wloskie-wieczory
poniedziałek, 14 maja 2018 12:16

Zbójna: Najlepsi artyści ludowi spotkali się na jednej scenie [FOTO]

Napisane przez  mano
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
Zbójna: Najlepsi artyści ludowi spotkali się na jednej scenie [FOTO] fot. www.mylomza.pl
Na tegoroczny Regionalny Przegląd Kapel, Śpiewaków i Gawędziarzy Ludowych przyjechało w minioną niedzielę do Zbójnej kilkudziesięciu uczestników. Najlepsi zakwalifikowali się Ogólnopolskiego Konkursu Zespołów Kurpiowskich, który w ramach XXV Ogólnopolskich Dni Kultury Kurpiowskiej, odbędzie się w czerwcu w Nowogrodzie.

brico lomza

Przegląd ma na celu prezentację tradycji ludowego muzykowania, stylu śpiewania, gwary i tańca, popularyzację tych tradycji w społeczeństwie, jak również zachowanie folkloru dla młodszych pokoleń i środowisk twórczych i jest konkursem kwalifikującym zespoły, solistów, kapele i gawędziarzy na konkursy ogólnopolskie o podobnych charakterze, m.in. na XXIV Ogólnopolskie Dni Kultury Kurpiowskiej, które odbędą się w czerwcu w Nowogrodzie.

Komisja w składzie: Wiesława Pawlak- Etnograf, kustosz Muzeum Północno –Mazowieckiego w Łomży, Edward Szabat – Kierownik muzyczny Mazurskiego zespołu Pieśni i Tańca „Ełk”Aleksandra Szczubełek – Choreograf Zespołu Pieśni i Tańca „Ostrołęka” postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia,

W kategorii zespołów śpiewaczych – gr. Dorosłych:

I nagroda: Kurpiowski Zespół Śpiewaczy z Nowogrodu, Kobiecy Zespół Śpiewaczy ze Zbójnej

II nagroda: Zespół Śpiewaczy z Turośli, Zespół Śpiewaczy z Nowej Rudy

III nagroda: Męski Zespół Śpiewaczy ze Zbójnej

 

W kategorii zespołów śpiewaczych- gr. Dzieci i młodzież:

I nagroda: Dziecięcy Zespół Śpiewaczy z Turośli

II nagroda: Dziewczęcy Zespół Śpiewaczy „Łomża” z Łomży

 

W kategorii solistów śpiewaków – gr. Dorosłych:

I nagroda: Agnieszka Żemek – Pawczyńska z Łomży

II nagroda: Eugenia Kuliś z Kruszy, Hanna Ksepka z Kuzi

 

W kategorii solistów instrumentalistów –gr. Dorosłych:

I nagroda: Jan Kania z Turośli, Michał Olchowik z Łomży

II nagroda: Krystyna Gromadzka z Kolna, Eugeniusz Piaścik z Dębnik

III nagroda: Stanisław Suchoicki z Górek Sypniewo

 

W kategorii solistów instrumentalistów – gr. Dzieci młodzież:

I nagroda: Dawid Sutkowski z Turośli, Karol Sadłowski z Turośli

II nagroda: Adam Sadłowski z Turośli, Piotr Zakrzewski z Nowogrodu

III nagroda: Urszula Charubin z Pored

 

W kategorii par tanecznych– gr. Dzieci i młodzież:

I nagroda: Gabriela Wawrzyniak i Kacper Żmuda z Łomży

Wyróżnienie: Antonina Zabielska i Marek Szymański z Łomży

 

W kategorii Kapel:

I nagroda: Kapela Jana Kani z Turośli

II nagroda: Kapela „Miód na serce” z Łomży, Kapela „Szansa” z Zambrowa

 

W kategorii zespołów folklorystycznych:

I nagroda: Dziecięcy Zespół folklorystyczny „Turoślanie” z Turośli, Integracyjny Zespół Folklorystyczny „Szansa” z Zambrowa

II nagroda: Zespół Folklorystyczny „Maryna” z Łomży

 

W kategorii gawędziarzy – gr. Dzieci i młodzież:

I nagroda: Izabela Szewczyk z Nowogrodu, Joanna sadowska z Nowogrodu, Dominika walczyk z Dobrego Lasu

II nagroda: Karolina Siwik z Dobrego Lasu, Izabela Piaścik z Dobrego Lasu

III nagroda: Paweł Waszkiewicz z Dobrego Lasu, Wyróżnienie: Izabela Rojewska z Nowogrodu.

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu