stefczyk lomza
piątek, 09 lutego 2018 15:02

Filharmonia Kameralna w Łomży będzie prowadzona wspólnie przez Miasto i Ministerstwo [VIDEO i FOTO]

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(5 głosów)
Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży będzie prowadzona wspólnie przez Miasto i Ministerstwo. W piątek 9 lutego w łomżyńskim ratuszu umowę w tej sprawie podpisali wicepremier i minister kutury prof. Piotr Gliński oraz prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

FABRYKA 300-250

Podpisana dziś umowa przede wszystkim zapewni łomżyńskiej Filharmonii zwiększenie środków na jej działalność. Jak bowiem podkreślał wicepremier, środki z ministerstwa w wysokości nie mniejszej niż 405 tys. złotych, jakie w ramach porozumienia będą przekazywane instytucji, będą dodatkowymi pieniędzmi a warunkiem jest utrzymanie dotychczasowego poziomu finansowania przez samorząd. Premier zaznaczył także, że dzięki tej umowie Filharmonia nie będzie musiała co roku uczestniczyć w konkursie na ich pozyskanie, bo porozumienie zapewnia ich przyznanie.

Filharmonia z dniem zawarcia umowy pozostaje w rejestrze instytucji kultury prowadzonym przez Miasto. Zgodnie z umową, od 2018 roku, minister przekazywać będzie środki w formie dotacji podmiotowej w wysokości nie mniejszej niż 405 tys. zł rocznie. Miasto natomiast zobowiązało się do przekazywania dotacji podmiotowej w wysokości nie mniejszej niż 1 345 800 zł rocznie.

Powołanie i odwołanie przez Miasto dyrektora Filharmonii oraz treść zawieranej z nim umowy, będzie od tego momentu podlegało uzgodnieniu z ministerstwem, ale podpisanie umowy w tej kwestii nie ma wpływu na obecną kadencję dyrektora Jana Miłosza Zarzyckiego. Umowa została zawarta do 31 grudnia 2020 roku z możliwością przedłużenia.

Po podpisaniu umowy i zakończeniu konferencji prasowej prof. Gliński wybrał się do pobliskiej Hali Targowej, aby obejrzeć miejsce, w którym już w tym roku rozpocznie się przebudowa i powstanie Hala Kultury.

34 komentarzy

  • Odpowiedz aneczka 123 piątek, 09 lutego 2018 15:16 Umieszczone przez: aneczka 123

    Super kolejny sukces Chrzanowskuego i dodatkowa kasa dla Lomzy!!!!a hejterzy pewnie beda swoje

  • Odpowiedz idealnyxd piątek, 09 lutego 2018 15:54 Umieszczone przez: idealnyxd

    NA PRAWDĘ POZYSKALIŚMY FINANSOWANIE W KWOCIE 400 TYS POD WARUNKIEM, ŻE BĘDZIEMY DOKŁADAĆ 1 340 000 ROCZNIE? CO TO MA BYĆ?

  • Odpowiedz brawo brawo piątek, 09 lutego 2018 15:55 Umieszczone przez: brawo brawo

    "minister przekazywać będzie środki w formie dotacji podmiotowej w wysokości nie mniejszej niż 405 tys. zł rocznie. Miasto natomiast zobowiązało się do przekazywania dotacji podmiotowej w wysokości nie mniejszej niż 1 345 800 zł rocznie."


    ahahahahahahahahahaha xD dobre :D BRAWO TY!

  • Odpowiedz tralalalala piątek, 09 lutego 2018 15:55 Umieszczone przez: tralalalala

    mariusz daj mi 130zl a ja ci dam za to 40 :D :D :D beka :D

  • Odpowiedz Pliszkar piątek, 09 lutego 2018 15:58 Umieszczone przez: Pliszkar

    Myślę że Chrzanowski jest gwarantem rozwoju Miasta. Kolejne pieniądze i to bezpośrednio od rządu pozyskał dla Miasta. Właśnie po takich działaniach widać że sprawy Łomży są widziane w Warszawie.I to zasługa Chrzanowskiego

  • Odpowiedz Pliszkar piątek, 09 lutego 2018 16:02 Umieszczone przez: Pliszkar

    Widać że takich troli jak was nie interesuje kultura. Dzięki tym środkom nasza filharmonia się rozwinie i może mieć ciekawszą ofertę. Ale co taki jeden z drugim może rozumieć jak kulturę to on widzi przez sekundę jak zmienia kanały w telewizorze zTVP Kultura na kolejny kanał.

  • Odpowiedz darekk piątek, 09 lutego 2018 16:11 Umieszczone przez: darekk

    Kontakty Prezydenta niosą wymierne korzyści dla Łomży w każdym aspekcie, a od dziś również kulturowym.

    Prezydent Chrzanowski to najlepsze obecnie rozwiązanie dla Łomży

  • Odpowiedz darekk piątek, 09 lutego 2018 16:16 Umieszczone przez: darekk

    jak czytam negatywne komentarze pod tą informacją to stwierdzam wszem i wobec że dalsza dyskusja z komunistycznymi trollami nie ma sensu. Wam nie chodzi o obiektywna ocenę działalności Prezydenta tylko o zwykłe ujadanie...

  • Odpowiedz Derewas piątek, 09 lutego 2018 16:25 Umieszczone przez: Derewas

    Zgadza się darekk. Spójrz sylwester i występ cleo krytykowali, dni miasta i występy perfect i disco polowych gwiazd też.
    Najwyraźniej mają swój ukryty cel do podejmowania takich działań.

  • Odpowiedz darekk piątek, 09 lutego 2018 16:35 Umieszczone przez: darekk

    Derewas dokładnie tak ale ich propaganda nie ma już znaczenia. Ludzie nie nabiorą się na te lewackie kłamstewka po raz kolejny. Wystarczy spojrzeć na sondaże. Czas lewaków bezpowrotnie minął!!!

  • Odpowiedz Bery piątek, 09 lutego 2018 16:39 Umieszczone przez: Bery

    Kolejna już informacja która potwierdza bardzo dobre relacje Chrzanowskiego z obecnym rządem.Z takim prezydentem Łomża może tylko sporo zyskać
    Chrzanowski na jesieni masz mój głos

  • Odpowiedz pryszczak piątek, 09 lutego 2018 16:45 Umieszczone przez: pryszczak

    Ludzie paczę o oczom nie wierzę.
    2 mln rocznie czyli 5,5 tys, dziennie.
    Za tyle to można autokar wynająć i bilety kupić dla wszystkich do Warszawy na spektakl.
    Codziennie 40 osób jedzie za darmo na koncert. 15 tys. rocznie czyli 1/4 Łomży ma dostęp do kultury przez duże K.
    Nie wiem czy tyle ludzie chodzi na koncerty naszej filharmonii.

  • Odpowiedz darekk piątek, 09 lutego 2018 16:48 Umieszczone przez: darekk

    Prezydent Chrzanowski ma też mój głos!!!!

  • Odpowiedz Cooltura piątek, 09 lutego 2018 16:51 Umieszczone przez: Cooltura

    Pryszczak twój wpis udowadnia że z kulturą to ty nie masz obycia. Do Warszawy może jeździsz ale chyba raczej do galerii i to nie sztuki ale handlowych.

  • Odpowiedz darekk piątek, 09 lutego 2018 17:04 Umieszczone przez: darekk

    buhahahahahah widzę że lewaki mają wsparcie propagandowe prosto z moskwy hahahahaha :D :D :D
    Sam Władymir Władymirowicz!!!!!!!!! hahaahahahahah

  • Odpowiedz Grecky piątek, 09 lutego 2018 17:21 Umieszczone przez: Grecky

    Bardzo duży sukces prezydenta Chrzanowskiego. Nawet media ogólnopolskie zauważyły tą informację. Cieszę się że nasze miasto może liczyć na obecny rząd. Ministerstwo dało już pieniądze na Halę targową, filharmonię przy takim tempie to chyba możemy być pewni że wkrótce Chrzanowski pozyska kolejne środki ze stolicy.

  • Odpowiedz pryszczak piątek, 09 lutego 2018 19:12 Umieszczone przez: pryszczak

    ja się pytałem czy nasza fisharmonia daje rocznie koncerty dla 15 tys. osób.
    odpowiedzi nie widzę

  • Odpowiedz BeHew piątek, 09 lutego 2018 20:08 Umieszczone przez: BeHew

    Miło słyszeć że nasze Miasto znowu otrzyma pieniądze od rządu. Dobrze oby tak dalej

  • Odpowiedz aneczka 123 piątek, 09 lutego 2018 20:42 Umieszczone przez: aneczka 123

    1 milon 300 tys to koszt ktory miasto ponosi od lat to koszty wynagrodzen funkcjonowania filharmonii a dodatkowe 400 tys pojdzir na rozwoj i jest to ogromny sukces.to tak jak wydajesz 2 tys w do owym budzecie na oplaty cxy jedzenie to jak wujek dolozy Ci 700 zl na ksiazki to jest to rozwoj.jesc za oplaty musisz placic to tak samo jak z tym 1 mln 300. brawo dla Chrzanowskiego duzy sukces

  • Odpowiedz CyberMarian piątek, 09 lutego 2018 20:46 Umieszczone przez: CyberMarian

    chrzanowski TY juz nie masz pomysłu na to miasto ! Jak Ty traktujesz mieszkanców ? gdzie zakłądy pracy ? bo narazie to tylko kumplom się dobrze żyje, miasto wywali kupe kasty na filharmonie za to że państwo troche dołoży ? Żenada !



    chrzanwoski daj mi 130 zł a ja ci dam 40 zł


    dobrze ktoś napisał



    ty się lepiej zajmij chłopie smsami ! to ci lepiej wychodzilo

  • Odpowiedz Czerwony Wiewior piątek, 09 lutego 2018 21:12 Umieszczone przez: Czerwony Wiewior

    Cybergościu który bez jakiejkolwiek refleksji atakujesz obecnego prezydenta. Nie zgodzę się z twoimi bredniami. To że sam nie korzystasz z takiej kultury nie oznacza że wszyscy mieszkańcy mają tak samo. Tak samo krytykowałeś jak Chrzanowski dostał dofinansowanie na Halę Targową. Nie rozumiem dlaczego mieszkaniec Łomży nie cieszy się z kolejnego sukcesu miasta.

  • Odpowiedz cichy czytelnik piątek, 09 lutego 2018 21:17 Umieszczone przez: cichy czytelnik

    ten sukces rodzi nowy problem... skad brac kolejny milion złotych?? Znowu kredyt??
    Od kilku dni zauwazam ze oboz zwolennikow prezydenta w postaci blizszych osob bardzo mocno udziela sie w komentarzach. Nie sa one bezstronne dla przecietnego kowalskiego dla ktorego nic przez te 4 lata sie nie zmienilo.... No moze poza dlugami i parkiem JP2

  • Odpowiedz Kamilos piątek, 09 lutego 2018 23:15 Umieszczone przez: Kamilos

    A remont filharmonii skończą za 10 lat hahahahahahaha

  • Odpowiedz kitoszi sobota, 10 lutego 2018 09:31 Umieszczone przez: kitoszi

    derekk lewaki pójdą niebawem do urn wyborczych i jednym pociągnięciem długopisu na karcie wyborczej rozwiążą twój problem nie głosując na obecnego prezydenta ani nikogo kto staruje z PiS. Prawica od lat wespół z sadowa trzęsie tym miastem w efekcie mamy zastój , cofanie w rozwoju , brak miejsc pracy. Wszechobecne kolesiostwo oraz masowe wyjazdy młodych ludzi z miasta. Czas to w końcu przerwać a szansą są właśnie nadchodzące wybory. Dlatego Łomżyniacy dajmy sobie szansę i powiedzmy w końcu dość dla nas dla naszych dzieci.

  • Odpowiedz Pliszkar sobota, 10 lutego 2018 09:36 Umieszczone przez: Pliszkar

    Kitoszi nie wiem czy zauważyłeś ale z oficjalnych danych urzędu pracy wynika iż obserwowany jest ruch powrotny. Także te twoje argumenty nie mają pokrycia w faktach.

  • Odpowiedz kitoszi sobota, 10 lutego 2018 09:39 Umieszczone przez: kitoszi

    jakoś tego ruchu powrotnego nie widzę w praktyce. W statystykach bezrobocie tez jest najniższe od lat a ludzie mają inne opinie w tej sprawie. Więc nie popierałbym się na tych statystykach tylko poszedł w ludzi i popytał co ich w tym mieście boli.

  • Odpowiedz kitoszi sobota, 10 lutego 2018 09:42 Umieszczone przez: kitoszi

    ja powiem bardzo prosto - cały sukces prawicy w tym mieście to spadek liczby mieszkańców o 2000 . W praktyce obrazowa 2000 to tyle co jedna tak gmina Nowogórd. Sukces prawicy która od lat trzęsie tym miastem niebywały więc i sam mówi za siebie.

  • Odpowiedz łomżyniak sobota, 10 lutego 2018 11:42 Umieszczone przez: łomżyniak

    Co zrobił Chrzanowski aby pozyskać inwestora, który stworzyłby nowe miejsca pracy i tym samym zapobiec odpływowi młodych ludzi z miasta i jego wyludnianiu?
    Gdzie realizacja obietnic złożonych w programie wyborczym?

    Miasto wyludnia się, gdyż brak jest miejsc pracy, pozostaje starsze pokolenie. Niedługo będzie tak, że tylko ci starsi ludzie będą korzystać z koncertów w filharmonii ...o ile będą jeszcze mogli. A co na to Chrzanowski? NIC kompletnie NIC!!! Po co nam więc taki prezydent? Po to tylko aby brać dobry szmal z pieniędzy podatników i zatrudniać swoich kolegów, a w przypadku konstruktywnej krytyki kierować donosy do prokuratury !!!

    Powiedzmy szczerze, parę poprawionych ulic nie stworzą nam dostatniego życia, dotacje na kościoły nie spowodują, że do Łomży przybędą inwestorzy, tak samo jak kilka wpisów jak to jest cudownie na fanpagu Chrzanowskiego nie uczynią z niego dobrego prezydenta.

    Najlepiej Chrzanowskiemu wychodzi zatrudnianie (przez SMS) swoich kolegów, zadłużanie miasta, które spłacać będą 3 następne pokolenia oraz LANS w mediach!!!
    WSTYD panie Chrzanowski !!! Mieszkańcy już dość mają pana i pańskiego lansu!!!

  • Odpowiedz wyborca2018 sobota, 10 lutego 2018 11:47 Umieszczone przez: wyborca2018

    Trolu, który tak bezmyślnie piszesz bzdury wychwalając Chrzanowskiego – masz siano w głowie! Albo masz z głową coś nie ta, że nie widzisz negatywnych skutków zarządzania miastem przez Chrzanowskiego!

    Za co Chrzanowskiemu chcesz dziękować? Za to, że spowodował rekordowo wysoki dług miasta! Za to, że dba o kolegów? Że oferuje pracę przez SMS-y i ma gdzieś zdanie mieszkańców? Za dotacje na dresy ? Za pierwsza robotę dla kolegi za 8000? Szanowni mieszkańcy Łomży, życzę Wam więcej rozumu przy urnach podczas wyborów samorządowych w tym roku !

    Panie Chrzanowski życzę Panu aby to była Pana pierwsza i ostatnia kadencja ! Wtedy w Łomży będzie normalnie jak Pan ustąpisz nowemu prezydentowi!

  • Odpowiedz michal m.m. sobota, 10 lutego 2018 18:07 Umieszczone przez: michal m.m.

    wyborca co wklejasz ten sam tekst pod roznymi nicami? zalosny jestes chlopcze brawo kolejny sukces miasta

  • Odpowiedz emeryt niedziela, 11 lutego 2018 13:08 Umieszczone przez: emeryt

    Bilety są do Filharmonii w Łomży ?Czy wstęp bezpłatny?

  • Odpowiedz Smsów maniek nie slij niedziela, 11 lutego 2018 13:23 Umieszczone przez: Smsów maniek nie slij

    Kolejny sukces to smsy hahah maniek era do

  • Odpowiedz Koledzy niedziela, 11 lutego 2018 13:24 Umieszczone przez: Koledzy

    Mariusz chrzanowski to najgorszy prezydent bo dba tylko o kolegów i wszystko