podr
wtorek, 03 kwietnia 2018 09:47

Jubileuszowe koncerty od czerwca do Sylwestra

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Jubileuszowe koncerty od czerwca do Sylwestra fot. Archiwum MyLomza.pl
Rok jubileuszu 600-lecia nadania Łomży praw miejskich obfituje w wiele różnorodnych wydarzeń. Wśród nich na pierwszy plan wybijają się plenerowe koncerty, których w naszym mieście w takiej ilości jeszcze nie było.
techmatix2

- Imprezy na świeżym powietrzu dają szansę udziału w nich licznemu gronu mieszkańców. Wierzę, że w tym roku każdy znajdzie coś, co trafi w jego gusta muzyczne – mówi Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

Rocznica nadania praw miejskich naszemu miastu przypada 15 czerwca. W tym roku tego dnia będą miały miejsce Jarmark Średniowieczny i ciekawe inscenizacje historyczne na Starym Rynku. W Katedrze odbędzie się jubileuszowy koncert Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego, a wieczorem na Ratuszu wyświetlony zostanie video mapping na temat historii Łomży. Typowo koncertowe świętowanie zaplanowane zostało w kolejnych dwóch dniach na Muszli Koncertowej przy ul. Zjazd. W sobotę 16 czerwca wystąpią artyści pochodzący z naszego miasta: Adam Kalinowski, Mateusz Kurkowski oraz Jula. Gwiazdą wieczoru będzie legenda polskiego rocka, zespół Perfect. Niedziela 17 czerwca upłynie w rytmach disco. Również na Muszli Koncertowej wystąpią m.in.: były lider zespołu Toples Marcin Siegieńczuk, Exaited, Boys oraz pochodząca z Łomży grupa Piękni i Młodzi. Jubileuszowe koncertowanie poprowadzą członkowie kabaretu Łowcy.B.

Koncertowe granie rozpoczniemy jednak zdecydowanie wcześniej. 26 kwietnia podczas inauguracji systemu Łomżyńskiej Komunikacji Rowerowej „Łoker" na łomżyńskich bulwarach wystąpi grupa Moment. Niespełna tydzień później, 2 maja podczas Pikniku Rodzinnego z okazji Święta Flagi, na Starym Rynku zagrają legenda muzyki rozrywkowej zespół Classic oraz grupa Alfa Boys. Kilka dni później, 6 maja, MDK-DŚT planuje wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. 15 maja, również na łomżyńskiej Starówce, zainaugurujemy sezon motocyklowy akcją Motoserce, podczas której wystąpi m.in. węgierski zespół Hollywood Roses, grający utwory Guns'n'Roses. W tym samym miejscu 9 czerwca odbędzie się coś nie tylko dla ciała, ale i ducha. Podczas Koncertu Uwielbienia wystąpi zespół Trzecia Godzina Dnia z gościnnym udziałem Mietka Szcześniaka.

Sierpień rozpoczniemy porządną dawką śmiechu na Starym Rynku. Łomżyńską publiczność 5 sierpnia będą bawiły skecze w wykonaniu kabaretów K2 oraz Smile. Przypadające 15 sierpnia Święto Wojska Polskiego uczczone zostanie zapoczątkowanym w tej kadencji koncertem patriotycznym. W tym roku wystąpią raper Sova i rockowe Złe Psy. Na koniec sierpnia, po rocznej przerwie, powróci Gościniec Łomżyński, jednak w nieco zmienionej formie. Muszla Koncertowa tym razem będzie gościła Łukasza Łyczkowskiego, który zajął drugie miejsce w ostatniej edycji programu The Voice of Poland, zespół Happysad oraz Michała Szpaka. Tego ostatniego artystę wybrali sami mieszkańcy w głosowaniu internetowym na oficjalnym profilu facebookowym prezydenta Mariusza Chrzanowskiego. Impreza pod nazwą „Zasmakuj w Łomży" odbędzie się 24 sierpnia.

To nie koniec plenerowych wydarzeń koncertowych w naszym mieście. Jeszcze w kwietniu planowany jest koncert w ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Na przełomie maja i czerwca studenci zamierzają zorganizować Dni Kultury Studenckiej, czyli Juwenalia. Latem planowane są także mniejsze koncerty w ramach Cafe Kultura, ale również Dzień Bułgarski, pokazy filmowe w trakcie Letniego Kina Plenerowego i Festiwal Food Trucków oraz mniejsze wydarzenia w ramach „Łomżyńskich Wakacji". Jesienią należy spodziewać się kolejnej odsłony Seniorady, czyli imprezy nie tylko dla seniorów, a także imprezy integrującej środowisko osób niepełnosprawnych. Rok 2018 zakończymy podczas Łomżyńskiej Nocy Sylwestrowej na Starówce.

- Już dziś serdecznie zapraszam Państwa do udziału w wydarzeniach, które w tym roku przygotowaliśmy dla mieszkańców naszego miasta – podsumowuje Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

UM Łomża

53 komentarzy

  • Odpowiedz ania89 wtorek, 03 kwietnia 2018 10:03 Umieszczone przez: ania89

    Fajnie że do naszego miasta przyjadą artyści z czółówki.

  • Odpowiedz tom37 wtorek, 03 kwietnia 2018 10:06 Umieszczone przez: tom37

    Sporo tego trochę, ale to dobrze. W końcu to 600-lecie Łomży, więc musi to jakoś się prezentować. Nudzić na pewno się nie będziemy.

  • Odpowiedz enej wtorek, 03 kwietnia 2018 10:07 Umieszczone przez: enej

    poza Szpakiem to ja żadnej tu czołówki nie widzę !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Odpowiedz wiśta wio wtorek, 03 kwietnia 2018 10:33 Umieszczone przez: wiśta wio

    Niby kabaret Łowcy.B. ani to śmieszne ani mądre. Żenujące dowcipy i poczucie humoru grupy dorosłych chłopów poubieranych w przymałe ubranka, jakby z młodszego brata a i to elegancja raczej śmietnikowych ciuchów, gdzie towar z lumpeksu w porównaniu z ich "kostiumami" to wyższa półka :)
    Ciekawe ile wezmą za chałturę?
    Tylko oni byli wolni, bo nikt inny ich nie chciał ?

  • Odpowiedz rejes wtorek, 03 kwietnia 2018 10:48 Umieszczone przez: rejes

    Będzie Perfect, Happysad. Mi pasuje :)

  • Odpowiedz jose wtorek, 03 kwietnia 2018 11:03 Umieszczone przez: jose

    Prezydent Chrzanowski jest młodym energicznym politykiem, który potrafił poszerzyć ofertę miejskich wydarzeń kulturalnych i co ważne każdy z mieszkańców może zobaczyć coś interesującego dla siebie.
    Oferta jest dostosowana do potrzeb każdego mieszkańca.
    To dzięki Chrzanowskiemu mamy dni miasta, które nie trwają już miesiąc jak za poprzedników(praktycznie bez żadnych atrakcji) ale kumulują się w jeden weekend podczas którego występują m in. zespoły przyciągające tłumy ( przykład Akcent, Stachursky)
    To Chrzanowski zapoczątkował Sylwester Miejski. Żaden z poprzedników nie pomyślał, że mieszkańcy oczekują takiego wydarzenia, a praktyka pokazała, że mieszkańcy chętnie uczestniczyli w tego typu imprezie plenerowej.
    Za tej prezydentury również pojawiły się koncerty patriotyczne (które o dziwo nie były realizowane przed 2015 rokiem), Motoserce czy Łomżyńskie wakacje
    Chrzanowski rozumie, że samorząd musi zadbać również o sferę kulturalną każdego mieszkańca i ona moim zdaniem w Łomży spełnia oczekiwania każdego nawet najbardziej wybrednego Łomżyniaka

  • Odpowiedz Ewaa wtorek, 03 kwietnia 2018 11:10 Umieszczone przez: Ewaa

    Tyle tych artystów, więc jest w czym wybierać. Dobrze, że jako mieszkańcy nie możemy narzekać na tego typu imprezy.

  • Odpowiedz real wtorek, 03 kwietnia 2018 11:19 Umieszczone przez: real

    Ewaa, pisze się tylu artystów, a nie tyle artystów.

  • Odpowiedz Ewaa wtorek, 03 kwietnia 2018 11:26 Umieszczone przez: Ewaa

    Mój błąd, przepraszam. Słownik w telefonie musiał zmienić i nie zauważyłam.

  • Odpowiedz NIE DLA CHRZANOWSKIEGO wtorek, 03 kwietnia 2018 11:53 Umieszczone przez: NIE DLA CHRZANOWSKIEGO

    Ale mobilizacja ratuszowych klakierów:)
    A ja powiem tak : jakie miasto, taka władza i gusta artystyczne :)
    No może jedynie Perfekt, ale i to już nie pierwszej świeżości, jedynie na starość odcinają kupony od swojej kariery. Reszta to sztucznie pompowani artyści, amatorzy niby celebryci.
    Szpak :)))) kto jest w stanie zanucić choć jeden jego utwór ?
    da się przy tym tańczyć ? puszcza go jakaś stacja radiowa ?
    ... o reszcie nawet szkoda słów :)))
    jaka lokalna publika - tacy i "artyści " :))))

  • Odpowiedz iskra reakcji sięgającej przyczyn dalszych niż groby z jakich przyszli obecni włodarze ziemi tej Ziemi wtorek, 03 kwietnia 2018 11:55 Umieszczone przez: iskra reakcji sięgającej przyczyn dalszych niż groby z jakich przyszli obecni włodarze ziemi tej Ziemi

    błędem to była wiara ... w program ... naprawczy inspirowany z Ducha Sztabu Wyborczego gościów co się przy zły duchu umocnili przychodząc do ratusza Bogu na "chwałę" ludziom na "ratunek" tak samo jak ponad 600lat temu

    bo przy ("pamięci") Sienkiewicza
    diabeł się w ornat ubrał i ogonem na mszę dzwoni

  • Odpowiedz Wikram wtorek, 03 kwietnia 2018 12:00 Umieszczone przez: Wikram

    Nie muszą Ci odpowiadać. Ważne, że wielu osobom pasują. Posłuchaj sobie w takim razie innych w domu.

  • Odpowiedz ... wtorek, 03 kwietnia 2018 12:01 Umieszczone przez: ...

    @ real
    @ Ewaa

    błędem to była wiara w raju okazana (szatanowi) zamiast sprawdzenia czy nie postępuje jak Ojciec R... Religii promowanej przez uczonych w piśmie

  • Odpowiedz ... wtorek, 03 kwietnia 2018 12:04 Umieszczone przez: ...

    @ Wikram

    dajcie mi z urzędu ofiarę na radio to kasę se przytulę w domu (radia) posłucham co lubię wszak nie jestem pasożytem

  • Odpowiedz wiśta wio wtorek, 03 kwietnia 2018 12:07 Umieszczone przez: wiśta wio

    Tanie mięso, to psy jedzą , tu widać jacy wybredni łomżyniacy się
    wypowiadają.Pospólstwo i plebs, jak za darmo to wszystko łyknie.Byli wy choć raz w życiu w teatrze lub filharmonii?

  • Odpowiedz Edek z fabryki kredek wtorek, 03 kwietnia 2018 12:24 Umieszczone przez: Edek z fabryki kredek

    Fakt, a ktoś może kojarzy przynajmniej jeden skecz grupy Łowcy.B. ? Absurdalny humor i prymitywne wygłupy !
    Jeszcze Mariusz Kałamaga jakoś to ratował, ale po jego odejściu pozostało tylko samo dno i wodorosty.

  • Odpowiedz Gonzalez wtorek, 03 kwietnia 2018 12:49 Umieszczone przez: Gonzalez

    Niech jeszcze bardziej zadłuży tę dziurę.

  • Odpowiedz aneczka 123 wtorek, 03 kwietnia 2018 13:02 Umieszczone przez: aneczka 123

    szpak tp byl w czolowce eurowizji....braeo dla Prezydenta ze die dzieje jest i moj ulubiony kabaret Smile!!!!!!

  • Odpowiedz Dzidek wtorek, 03 kwietnia 2018 13:11 Umieszczone przez: Dzidek

    Oferta bardzo bogata. Każdy znajdzie coś dla siebie. Świetnie pomyślane i rozciągnięte w czasie. Brawo.

  • Odpowiedz Leszek30 wtorek, 03 kwietnia 2018 13:13 Umieszczone przez: Leszek30

    Dobry wybór. Chyba nie ma co narzekać.
    Perfekt!

  • Odpowiedz Kalinka88 wtorek, 03 kwietnia 2018 13:44 Umieszczone przez: Kalinka88

    chrzanowski wez ty juz łomzy nie zadłuzaj !!!!!! z własnej kieszeni to oddasz ?????

  • Odpowiedz koledzy koledzy wtorek, 03 kwietnia 2018 13:49 Umieszczone przez: koledzy koledzy

    Panie Mariuszu mieszkancy się zdrugi raz nabrac nie dadzą ! a koncerty nam łomzy nie rozwiną kiedy pan to wreszcie zrozumie ? pan i pana koledzy ?

  • Odpowiedz NIE DLA CHRZANOWSKIEGO wtorek, 03 kwietnia 2018 13:54 Umieszczone przez: NIE DLA CHRZANOWSKIEGO

    aneczka, durna ty z automatu piszesz te peany na cześć pryncypała ?
    Łowcy.B. to nie to samo co Kabaret Smile !!!!
    widać tu ynteligencję elektoratu chrzanowskiego hihihi

    W2016r. po głosach od jurorów Michał Szpak otrzymał tylko 7 głosów i zajmował przedostatnie miejsce,
    wśród widzów - w głosowaniu widzów Michał Szpak zajął 3 miejsce! Po zsumowaniu głosów widzów i głosów jurorów Michał Szpak zajął ostatecznie ósme miejsce.

    Taką pozycję zawdzięcza pedałom i homosiom z Eurosoiuzu, którzy potraktowali go jak swojego.
    Pamiętacie babochłopa , babę z brodą -
    Conchita Wurst, która wygrała Eurowizję w 2014 r ?
    Też mi sukces :))))
    Też mi "artysta " :)))))))

  • Odpowiedz rio wtorek, 03 kwietnia 2018 14:03 Umieszczone przez: rio

    Mamy 600-lecie Łomży i dobrze, że tyle wydarzeń tego typu będzie w Łomży.

  • Odpowiedz dicyna wtorek, 03 kwietnia 2018 14:34 Umieszczone przez: dicyna

    nie dla.. .uezaj bo za oskarzenia beda cie jeszcze scigac....

  • Odpowiedz enej wtorek, 03 kwietnia 2018 14:38 Umieszczone przez: enej

    nie dla ja rozumię twoje rozgoryczenie prezydenturą Chrzanowskiego ale z tymi swoimi mądrościami w stosunku do SZpaka to mocno przesadziłeś sprowadzają siebie intelektulanie na manowce.

  • Odpowiedz enej wtorek, 03 kwietnia 2018 14:41 Umieszczone przez: enej

    poza tym Szpaka to wybrali mieszkancy miasta a nie prezydent Chrzanowski więc bądź uprzejmy jak ci nie pasuje nie przychodzić na jego wystep bo to jak widać zwyczajnie nie twój poziom. JAK WIDZISZ PROSTE POSUNIĘCIE A NIE BAWIENIE SIE W UPOŚLEDZNEGO KRYTYKA MUZYCZNEGO

  • Odpowiedz robota jest dla swoich wtorek, 03 kwietnia 2018 14:41 Umieszczone przez: robota jest dla swoich

    PAn Mariusz Chrzanowski to najgorszy prezydent jakiego pamietam ...żenada i tyle ! nic rozsądku ! najlepiej sie zadłużyć a potem niech inni myslą ...

  • Odpowiedz enej wtorek, 03 kwietnia 2018 14:43 Umieszczone przez: enej

    poza tym drobiazgiem " nie dla Chrzanowskiego" popieram w całości bo innej alternatywy dla rozwoju naszego miasta nie ma

  • Odpowiedz NIE DLA CHRZANOWSKIEGO wtorek, 03 kwietnia 2018 15:02 Umieszczone przez: NIE DLA CHRZANOWSKIEGO

    Wytłumacz w takim razie dlaczego profesjonalni jurorzy z 41 krajów ( dziennikarze muzyczni, kompozytorzy, muzycy, wokaliści i inni nie wymienieni, ale na co dzień zajmujący się zawodowo muzyką )
    - ocenili jego "talent" na przedostatnim miejscu z grupy 26 uczestników finału ?

    Głosy jury dla Polski w Eurowizji 2016:

    ​Austria: 0 punktów dla Polski
    Islandia: 0 punktów dla Polski
    Azerbejdżan: 2 punkty dla Polski!
    San Marino: 0 punktów dla Polski
    Czechy: 0 punktów dla Polski
    Irlandia: 0 punktów dla Polski
    Gruzja: 0 punktów dla Polski
    Bośnia i Hercegowina: 0 punktów dla Polski
    Malta: 0 punktów dla Polski
    Hiszpania: 0 punktów dla Polski
    Finlandia: 0 punktów dla Polski
    Szwajcaria: 0 punktów dla Polski
    Dania: 0 punktów dla Polski
    Francja: 0 punktów dla Polski
    Mołdawia: 0 punktów dla Polski
    Armenia: 0 punktów dla Polski
    Cypr: 0 punktów dla Polski
    Bułgaria: 0 punktów dla Polski
    Holandia: 0 punktów dla Polski
    Łotwa: 0 punktów dla Polski
    Izrael: 0 punktów dla Polski
    Białoruś: 0 punktów dla Polski
    Niemcy: 0 punktów dla Polski
    Rosja: 0 punktów dla Polski
    Norwegia: 1 punkt dla Polski
    Australia: 0 punktów dla Polski
    Belgia: 0 punktów dla Polski
    Wielka Brytania: 0 punktów dla Polski
    Chorwacja: 0 punktów dla Polski
    Grecja: 0 punktów dla Polski
    Litwa: 3 punkty dla Polski
    Serbia: 0 punktów dla Polski
    Macedonia: 0 punktów dla Polski
    Albania: 0 punktów dla Polski
    Estonia: 0 punktów dla Polski
    Ukraina: 0 punktów dla Polski
    Włochy: 0 punktów dla Polski
    Słowenia: 0 punktów dla Polski
    Węgry: 0 punktów dla Polski
    Czarnogóra: 1 punkt dla Polski
    Szwecja: 0 punktów dla Polski

    PRZYPOMINAM ; każdy z 41 krajów miał aż kilka możliwości przyznania swojego głosu danemu wokaliście tj.
    1 punkt
    2 punkty
    3 punkty
    4 punkty
    5 punktów
    6 punktów
    7 punktów
    8 punktów
    10 punktów
    12 punktów

    Michał Szpak otrzymał tylko 7 głosów/punktów RAZEM !!!!

  • Odpowiedz Roman Ł. wtorek, 03 kwietnia 2018 15:05 Umieszczone przez: Roman Ł.

    A ja pamiętam wielu innych o wiele gorszych prezydentów, niż Chrzanowski. Nikt nie jest idealny, ale obecnie nie widzę lepszego kandydata na to stanowisko.

  • Odpowiedz enej wtorek, 03 kwietnia 2018 15:57 Umieszczone przez: enej

    panie Ł jakoś sobie nie przypominam takich faktów które pan przytacza ale pojmuje ,że cierpi pan na nowa wersję pomroczności jasnej czyli pisowskie ciemny lud to kupi

  • Odpowiedz enej wtorek, 03 kwietnia 2018 16:01 Umieszczone przez: enej

    panie nie a panu przypomnę ,ze to rynek kształtuje pozycję i decyduje o sukcesie artysty. W przypadku Szpaka mamy tego ewidentny przykład bo to właśnie rynek czyli opinia publiczna swymi głosami w tym przypadku wyniosła go z ostatniego miejsca na jedno z pierwszych. Opieranie się na wątpliwych werdyktach jurorów eurowizji to tak jak opieranie się na prawdomówności sekty pisowskiej

  • Odpowiedz enej wtorek, 03 kwietnia 2018 16:08 Umieszczone przez: enej

    jeżeli masz wątpliwości w kwestii mojej oceny profesjonalizmu tych jurorów eurowizji to zauważ ,że za każdym razem prowadzący transmisję w momencie głosowania z góry jest w stanie wskazać jak dany juror z danego kraju będzie głosował. Za każdym razem jest dosłownie tak samo a to chyba dobitnie świadczy jak nie o profesjonalizmie tych jurorów to przynajmniej o ich braku bezstronności. Tak więc ocenę widzów uważam w tym przypadku za jedyną miarodajną i autentyczną a ta wyniosła Szpak w mgnieniu oka tak naprawdę na pierwsze miejsce. Organizator już wcześniej dostrzegł tą patologie głosowania tylko na podstawie głosów jurorów i dlatego zmienił formułę tego konkursu i wprowadził oddzielne głosowanie telewidzów.

  • Odpowiedz NIE DLA CHRZANOWSKIEGO wtorek, 03 kwietnia 2018 16:15 Umieszczone przez: NIE DLA CHRZANOWSKIEGO

    RE: enej , nie pouczaj mnie, jak sam nie jesteś w temacie.

    Otóż "plebiscyt" ogłosił na swoim oficjalnym, prezydenckim profilu FB sam Chrzanowski.
    Do wyboru zaproponował tylko 4 możliwości( Szpak,Wyszkoni,Markowska, Zakopower)- subiektywnie przez siebie wybrane z pośród tysięcy innych możliwych do zaproponowania wykonawców/zespołów polskich.

    Głosowanie trwało ok. tygodnia i możliwość oddania swojego głosu mieli tylko posiadacze konta na Facebook'u ?
    -(każdy mieszkaniec Łomży ma konto na FB?)

    Jak później podano , największą liczbę głosów, bo 112, zdobył Michał Szpak. Zaraz za nim uplasowała się Ania Wyszkoni z 88 głosami. Patrycję Markowską poparły 73 osoby, a najmniejszym zainteresowaniem cieszył się zespół Zakopower (22).

    Uważasz, że 292 głosy oddane podczas plebiscytu w 60cio tysięcznym mieście są reprezentatywne dla woli większości społeczeństwa Łomży ?
    ... wszak mogli i głosować inni, z okolic Łomży, od Kolna aż po Zambrów, Ostrołękę itp. ci wszyscy, którzy mieli konto, możliwość i chęć oddania głosu, a to już znacząco podwaja/potraja potencjalny elektorat plebiscytowy, choćby o okoliczne mieściny i wioski.
    Taka impreza, to typowe tanie igrzyska dla gawiedzi, organizowane w ramach dbania o dobry wizerunek organizatorów, jak i element kiełbasy wyborczej. Ładnie to wygląda, jak w mediach czy też na banerach pojawia się hasło np. takie : "PREZYDENT CHRZANOWSKI ZAPRASZA NA ... "
    Chętni popatrzeć zawsze się znajdą, szczególnie jak to za frico a w tak biednej mieścinie, jak nasza Łomża, jest mało możliwości wybrać się gdziekolwiek bez kasy. Niewielu ludzi stać na płatną kulturę i w myśl zasady: darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda.:))) u nas sprzeda się i to.
    Zawsze to lepsze zobaczyć cokolwiek ( jakiś np. koncert za darmo ) jak siedzieć w chałupie :) - tylko wybór był niewielki .
    Do tego może wiesz jaki jest target wiekowy fanów Szpaka ? ... gro to gimbaza :)
    a i pewien jesteś, że jedna osoba nie mogła oddać więcej, jak jeden głos w tym plebiscycie ?

    Inną sprawą jest to, czy stać nas na zabawę gdy miasto tonie w długach. Z braku perspektyw rozwojowych z Łomży uciekają młodzi, zdolni a pozostają tu właśnie sami nieudacznicy, mało ambitni, niezaradni, często i gęsto bezrobotni lub inni beneficjenci opieki społecznej. Miasto się wyludnia, Łomża się starzeje, bezproduktywni emeryci i renciści wespół z młodymi bezrobotnymi nigdy wielomilionowego długu nie spłacą !
    Wy się bawcie, a wasze długi będą jeszcze spłacać wasze wnuki za 50 lat? Tak wam pasi ?
    Z czego spłacić ten ogromny już teraz 150cio milionowy dług miasta, jak tu nie widać żadnych nowych inwestycji gospodarczych, przynoszących realne wpływy do budżetu. Już musimy corocznie dokładać do populistycznych pomysłów i programów. MOSiR, park JPII, bulwary jeszcze nie skończone, coś tam trzeba sypnąć w stronę budownictwa komunalno/socjalnego, oj jest tego...
    A i w planach muszą być nowe kredyty, choćby na dokładkę do źle skalkulowanych przez urzędników z Ratusza kosztorysów inwestorskich, czego wynikiem są oferty składane przez wykonawców na rozbudowę parku JPII, remont i modernizację Hali na Starym Rynku, jaja będą przy przetargu na budowę nowego dworca i coś trzeba zrobić z zakupioną ruiną dawnego hotelu przy ul.Wesołej. Choćby i na te sprawy potrzeba nowych kilkunastu milionów złotych kredytu.
    Wy się bawcie, podobno na Tytanicu w czasie katastrofy, orkiestra też grała do samego końca.

  • Odpowiedz NIE DLA CHRZANOWSKIEGO wtorek, 03 kwietnia 2018 16:41 Umieszczone przez: NIE DLA CHRZANOWSKIEGO

    haha tak 41 krajów uwzięło się na artystę Szpaka :)))
    ... o wynikach głosowania już dużo wcześniej wiadomo, bo jurorzy , jak i wszyscy zainteresowani od dłuższego czasu znają już utwór promowany przez wykonawcę podczas objazdowego turnee przed Eurowizją, promującego utwór i artystę w Europie

    ... Jeszcze raz pytam : wiesz jaki jest target wiekowy fanów Szpaka ?
    no i ich gusta :)))
    kto z poważnych ludzi wieku +25-30 i powyżej słucha jego utworów ?
    jakie radio puszcza jego utwory?
    jaka TV muzyczna promuje jego twórczość ?
    widziałeś jakieś teledyski ?
    da się to tańczyć ?
    dasz radę coś zanucić?
    może to muzyka do auta ?

    ... a argument, że sobie gdzieś tam w Polsce występuje, świadczy tylko o tym, że ma operatywnego menadżera oraz niskie stawki, bądź co bądź , to jednak "artysta" dziwak i celebryta, za tanie pieniądze organizatorzy go biorą, by zapełnić program. A tak , jak i u nas, za darmo to ludzie i tak przyjdą z ciekawości popatrzyć i posłuchać.
    Myślisz, że SAM dałby radę ściągnąć ludzi na swój płatny , biletowany pełno czasowy koncert ? Nawet , jakby i bilety były o 50% niższe niż u większości średniej klasy polskich wykonawców ? Nie słyszałem, by gdzieś w Polsce wystąpił z recitalem. Raczej dwa, trzy utwory jako składowy element większego koncertu.

  • Odpowiedz NIE DLA CHRZANOWSKIEGO wtorek, 03 kwietnia 2018 16:54 Umieszczone przez: NIE DLA CHRZANOWSKIEGO

    41 krajów miało po 10-ęć możliwości oddania głosu - przyznania swoich punktów i tu już nie wnikam po ile przyznawano , ważne by choć przyznali 1 punkt !
    ... a tam raptem 4 - CZTERY kraje dało razem aż 7 punktów - jurorzy tylko tych państw coś tam kapnęli Szpakowi :)

  • Odpowiedz enej wtorek, 03 kwietnia 2018 17:10 Umieszczone przez: enej

    panie "nie" nie pouczam pana ale proszę wybaczyć bo powiem prosto z mostu ,ze pana w tym przypadku Szpakowym przesadza a generalnie ja panu napisałem całkowicie o czym innym a pan mnie tu pisze całkiem nie na temat który poruszyłem.

  • Odpowiedz enej wtorek, 03 kwietnia 2018 17:12 Umieszczone przez: enej

    i jeszcze raz napisze ,nie pasi panu Szpak niech więc pan nie przychodzi na jego koncert a nie bawi tutaj w profesjonalnego znawcę rynku muzycznego z powazaniem

  • Odpowiedz zygmunt z bema wtorek, 03 kwietnia 2018 17:22 Umieszczone przez: zygmunt z bema

    nie dla...ty chlopwie wez melise na uspokojenie!!!bo masz obsesje czlowieku...zaden poprzedni prezydent zadnej sondy nie robil!!!!!a chrzanowski zrobil i duzy plus..a ty czlowieczku nie narzekaj...bo jesres smieszny jak lowcy .b

  • Odpowiedz NIE DLA CHRZANOWSKIEGO wtorek, 03 kwietnia 2018 17:36 Umieszczone przez: NIE DLA CHRZANOWSKIEGO

    Ja na pewno tam nie będę :) jedno ALE, ale ta impreza jest finansowana miedzy innymi z moich podatków. Jak myślisz,wśród publiczności i fanów Szpaka znajdziesz tam choćby lokalnych przedsiębiorców, elity tego miasta, które w zdecydowanej większości wpłacają podatki do miejskiej kasy? Czy raczej gro publiki, to będą ci którzy sami cienko przędą, często bezrobotni, gimbaza i okazjonalni spacerowicze? Kulturalno,intelektualno, finansowa elita , opoka budżetu miejskiego o jakże wyrafinowanym guście artystycznym :))

  • Odpowiedz Ludomir S. wtorek, 03 kwietnia 2018 17:37 Umieszczone przez: Ludomir S.

    Chrzanowski jest dobrym prezydentem ale musi zwolnić wiceprezydentów żeby myśleć o reelekcji!!!

  • Odpowiedz NIE DLA CHRZANOWSKIEGO wtorek, 03 kwietnia 2018 17:43 Umieszczone przez: NIE DLA CHRZANOWSKIEGO

    O, i mamy następnego klakiera :)
    TERAZ WSZYSTKIE BŁĘDY I NIEPOWODZENIA BĘDZIECIE ZWALAĆ NA VICKÓW, BY WYBIELIĆ CHRZANOWSKIEGO ?
    ... a kto mu, jak nie on sam sobie wybrał zastępców?
    Prezydent jest odpowiedzialny za działania swoich zastępców, którzy działają z jego nadania i w jego imieniu.

  • Odpowiedz Zorba wtorek, 03 kwietnia 2018 19:26 Umieszczone przez: Zorba

    Redaktory mylomza! Poprawcie błąd. Proszę was i nie róbcie siary. Motoserce odbędzie się 19.05 a nie 15.05 we wtorek!!!!!! Proszę ogarnijcie się i nie puszczajcie takich bubli. Dzieks.

  • Odpowiedz mieszkaniec wtorek, 03 kwietnia 2018 19:36 Umieszczone przez: mieszkaniec

    V-ce powinni być lepszymi specjalistami niż są,prezydent to tylko prezentacja w mediach a v-ce do roboty.Radni niektórzy na sesjach wcale nie zabierają głosu tylko siedzą i milczą w czasie całej kadencji,co to za radni kto ich wybrał. W sondzie na 4lomza tylko walczą o głosy.

  • Odpowiedz zawiedzony wyborca PiSu wtorek, 03 kwietnia 2018 19:44 Umieszczone przez: zawiedzony wyborca PiSu

    To po co nam taki prezydent,prezencji to u niego nie ma,żeby tylko dalej dukał i śledzikował,jak on nie do roboty,to do czego się nadaje?

  • Odpowiedz antykod wtorek, 03 kwietnia 2018 20:07 Umieszczone przez: antykod

    Negatywnie nastawiony pewnie chętnie przyszedłby na conchite wurst. Tu jurorzy dali największą punktację

  • Odpowiedz dziennikarz wtorek, 03 kwietnia 2018 20:26 Umieszczone przez: dziennikarz

    Szanowny Panie redaktorze portaliku Mylomza.pl,

    W jakim celu blokujecie dostęp do forum i usuwacie negatywne dla Chrzanowskiego komentarze internautów na Waszym forum, a dopuszczacie wyłącznie sprzyjające dla włodarza? Dlaczego proprezydencki portalik blokuje możliwość komentowania? To na tym polega Wasza rzetelność dziennikarska?
    Wiadomym jest, że od samego początku obecnej kadencji Wasz portal robi wszystko aby w jak najjaśniejszym świetle, zarówno w formie pisanej jak i poprzez ukazywanie mnóstwa zdjęć z udziałem Chrzanowskiego, pokazać rzekomo pozytywne jego działania na rzecz miasta, ale żeby posuwać się do tego stopnia by usuwać negatywne komentarze mieszkańców !!!

    Prawa i obowiązki dziennikarza, w tym także obowiązek związany z rzetelnością regulowany jest w art. 10 prawa prasowego, który mówi, iż zadaniem dziennikarza jest służba społeczeństwu i państwu. Dziennikarz ma obowiązek działania zgadnie z etyką zawodową i zasadami współżycia społecznego, w granicach określonych przepisami prawa. Zgodnie natomiast z art. 12 prawa prasowego dziennikarz jest obowiązany:
    1) zachować szczególna staranność i rzetelność przy zbieraniu i wykorzystywaniu materiałów prasowych, zwłaszcza sprawdzić zgodność z prawdą uzyskanych wiadomości lub podać ich źródło,
    2) chronić dobra osobiste, a ponadto interesy działających w dobrej wierze informatorów i innych osób
    Prasa, zgodnie z Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej, korzysta z wolności wypowiedzi i urzeczywistnia prawo obywateli do ich rzetelnego informowania, jawności życia publicznego oraz kontroli i krytyki społecznej.

  • Odpowiedz zawiedzony wyborca PiSu wtorek, 03 kwietnia 2018 20:34 Umieszczone przez: zawiedzony wyborca PiSu

    Ostatnio dałem się nabrać na obietnice wyborcze,więcej na Pana Chrzanowskiego ja i moja rodzina nie zagłosujemy

  • Odpowiedz +++ wtorek, 03 kwietnia 2018 20:45 Umieszczone przez: +++

    @ dziennikarz

    Po drugie

    ks.pedofile działają w dobrej wierze i pewnie dlatego ich ofiary są okryte wielka tajemnicą wiary ponieważ brak twardych dowodów a akt wiary tych spraw nie dotyczy można wierzyć w cuda ale nie można wierzyć w prawdę wiary że środowisko ks.pedofila chroni chroniąc się przed dziećmi molestującymi księży

    a po pierwsze

    a jak sprawdzić zgodność z prawdą uzyskanych wiadomości lub podać ich źródło kiedy ono jest dostępne inaczej przez uzyskanie "imprimatur" sędziów grzeszących we własnej sprawie ?

    potem wychodzi że ksiądz cacy ale potrzebny narodowy program ochrony zdrowia psychicznego dzieci ... o starych moherach nie już wspomnę szerzej

  • Odpowiedz zawiedzony wyborca PiSu wtorek, 03 kwietnia 2018 20:49 Umieszczone przez: zawiedzony wyborca PiSu

    Pan Chrzanowski podpadł ks Biskupowi,nie ma dla niego Nadziei,wierni to widzo

  • Odpowiedz Dzień dobry środa, 04 kwietnia 2018 07:21 Umieszczone przez: Dzień dobry