sobota, 03 marca 2018 18:20

Premiera "Pippi Pończoszanki" [FOTO]

Napisane przez  mano
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Premiera "Pippi Pończoszanki" [FOTO] fot. TLiA
Historia dziewięcioletniej dziewczynki o marchewkowych włosach, której wypowiedzi często obnażają hipokryzję dorosłych, dbających bardziej o zewnętrzne pozory niż wyższe wartości przedstawiono dziś premierowo w Teatrze Laki i Aktora w Łomży. Spektakl "Pippi Pończoszanka" to ostatnia w tym sezonie premiera łomżyńskiego teatru.

brico lomza

Dziś o godzinie 17.00 odbyła się premiera spektaklu "Pippi Pończoszanki" Astrid Lindgren w reżyserii Michała Derlatki, który współpracował już z łomżyńskim teatrem przy realizacji uwielbianego przez widzów "Piotrusia i Wilka" w 2013 roku. Do współpracy przy najnowszym spektaklu reżyser zaprosił Annę Dobrowodzką - scenografia oraz duet Joannę Sówkę-Sowińską i Wojciecha Brożka - muzyka.

Historia dziewięcioletniej dziewczynki o marchewkowych włosach splecionych w dwa odstające warkocze z mnóstwem piegów na twarzy. Jej zachowanie i wypowiedzi często obnażają hipokryzję dorosłych, dbających bardziej o zewnętrzne pozory niż wyższe wartości. Ta zadziorna dziewuszka z torbą pełną złotych monet, kroczy przez życie sama bez rodziców i pomocy innych. Jej przyjaciółmi są małpka Nilsson, koń oraz rodzeństwo Annika i Tommy, z którymi przeżywa niesamowite przygody.

- Tam, gdzie pojawia się Pippi, nic nie jest oczywiste. Najbardziej codzienne czynności zmieniają się w szaloną zabawę, prawda miesza się z niesamowitymi historiami nie z tego świata, poprawność polityczna nie istnieje a jej miejsce zajmuje bezpośredniość, humor i niespożyta energia. Gdy chodzi o Pippi, to nic nigdy nie wiadomo... – mówi o swojej bohaterce reżyser spektaklu Michała Derlatka.

Jeśli chcecie poznać odważne przygody tej dziewięcioletniej dziewczynki o marchewkowych włosach odwiedźcie Pippi w Teatrze Laki i Aktora w Łomży.

Galeria zdjęć

W górę