dom lomza
wtorek, 06 lutego 2018 07:59

Pożegnanie karnawału z Łomżyńskimi Filharmonikami

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
W czwartek 8 lutego 2018 roku o godzinie 18.30 w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży odbędzie się koncert, podczas którego muzycznie pożegnamy karnawał. Jako soliści wystąpią: znakomita Andreea Chira z Rumunii, która będzie grała na fletni pana oraz wspaniały tenor Tomasz Garbarczyk. Artystom będzie towarzyszyć Orkiestra Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży pod batutą Jana Miłosza Zarzyckiego.

Andreea Chira jest młodą i utalentowaną panflecistą z Bukaresztu. Urodzona w rodzinie muzyków, od najmłodszych lat przejawiała wieli talent. Nawet jako dziecko przejawiała wielkie zainteresowanie odkryciem każdej tajemnicy instrumentów muzycznych, które były w domu. Gdy miała 11 lat jej talent odkrył prof. Stelian Coman z Palatul National al Copiilor Institute. Wspierana przez rodziców w rozwoju swojej kariery artystycznej, rozpoczęła naukę w Dinu Lipatti Music School w Bukareszcie w klasie fletni pana prof. Cornel Pana. Od samego początku Andreea zafascynowała się tym instrumentem. Trzy lata później wygrała National Olympic Competition w Rumunii i od tego momentu rozpoczęła karierę jako solistka występując na wielu krajowych i międzynarodowych festiwalach. Pomimo młodego wieku grała już z wieloma orkiestrami: Doina Dunarii, Doina Bucuresti and Romanasul w Rumunii oraz w Korei, Portugalii, Republice Czeskiej, Francji, Belgii, we Włozech, w Turcji i Austrii.

Tomasz Garbarczyk studiował na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz w Hochschule für Musik Carl Maria von Weber w Dreźnie (Niemcy). Był uczestnikiem Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki w Warszawie, Konkursu Wokalnego im. Francisco Vinas w Barcelonie oraz Konkursu Wokalnego im. Karola Kurpińskiego we Włoszakowicach (Nagroda Specjalna). Występował na Musik Festspiele w Erl (Austria) oraz Festival für Junge Sänger w Rheinsbergu (Niemcy). Występował na wielu europejskich scenach, między innymi w Düsseldorfie, Dortmundzie, Stuttgarcie, Filharmonii w Monachium, Gewandhaus w Lipsku, Filharmonii w Dreźnie. Od roku 2005 jest solistą Warszawskiej Opery. Współpracuje z Operą na Zamku w Szczecinie, Operą Wrocławską, Filharmonią Narodową w Warszawie, Filharmonią w Dreźnie, Filharmonią Frankfurt/Oder, Kammeroper Schloss Rheinsberg, Brandenburgisches Staatsorchester Frankfurt, Filharmonią Lubelską, Operą i Filharmonią Podlaską, a także z Teatrem Buffo w Warszawie.

W programie koncertu usłyszymy dzieła Ennio Morricone, Astora Piazzolli, Grigorasa Dinicu, a także najpiękniejsze arie operowe, operetkowe i musicalowe.

Koncert odbędzie się w czwartek 8 lutego 2018 roku o godzinie 18.30 w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży, ul. Sadowa 12A.

2017-02-08

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu