wigilia2018 dom lomza
środa, 11 kwietnia 2018 06:02

Sukces „Piąteczki” w Warszawie [FOTO]

Napisane przez  inf. prasowa
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
Sukces „Piąteczki” w Warszawie [FOTO] fot. Przedszkole Publiczne Nr 5 w Łomży
Już po raz trzeci nasze przedszkole "Piąteczka" w Łomży przystąpiło do udziału w "VIII Multimedialnym Ogólnopolskim i IV Międzynarodowym Przeglądzie Małych Form Parateatralnych zorganizowanym przez Przedszkole "Smykolandia" w Warszawie objętym przez patronat Ministra Edukacji Narodowej, Burmistrza Dzielnicy Mokotów oraz Ośrodka rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą.

brico lomza

Tegoroczna Gala Finałowa odbyła się 6 kwietnia 2018 r. o godz. 14.00 w siedzibie Domu Kultury „KADR" przy ul. Gintrowskiego 32 w Warszawie.

Występ pięcio- i sześcioletnich aktorów z "Piąteczki" w przedstawieniu teatralnym pt. „W krainie bajek" złożone z fragmentów bajek: Smerfy", "Jaś i Małgosia", "Calineczka", "Królewna Śnieżka" pozwolił nam na zajęcie drugiego miejsca w konkursie. Oprócz solidnego przygotowania pod względem aktorskim i reżyserskim otrzymaliśmy wyróżnienie za interesującą oprawę scenograficzną. Warto podkreślić, że do udziału w konkursie zakwalifikowano i oceniono 19 prezentacji z kraju i zagranicy. Spośród nich, w ocenie jury, na wyróżnienie zasłużyło jedynie osiem placówek.

Reżyserkami przedstawienia były Panie Barbara Florczyk i Maria Danielska, a scenografię przygotowały Pani Barbara Dzieniszewska i Agata Komorowska, natomiast oprawa muzyczna to dzieło Pana Grzegorza Narewskiego. Do pomocy w przygotowaniu przedstawienia wzięły udział wszystkie nauczycielki. Na ogromne podziękowania zasługują również rodzice, bo to dzięki ich pracy i zaangazowaniu, aktorzy wystapiły w niezwykłych kostiumach. Na szczególną uwagę zasługują Pani Magdalena Tykoszko, Katarzyna Zysk i Alicja Gruszfeld. Za realizację nagrania video i montaż odpowiadała Telewizja Narew.

W spektaklu wystąpiło 25 dzieci z Przedszkola nr 5. Jednym z kryterium, któremu musieli sprostać zarówno młodzi aktorzy, jak i współautorzy przedstawienia, był wymóg przygotowania występu, którego czas trwania nie mógł przekroczyć dwudziestu minut i .

Ocenie konkursowej podlegały wideoprezentacje spektakli przesłane przez wszystkie placówki biorące udział w przeglądzie. Nadesłane filmy oceniło jury biorąc pod uwagę szereg kryteriów, w skład którego wchodzili:

Pan Artur Pastuszko - Aktor teatralny i estradowy, wokalista grający min. w pierwszych obsadach musicalu „Metro", teatrze Ateneum i Komedia w Warszawie;

Pani Hanna Brózda - Wiceprzewodnicząca Rady Dzielnicy Mokotów, Członkini Komisji Kultury i Nazewnictwa. Z wykształcenia pedagog i terapeuta, autorka programu „Edukacja teatralna dzieci w młodszym wieku szkolnym".

Pani Simeonka Veleva - Slawistka, nauczycielka języka bułgarskiego, wykładowca i lektor języka bułgarskiego w Studium Europy Wschodniej. Pani Anna Sobol - Absolwentka wydziału malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Pan Michał Sołtan - gitarzysta, kompozytor, wokalista, multiinstrumentalista, edukator i performer.

Pan Michał Wiśniewski - dziennikarz, muzyk, wykładowca, absolwent Akademii Humanistycznej w Pułtusku. Autor muzyki, książek, organizator zajęć pedagogiczno –wychowawczych.

Pani Anna Rumińska - Pedagog, dyrektorka Przedszkola Nr 317 "Smykolandia"

Jury oceniając nadesłane prace, uwzględniło między innymi: wykonanie aktorskie i wokalne, scenografię, kostiumy, dobór muzyki; wykorzystanie potencjału grupy i reżyserię; realizację video, wrażenia ogólne, rozwiązania nowatorskie; wartości edukacyjne i dobór repertuaru do wieku wykonawców; reżyseria spektaklu, realizacja filmu video,

Autor tekstu: Barbara Florczyk i Maria Danielska

Galeria zdjęć

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu