wigilia2018 dom lomza
środa, 16 maja 2018 06:18

Estrada młodych u Łomżyńskich Filharmoników

Napisane przez  UM w Łomży
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
W czwartek 17 maja 2018 roku o godzinie 18:30 w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży odbędzie się, jak co roku, koncert podczas którego wystąpią młodzi, utalentowani instrumentaliści i wokaliści. Artystom będzie towarzyszyła Orkiestra Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży pod batutą rosyjskiego dyrygenta Igora Verbitskiego.

brico lomza

W tym roku wystąpią uczniowie i studenci reprezentujący: Łomżyńskie Towarzystwo Muzyczne, Państwową Szkołę Muzyczną I i II st. w Łomży, Państwową Szkołę Muzyczną I st. w Zambrowie, Państwową Szkołę Muzyczną I i II st. w Ostrołęce oraz Akademię Muzyczną im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu.

Igor Verbitsky jest absolwentem (z najwyższą notą) leningradzkiego Konserwatorium im. M. Rimskiego-Korsakowa w klasie dyrygentury chóralnej (1989, prof. E. Kudrjavtseva), a następnie w klasach dyrygentury operowej i symfonicznej (1995, prof. R. Martynow). Przez rok (1991) doskonalił swoje umiejętności w Niemczech, w Hochschule fur Musik und Darstellende Kunst we Frankfurcie nad Menem, u profesorów H.-D. Rescha i J. Starek’a. Od 1992 roku jest dyrygentem Filharmonii w Woroneżu. Niezwykle aktywny jako dyrygent, Igor Verbitsky koncertował w Moskwie, Sankt Petersburgu, Biełgorodzie, Kisłowodzku, Krasnojarsku, Niżnym Nowogródzie, Samarze, Saratovie, Wołgogradzie (Rosja), Sewastopolu, w Jałcie (Ukraina ), Baku (Azerbejdżan), Pradze (Czechy), we Frankfurcie nad Menem, w Rudolstadt, Saalfeld (Niemcy), Oradea (Rumunia), Kaohsiung (Tajwan) i innych miejscach.

Koncert odbędzie się w czwartek 17 maja 2018 roku o godzinie 18:30 w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży, ul. Sadowa 12A.

4 komentarzy

 • Odpowiedz kumpel Rafonixa środa, 16 maja 2018 07:10 Umieszczone przez: kumpel Rafonixa

 • Odpowiedz anka123 środa, 16 maja 2018 11:02 Umieszczone przez: anka123

  to dzięki chrzanowskiemu takie talenty w lomży wyrosły
  za jego kadencji nawet i wrony zaczeły pięknie ćwierkać

 • Odpowiedz zed środa, 16 maja 2018 12:18 Umieszczone przez: zed

  Ci młodzi ludzie są wybitni w tym co robią i przygodę z muzyką zaczęli zanim Chrzanowski pomyslał że będzie prezydentem.

 • Odpowiedz Filharmonik...wiedeńskiAu czwartek, 17 maja 2018 04:20 Umieszczone przez: Filharmonik...wiedeńskiAu

  miernoty łomżyńskie, które w życiu do niczego nie doszły i nie dojdą muszą wszędzie wciskać politykę. zamiast cieszyć się z naszych talentów biją sobie konia po tym jak zrobią - w ich mniemaniu - dobry wpis na tym czy innym forum. żałośni miłośnicy disco polo czy techno łomotu, życiowe niedojdy myślące. że są pępkiem świata, "lepsiejsi" niż inni...

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu