dom lomza
poniedziałek, 22 stycznia 2018 07:03

Cudowne i wyjątkowe Betlejem Łomżyńskie [VIDEO i FOTO]

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Wspaniały, cudowny, wyjątkowy... to tylko kilka określeń, jakich nie szczędzili zachwyceni słuchacze Łomżyńskiego Betlejem czyli wspólnego koncertu łomżyńskich gwiazd z bliska i daleka z Łomżyńską Filharmonią Kameralną, jaki w niedzielę wydarzył się w Katedrze Łomżyńskiej.

Było to wydarzenie bez precedensu jeśli chodzi o łomżyńską kulturę w jej muzycznym wydaniu. Po raz pierwszy udało się w jednym miejscu zebrać tak wielu wspaniałych wykonawców, którzy wyśpiewali przy akompaniamencie Łomżyńskiej Filharmonii Kameralnej bardziej i mniej znane polskie kolędy.

Zaproszenia do udziału w tym koncercie otrzymali wokaliści ze wszystkich stron, których łączy jedno - Łomża. Wszyscy są związani na zawsze z naszym miastem, urodzili się tu, mieszkali lub wciąż mieszkają i jak zgodnie podkreślają, zawsze kiedy mogą, chętnie odwiedzają rodzinne strony. Wydarzenie to było wyjątkowe również dla nich, dlatego z wielką chęcią przyjęli zaproszenie, choć dla wielu z nich wspólny koncert z Filharmonią był zupełna nowością i pewnego rodzaju wyzwaniem. Podołali mu we wspaniały sposób i razem stworzyli coś wyjątkowego, co chciałoby się powtarzać co roku.

Zapraszamy na naszę wideorelację z wyjątkowego koncertu w Katedrze Łomżyńskiej, w którym grali i śpiewali wspólnie z Orkiestrą Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży pod batutą dyrektora Jana Miłosza Zarzyckiego: Jula, Marika, Żaklina Olchowik i Dariusz Boguski, Joanna Zawłocka, Adam Kalinowski, Paweł, Marek i Łukasz Lipscy z Rodzicami, Jacek Szymański, Tadeusz Walewacz, Chór Dziecięcy Szkoły Podstawowej Nr 10 w Łomży – dyrygent Agata Durzyńska, Chór Kameralny Amici – dyrygent Anna Kurowska, Chór Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Łomży – dyrygent Piotr Dąbrowski, Chór Parafii Krzyża Świętego w Łomży Spes Unica – dyrygent Katarzyna Szmitko, Funkasanki – Anna Kaptór i Przemysław Starachowski, Grupa Teatralna "Gesty" pod kierunkiem Anny Starachowskiej, Kapela Kurpiowska, Młodzi Wokaliści z Korzennego Kolektywu pod kierunkiem Anny Kaptur, Studio Piosenki Popart pod kierunkiem Bernarda Karwowskiego, Studio Wokalne eMDeK pod kierunkiem Magdy Sinoff, Studio Wokalne ROK pod kierunkiem Agnieszki Żemek-Pawczyńskiej, Zespół Pieśni i Tańca "Łomża" pod kierunkiem Justyny Wawrzyniak.

5 komentarzy

 • Odpowiedz Lew poniedziałek, 22 stycznia 2018 14:53 Umieszczone przez: Lew

  Łomżyński snobizm, odkrywa jakieś tam gwiazdy Julka i Marika. Prostackie wykonanie kolęd,bufonada wschodzących nioby to gwiazd. No cóż widocznie łomżyńskie środowisko na tyle zasługuje. Byłem. Poza małymi wyjątakami mozna było zauważyć prawdziwy artyzm. To piękne dzieło Łomżyńskich Filharmoników. Pozostałość to płytki pokaz i gwiazdorstwo. Bufonada i zarozumiałość. Tutaj współczuję muzykom Filharmonii Łomżyńskiej, że musieli pokonać "barierę dźwięku i "Gwiazdorstwa ponoć artystów" Powiedział ktoś kiedyś, że muzyka jest jak morze, żeby ją słyszeć trzeba ją zrozumieć.

 • Odpowiedz Adolf poniedziałek, 22 stycznia 2018 17:16 Umieszczone przez: Adolf

  to jest przykład jak można zrobić dziadostwo.......dobrze że dzieci śpiewali to chociaż rodzice i dziadki przyszli na koncert

 • Odpowiedz erjot poniedziałek, 22 stycznia 2018 17:38 Umieszczone przez: erjot

  Coś pięknego.Wielkie brawa dla Organizatorów i Wykonawców.

 • Odpowiedz Miszka poniedziałek, 22 stycznia 2018 22:40 Umieszczone przez: Miszka

  Adolf..sądząc po tym jak się wypowiadasz to Ty gdzieś pod lasem miszkasz albo z zad...przyjechales i sie osiedliles w Łomży. Tobie to tylko zenka puszczac i na potupaje.

 • Odpowiedz fres wtorek, 23 stycznia 2018 09:50 Umieszczone przez: fres

  zenek gwiazda dni łomży ..miszka zakrecilas sie ha ha ha

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu