wigilia2018 dom lomza
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 09:22

Kapturek Cz. zawitał do Galerii Veneda [VIDEO i FOTO]

Napisane przez  kz
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Kapturek Cz. zawitał do Galerii Veneda [VIDEO i FOTO] fot. www.mylomza.pl
Dla najmłodszych było to prawdziwe widowisko. W niedzielne popołudnie w Galerii Veneda artyści Opery i Filharmonii Podlaskiej przedstawili przedpremierowo fragmenty bajki muzycznej „Sprawa Kapturka Cz.”. Spektakl spotkał się z aplauzem widowni.

brico lomza

Przedstawienie zostało utrzymane we współczesnej konwencji, w której las staje się miejską dżunglą, a na główną bohaterkę czeka mnóstwo pokus i zagrożeń. Morał wypływa jednak ten sam – dobro zawsze zostaje wynagrodzone, a na zło czeka kara.

Wokaliści OiFP podkreślili, że w takich historiach najważniejsza jest ponadczasowość. - Możemy odświeżyć pewne tematy – mówił Bartłomiej Łochnicki.

Tytułowa bohaterka musiała zmierzyć się z Wilkiem, który tylko czyhał na życie swojej ofiary. Na pomoc wyruszyli jej Detektyw i przyjaciel Chomik Ogryzek. Kapturek nie przypominał jednak tego cichego, rodem z baśni.

- Jest szalony, głośny, nie jest to nieśmiała dziewczynka. Fajnie, żeby dzieciaki odkryły siebie w tym Kapturku – przekonywała Dorota Białkowska, odtwórczyni roli.

W Galerii Veneda zostały zaprezentowane najciekawsze fragmenty opery dla dzieci. Oficjalna premiera spektaklu będzie miała miejsce 13 maja w OiFP w Białymstoku.

Na miejscu pojawiła się nasza kamera, która nie tylko uwieczniła bajeczne występy, ale także uchwyciła skupienie i zachwyt oglądających je dzieci. Zobaczcie sami!

2 komentarzy

 • Odpowiedz hołek poniedziałek, 30 kwietnia 2018 11:21 Umieszczone przez: hołek

  Auto Radnego na miejscu dla niepełnosprawnych

  Wydawać by się mogło, że czasy, w których kierowcy parkują swoje samochody na miejscach przeznaczonych dla pojazdów osób niepełnosprawnych minęły bezpowrotnie. Jak donosi jeden z naszych czytelników wyjątek od reguły mogą stanowić nawet użytkownicy dróg pełniący na co dzień funkcje publiczne takie jak zasiadanie w radzie miejskiej.
  Sytuacja miała miejsce podczas piątkowego meczu ŁKS 1926 Łomża z Polonią Warszawa. Na boisku nasi piłkarze walczyli dzielnie i byli bliscy zwycięstwa nad wyżej notowanym rywalem, ostatecznie spotkanie zakończyło się podziałem punktów 3:3. Tego dnia frekwencja była wyższa niż zwykle i problem z parkowaniem miało wielu kierowców. Zdjęcie przesłał nam jeden z internautów, jednoznacznie wskazując na właściciela niepoprawnie zaparkowanego auta. To bez wątpienia auto radnego Rady Miejskiej Łomży Zbigniewa Prosińskiego, który oglądał mecz z trybun stadionu przy ul. Zjazd.

  Według polskiego prawa za parkowanie na tzw. kopertach grozi mandat w wysokości 500 zł oraz punkty karne. To jednak nie wszystko. Kierowcy, którzy nie mając do tego uprawnień pozostawiają muszą liczyć się z możliwością poniesienia opłaty za ewentualne odholowanie pojazdu. Łomżyński radny miał więc sporo szczęścia.

  Poniżej link do artykułu na jednym z łomżyńskich portali internetowych

  https://xlomza.pl/wiadomosci/8440-auto-radnego-na-miejscu-dla-niepelnosprawnych-foto/

 • Odpowiedz Derewas poniedziałek, 30 kwietnia 2018 15:10 Umieszczone przez: Derewas

  To Prosiński się popisał. Gość lubi innym wytykać błędy a jak widać sam nie jest idealny.

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu