wigilia2018 dom lomza
środa, 07 marca 2018 08:49

Życzenia dla Pań od Łomżyńskich Filharmoników

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
Na koncert z okazji Dnia Kobiet zaprasza Filharmonia Kameralna. W tym roku jako solista wystąpi jeden z najpopularniejszych polskich aktorów Zbigniew Zamachowski. Orkiestrę Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży poprowadzi znany łomżyńskim melomanom dyrektor Grodzieńskiej Capelli Władimir Bormotow.

brico lomza

Zbigniew Zamachowski to aktor filmowy i teatralny, autor muzyki i tekstów piosenek, jeden z najpopularniejszych aktorów swojego pokolenia. Lubiany przez publiczność i uznawany przez krytykę kompozytor. Ma na swoim koncie wiele ról zarówno w filmie, jak i w teatrze. Aktor bardzo wszechstronny, sprawdzający się w każdym repertuarze. Grał między innymi w filmach Kazimierza Kutza ("Pułkownik Kwiatkowski", "Zawrócony", "Sława i chwała"),Krzysztofa Kieślowskiego ("Dekalog 10", "Trzy kolory: Biały") oraz Andrzeja Wajdy, Wojciecha Jerzego Hassa, Jacka Bromskiego, Macieja Wojtyszki, Filipa Bajona i Wojciecha Marczewskiego. Jest laureatem licznych nagród, zarówno polskich, jak i zagranicznych. Dwukrotnie otrzymał nagrodę za pierwszoplanową rolę męską na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych.

Władimir Bormotow ukończył Państwowe konserwatorium oraz studia podyplomowe na Białoruskim Konserwatorium w Mińsku. Jest dyrektorem artystycznym Państwowej Instytucji Kultury "Grodzieńska Capella" i dyrygentem orkiestry "Grodzieńska Capella", która pod jego kierownictwem dała ponad 500 koncertów na Białorusi i za granicą. Władimir Bormotow jest również profesorem i przewodniczącym wydziału instrumentalnego Państwowego Uniwersytetu imienia Janki Kupały w Grodnie. Został odznaczony medalem im. Franciszka Skorina.

W programie koncertu dzieła m.in.: Georgesa Bizeta, Dymitra Szostakowicza, Artura Rubinsteina, Arturo Marqueza oraz oryginalne interpretacje piosenek Jerzego Wasowskiego, Jeremiego Przybory, Wojciecha Młynarskiego, Jaromira Nohavicy, Edwarda Stachury, Piotra Bukartyka.

 2018-03-10

Koncert odbędzie się w sobotę 10 marca 2018 roku o godzinie 18:30 w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży, ul. Sadowa 12A.

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu