15 stycznia 2018 16:14 Umieszczone przez: +++

    biesiadnicy jak owce z cyrku pod batutą pasterza czytam wodzireja by religijna masoneria ze swej loży mogła się napawać wygodnym uczestnictwem w szczytowaniu kultury tych którym pozostaje wewnętrzna wolność albo bat dyskryminacji za brak współpracy z treserem "zamkniętych w klatce" parafialnych cyrkowców

  • Odpowiedz Kaśka poniedziałek, 15 stycznia 2018 19:04 Umieszczone przez: Kaśka

    Jak ktoś kocha tanczyc ze swoim partnerem i uczestniczyc w zabawach proawadzonych przez wodzireja to jest super sprawa. Lepiej isc na taka impreze niz sie nawalic nie pamietac z niej nic i jeszcze w morde dostac. Kazdy robi to co chce i nie musi chlac aby sie dobrze bawic. ;)

  • Odpowiedz ? poniedziałek, 15 stycznia 2018 20:17 Umieszczone przez: ?

    @ Kaśka
    ty byś na trzeźwo ze swoim partnerem pewnie była zdolna do sypialni zabrać wodzireja - bez wodzireja nie da się żyć - kumasz bazę czym się różni ta kultura od kultury podawcy alkoholu z kany galilejskiej ?

  • Odpowiedz Tomek1111 poniedziałek, 15 stycznia 2018 20:27 Umieszczone przez: Tomek1111

    Super zabawa, super bal,super iluzjonista, super jedzenie:)

  • Odpowiedz +++ poniedziałek, 15 stycznia 2018 20:40 Umieszczone przez: +++

    Tomek1111

    wszystko było by super gdyby nie Jezus pokazujący jak jest naprawdę

  • Odpowiedz +++ poniedziałek, 15 stycznia 2018 21:15 Umieszczone przez: +++

    @ Tomek1111

    w kościele przy ołtarzu często słyszałem świadectwa jak jest fajnie nigdy nie słyszałem jak jest naprawdę nawet JPII to zataił a blisko ćwierć wieku produkował uczoną w piśmie pasionkę dla moli książkowych utrwalających "kulturę" "trzech króli" w miejscu w którym powinna być kultura trzech mędrców ...

    ... w której takie bale byłyby dziwadłem wytworem patologii w jaką stroją się egocentrycy przypinający sobie "pawi" ogon "przy dupników" brykających jak im każe cudza głowa

    początki "piramidy społecznej" są niewinne a nawet jak na folwarku zwierzęcym Orwella przez wszystkich akceptowane ku wspomożeniu pasterzom słusznej idei

    potem sekta czerpiąca dostatek z ofiar wielu się rozrasta dalej jak w "Korei" jak w Betlejem nikt nie pomyśli że ... (życie boże może wyglądać inaczej) ... można inaczej niż wodzirej palcem kiwnie wskazując kto świnia a kto człowiek ... podczas sądu nad kulturą w historii Kościoła zwanym Sądem nad Prawdą

    ale najważniejsze jest się super nażreć przy korycie przy którym najlepiej wypasieni żyją z podatków wiążąc ludziom ciężary których samo nie dotykają - tak mówi Jezus w ewangelii katedralnych obłudników liturgicznie wręcz oburącz na modlitwie gorliwych jak poganie

    no ale ty na religię w szkole nie chodziłeś tak samo jak w niedziele na msze więc dla ciebie to tak samo czytelne jak dla debila ... który to napisał

  • Odpowiedz ? poniedziałek, 15 stycznia 2018 21:41 Umieszczone przez: ?

    @ Ela T
    czy twoim zdaniem lepsi są ci którzy życie Boże na ziemi Tej Ziemi kaleczą na trzeźwo czy ci którzy kaleczą je pod wpływem alkoholu ?

  • Odpowiedz henryk V wtorek, 16 stycznia 2018 08:31 Umieszczone przez: henryk V

    ostatnie zdjęcie wygrało :)