wigilia2018 dom lomza
środa, 21 marca 2018 07:54

Rockowa uczta w MDK-DŚT

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
Prawdziwa uczta czeka w piątek miłośników starego, dobrego, polskiego rocka, a dokładniej punk rocka. Na scenie MDK-DŚT pojawi się bowiem legenda tego gatunku - zespół Moskwa, który już od ponad 30 lat koncertuje na polskiej scenie muzycznej.

brico lomza

Zespół Moskwa utworzony w 1983 r przez wokalistę i gitarzystę Pawła Gumole to legenda polskiej sceny punkrockowej, który już od ponad 30 lat koncertuje na polskiej scenie muzycznej. Grupa zadebiutowała na festiwalu w Jarocinie w 1984 roku w składzie Pawel Guma Gumola - vocal gitara, Piotr Rogoziński -bas, Tomasz Gron - perkusja i dostała się do ósemki laureatów tegoż festiwalu, co przełożyło się na sukces ogólnopolski. Zaraz po festiwalu zespół nagrał pierwsze studyjne utwory, które osiągnęły popularność radiową ówczesnych stacji muzyki niezależnej.

W 1985 zespół występuje jako gwiazda festiwalu Jarocinie i bierze udział w filmie „Fala" w reżyserii Piotra Łazarkiewicza, pokazującym Jarocin, muzykę, zespoły, życie festiwalu i zespół Moskwa, a już w następnym roku ekipa telewizji BBC kręci film o polskiej muzyce rockowej pt. My Blood Your Blood - reż. Andrzej Kostenko, w którym light motivem staje się wokalista zespołu Moskwa i jego osobista historia życia przeplatająca się w filmie. My Blood Your Blood był wyświetlany w 50. krajach świata, natomiast Fala doczekała się premiery w kinach na terenie Polski. Moskwa jeszcze brała udział w filmach - Opowieści Harleya - reż. Wiesław Helak rok prod. 1988, oraz Więcej Bluesa – reż. Krzysztof Magowski prod.1988.

Pierwsza płyta zespołu ukazuje się w 1989 roku pod nazwą Moskwa i znika z półek sklepowych w ciągu tygodnia. Następna płyta pt. „Życie niezwykle - ukazuje się dwa lata później w 1990. Następnie zespół wyjeżdża na koncerty do Niemiec, a po trasie w Niemczech wokalista zawiesza działalność zespołu na 3 lata. W tym czasie udaje się do Indii w poszukiwaniu duchowej inspiracji.

Od 2000 roku zespół zaczyna na nowo koncertować, pojawia się też płyta koncertowa nagrana w Toruniu w 2010 roku. Dziś Moskwa występuje w składzie Paweł Gumola - voc, gitara , Kamil Rogiński - bas, Radek Jarzyna – perkusja.

Data: 23.03.2018 r.
Godzina: 19.00
Miejsce: Klub PopArt, MDK-DŚT, ul. Wojska Polskiego 3
Bilety: 20/25 zł

baner-fb

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu