dom lomza
środa, 14 marca 2018 09:58

Teatr Lalki i Aktora na gościnnych występach w Warszawie [FOTO]

Napisane przez  oprac. gak
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
Teatr Lalki i Aktora na gościnnych występach w Warszawie [FOTO] fot. TLiA w Łomży
We wtorek 13 marca Teatr Lalki i Aktora w Łomży rozpoczął gościnne występy w Teatrze Lalek Guliwer w Warszawie. Łomżyńscy aktorzy wystąpili przed stołeczną publicznością ze spektaklem Pinokio, który opowiada o życiu drewnianego pajacyka trapionego przez niezwykłą przypadłość sprawiającą, że nawet najmniejsze kłamstwa natychmiast wychodzą na jaw.

brico lomza

Sztuka, mimo iż osadzona w odległych realiach, skutecznie porusza wyobraźnię również współczesnego widza. Przygody niesfornego Pinokia doskonale oddają bowiem esencję dorastania i istotę rodzicielskiej miłości. Reżyserem spektaklu jest Jarosław Antoniuk - Dyrektor Teatru Lalki i Aktora w Łomży. Scenografię przygotowała Eva Farkasova, zaś muzykę skomponował Bogdan Szczepański.

Z kolei w sobotę 17 marca o godzinie 18.00 na deskach łomżyńskiego teatru wystawiany będzie spektakl Pasja - Misterium Męki Naszego Pana Jezusa Chrystusa autorstwa Michela de Ghelderode w ramach projektu Pasja - Zbliżenia 2018. Interpretacja TLiA w Łomży jest pierwszym całościowym scenicznym wystawieniem tekstu Michela de Ghelderode w Polsce i drugim wystawieniem w Europie. Inscenizacji i reżyserii podjął się wybitny twórca teatru lalkowego prof. Wiesław Hejno. Autorem scenografii do spektaklu jest Przemysław Karwowski, natomiast muzykę skomponował Bogdan Szczepański.

Ideą kulturotwórczą projektu jest przybliżenie społeczności lokalnej współczesności i tradycji ludowego teatru. W ubiegłych latach inscenizację w ramach projektu obejrzało kilka tysięcy widzów. Podczas tegorocznej edycji łomżyński teatr odwiedzi m.in. Kościół Św. Jakuba Apostoła w Jedwabnem, Kościół pw. Wincentego á Paulo w Zbójnej i Sanktuarium Matki Bożej Pojednania w Hodyszewie.

TLiA

Galeria zdjęć

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu