wigilia2018 dom lomza
czwartek, 12 kwietnia 2018 08:51

Wystawa malarstwa Doroty Karczewskiej i kompozycji kwiatowych Ewy Czerskiej [FOTO]

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(3 głosów)
10 kwietnia 2018 roku Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży i Klub Wojskowy w Łomży zaprosiły na wystawę malarstwa Doroty Karczewskiej i kompozycji kwiatowych Ewy Czerskiej. Wernisaż połączony został z występem artystów z Filharmonii Narodowej w Warszawie.

brico lomza

Portrety, krajobrazy oraz motywy florystyczne to jeden z tematów przedstawianych na wystawie Ewy Czerskiej i Doroty Karczewskiej.

- Połączyłyśmy nasze pasje i pomysły na wystawie prac plastycznych i kompozycji roślinnych. To był pomysł Doroty. W tej chwili, to jej dziękuję za to, bo ja bardzo się opierałam - mówiła Ewa Czerska, nauczycielka łomżyńskiej Wety i absolwentka Akademii Rolniczej na Wydziale Ogrodnictwo w Lublinie. - W szkole tworzymy tandem. Wszystkie dekoracje na uroczystości szkolne wykonujemy razem - dodała.

Z kolei Dorota Karczewska ukończyła studia Wychowanie Plastyczne w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie oraz Wzornictwo Ogrodowe na SGGW w Warszawie.

- Po ukończeniu studiów miałam taką dłuższą przerwę w malowaniu. Do tej pasji wróciłam, można powiedzieć rok temu, to jest część tych prac, które namalowałam w ciągu roku. To jest moja ulubiona forma spędzania wolnego czasu - mówiła podczas wernisażu Dorota Karczewska.

Zaprezentowane na wystawie prace są zaledwie niewielkim fragmentem twórczości dwóch nauczycielek przedmiotów zawodowych uczących na kierunku technik architektury krajobrazu w Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży, które poprzez swoją pracę próbują "zarazić" miłością do sztuki młodych ludzi.

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu