wigilia2018 dom lomza
poniedziałek, 12 marca 2018 11:49

Nabór do Grupy Początkującej Projektu Artystycznego „Meandry”

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
Nie ma znaczenia, czy tańczyłeś/tańczyłaś, czy będzie to pierwszy raz. Każdy może rozpocząć swoją przygodę z tańcem w ramach Projektu Artystycznego „Meandry", który prowadzi obecnie nabór do grupy początkującej. Pierwsze zajęcia zaplanowano na wtorek 13 marca.

brico lomza

- Zapraszamy wszystkich, którzy chcą się nauczyć tańczyć - zachęcają do udziału w projekcie organizatorzy.

Do kogo kierują zaproszenie? Właściwie do każdego, bez ograniczeń. Mile widziane będą zarówno osoby odważne jak i nieśmiałe, wygadanych i ciche, młode i te z większym stażem w młodości, skoordynowane i potykające się o własne nogi.

- Uwaga: nie musisz mieć partnerki – nie musisz mieć partnera! Tworzymy grupę taneczną, w której każdy partner może tańczyć z każdą partnerką! Spotykamy się w każdy wtorek o 19.30 - informują organizatorzy.

Podczas zajęć poznasz tańce polskie, podstawy tańca klasycznego oraz współczesnego. Poprawisz także swoją kondycję fizyczną, poznasz nowych ludzi i ciekawie spędzisz czas!

Projekt Artystyczny Meandry powstał w marcu 2014r. z inicjatywy pasjonatów tańca i folkloru - byłych tancerzy zespołów folklorystycznych. Funkcjonuje przy Społeczno-Oświatowym Stowarzyszeniu Horyzonty, działającym w Bursie Szkolnej nr 1 w Łomży.

Meandry od początku swojego istnienia silnie współpracują z innym oddolnym projektem - Woda na Młyn, z którym wspólnie organizuje i uczestniczy w warsztatach artystycznych. Członkowie obu grup są długoletnimi tancerzami studenckich i młodzieżowych zespołów ludowych. Dzięki współpracy z choreografem Mariuszem Żwierko, w bardzo krótkim czasie opracowany został program artystyczny oparty na folklorze wschodniej części Polski.

Kreatywność choreografa oraz bogate dotychczasowe doświadczenie sceniczne tancerzy zaowocowało sukcesem już podczas premierowego występu na XXI Ogólnopolskich Dniach Kultury Kurpiowskiej w Nowogrodzie (15.06.2014r.). Meandry otrzymały nagrodę w kategorii folkloru opracowanego za kompozycję tańców kurpiowskich oraz wyróżnienie dla solistów Grupy Wokalnej.

Pierwsze zajęcia:

Wtorek, 13 marca 2018r. godz. 19.30
Sala Gimnastyczna przy Bursie Szkolnej nr 1
ul. Kopernika 16, Łomża

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu