dom lomza
poniedziałek, 07 maja 2018 08:09

Świat cyrku i teatru na Starym Rynku [FOTO]

Napisane przez  kz
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Świat cyrku i teatru na Starym Rynku [FOTO] fot. www.mylomza.pl
Na jeden dzień Stary Rynek w Łomży zamienił się w prawdziwą scenę. 5 maja, w ramach Jarmarku Rozmaitości, swój program cyrkowo-teatralny zaprezentował Teatr Kubika. Przez trzy godziny artyści ze Szczecina zabawiali i rozśmieszali do łez zarówno małych, jak i większych mieszkańców miasta.

Gry, zabawy, pokaz baniek mydlanych, wspólne malowanie, marsz szczudlarzy, a do tego baśniowy teatrzyk. Teatr Kubika na zakończenie majówki zadbał o wszystko. Tego dnia na twarzach zgromadzonych zagościło mnóstwo uśmiechów.

Gdy czas cyrkowego korowodu minął, przyszła pora na właściwy pokaz i kolejne artystyczne przeżycia. Przedstawienie „Przygoda Klauna” opowiadało o klaunach, którzy powrócili z dżungli z mnóstwem niespodzianek dla maluchów. Każde dziecko mogło sprawdzić, co kryło się w tajemniczym wozie.

Występ objazdowej trupy był najważniejszym punktem zorganizowanego po raz kolejny Jarmarku Rozmaitości. Oprócz nich, na Starym Rynku pojawili się rzemieślnicy, kolekcjonerzy antyków i staroci oraz producenci rolno-spożywczy. Uczestnicy wydarzenia mogli więc obcować ze sztuką na wielu płaszczyznach.

Zobaczcie sami, co ciekawego zaprezentowali wystawcy i artyści!

7 komentarzy

 • Odpowiedz Tomejk111111 poniedziałek, 07 maja 2018 08:25 Umieszczone przez: Tomejk111111

  Super inicjatywa w Łomży wreszcie coś się dzieje za Chrzanowskiego. Stary rynek żyje!!!!!!!
  Każdy może znaleźć coś dla siebie
  dzieci cyrk ,dorośli, rodziny i młodzież koncerty podkreslmy różnego rodzaju bo ostatnio słyszałem że tylko disco polo co jest nie prawda. Pani Magda Sinow może niestety z pokolenia Moniuszki ale niech nie widzi czubka swojego klasyczno poetyckiego nosa. Są ludzie co lubia disco polo i niech też zostaną zauważeni. A na starym rynku było wiele koncertów patriotycznych od hip hop u po rock a nawet metal i ciężkie brzemienia. Nie szufladkujmy Łomży jako miasta disco polo.
  Poza tym trudno by było na pikniku rodzinnym siedzieć przy orkiestrze dętej. Nie popadajmy w skrajności.

 • Odpowiedz Rysiu poniedziałek, 07 maja 2018 08:28 Umieszczone przez: Rysiu

  Patriotyczne śpiewanie to byl szok tyle ludzi- wszak widać bylo pokolenie dziadków ale bardzo miło że starsi ludzie aktywnie uczestniczą w imprezach.
  Szkoda tylko że tak mało młodzieży było.

 • Odpowiedz Toksyczny poniedziałek, 07 maja 2018 08:31 Umieszczone przez: Toksyczny

  No jak to nie widziałeś kwiatu młodosci Łomży obok Biskupa???

 • Odpowiedz Ogrodnik poniedziałek, 07 maja 2018 08:40 Umieszczone przez: Ogrodnik

  To nazywasz kwiatem????
  Ja bym nazwał przekwitla rosiczka.
  Niedostatek pokarmu popycha do podstępnych działań nawet tak spokojne stworzenia jak rośliny!!!!!

  Nie daj się zwieść. Ten kwiat ma z 50 lat i nic poza tym ani uroda ani delikatność rośliny. Nie porównuj tej osoby z kwiatem chyba że z Rosiczka.

 • Odpowiedz Toksyczny poniedziałek, 07 maja 2018 08:41 Umieszczone przez: Toksyczny

  Hehehehen dobre. Ratuszowa Rosiczka.

 • Odpowiedz Alexandra poniedziałek, 07 maja 2018 10:25 Umieszczone przez: Alexandra

  Byłam z córeczką i to był miło spędzony czas. Fajnie, że coś takiego ma miejsce teraz w Łomży.

 • Odpowiedz Żona rolnika poniedziałek, 07 maja 2018 12:43 Umieszczone przez: Żona rolnika

  Świat cyrku i teatru to będzie jak się ludzie potrują wędlinami sprzedawanymi ze stołu w temperaturze otoczenia 20-30st bez jakiegokolwiek zabezpieczenia przed muchami i kichaniem postronnychh osób. Polecam paniom z sanepidu odwiedzić następny jarmark i dokonać kontroli sprzedających. Lada lub nastawka chłodnicza to konieczność. Gdzie ci sprzedawcy myją noże, ręce? Gdzie załatwiają swoje potrzeby fizjologiczne? Czy miasto zapewnia dla nich szatnie, w której mogą przebrać się w ochronne ubranie robocze. Czy samochód którym przewożony jest towar ma odbiór sa epidu i czy sprzedawcy dyspinują aktualną książeczką zdrowia i oczywiście kasą fiskalną.

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu