dom lomza
poniedziałek, 29 stycznia 2018 09:42

Jarosław Antoniuk reżyseruje w czarnogórskiej Podgoricy

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Jarosław Antoniuk reżyseruje w czarnogórskiej Podgoricy fot. www.pgpozoriste.me
Dyrektor Teatru Lalki i Aktora w Łomży Jarosław Antoniuk właśnie rozpoczął próby do spektaklu "Prodavnica igračaka", którego premiera odbędzie się 17 lutego w czarnogórskiej Podgoricy. "Prodavnica igračaka" to nic innego jak "Sklep z zabawkami", jeden z najbardziej znanych spektakli wystawianych na deskach TLiA w Łomży.

Teatr Miejski w Podgoricy (Czarnogóra) rozpoczął próby spektaklu "Prodavnica igračaka" czyli "Sklep z zabawkami". Sztukę napisaną przez Aleksandra Popescu reżyseruje dyrektor Teatru Lalki i Aktora w Łomży Jarosław Antoniuk, który zna to przedstawienie doskonale, ponieważ przez lata było ono wystawiane w jego reżyserii na deskach łomżyńskiego teatru i zebrał wiele prestiżowych nagród.

Przedstawienie jest przejmującą opowieścią o pozornych wartościach, przemijaniu i starości. Odznacza się niezwykłymi walorami dramaturgicznymi i plastycznymi - aktorzy animują lalki dorównające im wielkością. Dina, mała kapryśna dziewczynka wkracza w trudny okres dorastania. Podczas snu przenosi się do tajemniczego ogrodu, w którym wszystko jest niezwykłe. W zabawie zapomina o domu i mamie. Na powrót jest już za późno. Nie posłuchała ostrzeżenia kominiarczyka, któremu wcześniej uratowała życie i ośmieliła się spojrzeć w twarz Pani Nocy. Noc rzuciła na Dinę czar i na jej drodze stawia sklep z zabawkami. Chęć posiadania przez Dinę coraz to innych przedmiotów doprowadza dziewczynkę do starości, ponieważ w sklepie płaci się nie pieniędzmi lecz latami życia.

W zespole współpracującym z Jarosławem Antoniukiem podczas pracy nad spektaklem w Podgoricy znaleźli się m.in. Eva Farkas (scenografia, kostiumy i lalki projekt koncepcyjny), Bogdan Szczepański (muzyka) i Zoran Djeric (lektor). Premiera przedstawienia zapowiedziana została na 17 lutego 2018 roku.

1 komentarz

  • Odpowiedz Kurp poniedziałek, 29 stycznia 2018 11:18 Umieszczone przez: Kurp

    Nic nowego. Od lat ta "przyjaźń" na koleżeńskich układach. I to się nazywa międzynarodowa współpraca. Mówiąc po swojemu, jak to kiedyś mawiano w Hajnówce: "Ty nam, wy nam"

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu