wigilia2018 dom lomza
piątek, 30 marca 2018 06:56

Sukcesy młodych artystów z MDK-DŚT [FOTO]

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Baśnie naturalnie - Ania Żelazna Baśnie naturalnie - Ania Żelazna
Mijający właśnie marzec obfitował w sukcesy młodych artystów Pracowni Plastycznej MDK-DŚT. W pięciu konkursach nagrodami, wyróżnieniami i kwalifikacją na wystawy pokonkursowe zaznaczyli swoją obecność w Turku, Łodzi, Płocku, Legnicy i w Bielsku Podlaskim.

brico lomza

- Pomimo zaproszeń nie mogliśmy uczestniczyć we wszystkich uroczystościach i wernisażach z powodu odległości lub niedogodnych terminów - tłumaczą opiekunowie młodych artystów. - Jedynie Natalia Rogowska (7 lat), laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Baśnie, naturalnie" w Łodzi, osobiście odebrała z rąk organizatorów dyplomy i upominki dla siebie i Ani Żelaznej (10 lat).

Młode artystki swoje prace wykonały z darów natury: kamyków, gałązek, piasku, kory, korka, sznurka sizalowego. Stworzyły ilustracje do ulubionej baśni. Natalka przedstawiła z baśni braci Grimm Roszpunkę na wieży i rycerza, który przyszedł jej na ratunek. Ania zilustrowała pokrzywdzonego przez los małego łabędzia z baśni "Brzydkie kaczątko" Ch. Andersena.

Organizatorzy konkursu przygotowali dla finalistów liczne niespodzianki. Dzieci miały okazję wysłuchać kilku przepięknych i nieznanych baśni oraz wziąć udział w niezwykłym warsztacie, na którym tworzyły dotykowe ilustracje do baśni i bajek. Doświadczyły jak niewidome dzieci poznają baśnie tylko poprzez słuch i dotyk.

- Dzieci bardzo chętnie biorą udział w konkursach, ale niestety nie wszystkie prace są nagradzane. Mimo to rozumieją regułę konkursu i nawet sam fakt uczestniczenia w nim przynosi im zadowolenie. W tym miesiącu mieliśmy dużo szczęścia ponieważ 12 osób z naszej pracowni zostało uhonorowanych nagrodami, wyróżnieniami i kwalifikacją na wystawę - tłumaczą instruktorzy.

W Międzynarodowym Konkursie Artystycznym im. Wł. Pietrzaka w Turku, Mateusz Chludziński zdobył wyróżnienie. W Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Kot" w Legnicy nagrodę zdobyła Marcysia Rzodkiewicz (8 lat), a Kinga Chrzanowska (10 lat) i Marek Borowski (8 lat) wyróżnienia. W Płocku w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Tradycje wielkanocne" nagrodę wymalowała sobie Weronika Zawadzka (14 lat), a Martyna Jankowska (15 lat) kwalifikację na wystawę. Wojewódzki Konkurs Plastyczny "Wiosna w lesie" w Bielsku Podlaskim przyniósł nam dwie nagrody dla Lili Romatowskiej (7 lat) i Izabeli Czerwińskiej (12 lat) oraz wyróżnienie dla Antoniny Pisalskiej (10 lat).

Galeria zdjęć

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu