wtorek, 15 maja 2018 14:50

Motoserce zabije na Starym Rynku

Napisane przez  kz
Oceń ten artykuł
(3 głosów)
O tym, że motocykliści mają złote serca przekonaliśmy się już dawno. Ich chęć pomagania cały czas rośnie, czego dowodem jest kolejna edycja Motoserca w Łomży. W najbliższą sobotę od godz. 12 na Starym Rynku będzie można oddać krew, przejechać się Autosanem z lat 80., a także pobawić się w rockowych rytmach. Tego samego dnia odbędzie się również Noc Muzeów.

brico lomza

Za organizację wydarzenia odpowiadają Stowarzyszenie Motocyklistów Łomżyńskich Wild Dogs Łomża oraz Miasto Łomża. Władze miasta na ten cel przeznaczyły 45 tys. złotych. Swoje cegiełki w postaci nagród rzeczowych i gadżetów dołożyli także lokalni sponsorzy. Głównym założeniem akcji jest zbiórka krwi i promowanie bezpieczeństwa na drodze. Ze względu na szczególny okres (w tym roku przypada 600-lecie nadania Łomży praw miejskich – przyp. red.) pierwsze 300 osób, które podzielą się cząstką siebie z innymi otrzyma gadżety i okolicznościowe jantary. Dodatkowo, na pierwszych 150 osób czekają vouchery na niedawno uruchomione ŁoKeRy.

To jednak nie koniec niespodzianek, do wieczora harmonogram wypełniony jest atrakcjami. Przez cały dzień będzie dostępna wystawa jednośladów retro, symulacje, przejażdżki Autosanem z czasów PRL-u, konkursy i zabawy. Dla dzieci przygotowano dmuchańce, malowanie twarzy oraz darmowe słodkości. O godz. 15 rozpocznie się parada motocyklistów, która zainauguruje sezon w mieście. Gdy ryk silników ucichnie, zastąpi go inny – muzyczny. Na scenie rządzić będą mocne brzmienia. O godz. 18.30 jako pierwsi zagrają członkowie zespołu Big Day. Część koncertową zamknie występ gwiazdy zespołu – węgierskiego tribute bandu Hollywood Rose, który zagra utwory legendy rocka – Guns’n’Roses.

Po zakończeniu głównej części Motoserca odbędzie się ta mniej oficjalna, czyli after party. W tym roku impreza zagości w restauracji Garage Grill & Bar. Na miejscu pojawią się goście z Węgier, którzy zaprezentują się w wersji akustycznej.

O medialną stronę wydarzenia zadba portal www.mylomza.pl. Widzimy się w sobotę!

W górę