dom lomza
czwartek, 15 lutego 2018 07:01

Franciszek Przybylski ze Szkół Katolickich zwycięzcą II Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Anglojęzycznej w Wecie [FOTO]

Napisane przez  oprac. gak
Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Franciszek Przybylski ze Szkół Katolickich zwycięzcą II Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Anglojęzycznej w Wecie [FOTO] fot. WETA
Uczestnicy konkursu w Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży zaśpiewali najpiękniejsze piosenki o miłości. Zwycięzcą Konkursu Piosenki Anglojęzycznej o tematyce miłosnej okazał się Franciszek Przybylski – uczeń kl. III gimnazjum ze Szkół Katolickich w Łomży dzięki wykonaniu "Moon over Bourbon Street" z repertuaru Stinga.

brico lomza

Drugie miejsce ex equo zajęły: Laura Narolewska (Szkoły Katolickie im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży) i Patrycja Chaberek (Gimnazjum im. Jana Pawła II w Małym Płocku). Na trzecim uplasowała się Joanna Truskolaska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piątnicy.

Wyróżnienia w konkursie otrzymały: Marta Muzyk (Szkoła Podstawowa nr 7 w Łomży), Martyna Truskolaska (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Piątnicy) oraz Izabela Modzelewska (Szkoły Katolickie im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży).

Nad przebiegiem wokalnych zmagań czuwało profesjonalne jury: pan Piotr Komorowski – muzyk, laureat I nagrody Międzynarodowego Konkursu „Meuse Online Music Competition Greece 2017" oraz wykładowca Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Łomży, pani Irmina Zabielska – wokalistka zespołu Irmina i Leczsami, pani Monika Kalinowska – nauczycielka języka angielskiego w ZSWiO Nr 7. Wszyscy uczestnicy konkursu zaprezentowali bardzo wysoki poziom wokalny, a wyłonienie jedynie trzech zwycięzców stanowiło nie lada wyzwanie dla komisji oceniającej.

Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem młodzieży, która licznie przybyła do „Wety" z Łomży, Małego Płocka i Piątnicy. Dyrektor Bogumiła Olbryś, podsumowując konkursowe zmagania, gratulowała uczniom i ich nauczycielom talentów wokalnych, charyzmy i chęci do prezentowania się w środowisku lokalnym.

Konkurs zorganizowany został w ZSWiO Nr 7 po raz drugi przez nauczycielki języka angielskiego: panią Joannę Włostowską, panią Monikę Kalinowską, panią Alinę Dąbrowską oraz panią Irynę Rząsińską.

WETA

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu