dom lomza
czwartek, 24 maja 2018 14:13

Przed nami graffiti jam czyli niełatwa sztuka malowania na płytach

Napisane przez  mano/ MDK-DŚT
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Przed nami graffiti jam czyli niełatwa sztuka malowania na płytach fot. nadesłane
Już jutro uczestników muralowych warsztatów i wszystkich, którzy chcą spróbować niełatwej sztuki malowania na ścianach, Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych zaprasza na happening. Graffiti jam odbędzie się na terenie Skate Parku na os. Konstytucji 3 Maja o godzinie 16.

Do udziału w warsztatach Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych zaprosił 20. uczniów z dziesięciu łomżyńskich szkół. Zadaniem uczestników projektu będzie stworzenie muralu pod okiem i przy profesjonalnym wsparciu muralistów z Fundacji RoskoArt.

Malowanie muralu poprzedził wykład z historii Street Art-u poprowadzony przez dr Rafała Roskowińskiego z Gdańskiej Szkoły Muralu. Następnym etapem projektu były warsztaty praktyczne malowania i wycinania szablonów muralowych: postaci Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego i Wincentego Witosa oraz odbijania ich w przestrzeni miejskiej. Stare garaże przy ul. Kopernika zamieniły się już w Street art-ową galerię Bohaterów Niepodległej.

Przed nami - graffiti jam, czyli akcja malowania małych murali na specjalnie przygotowanych do tego celu płytach. Graffiti jam odbędzie się na terenie Skate Parku na os. Konstytucji 3 Maja, by przyciągnąć duże grono młodzieży mieszkającej w okolicznych blokach.

W tych dniach będą trwały także warsztaty historyczne w formie spaceru po Łomży. Uczestnicy będą spacerować z dwojgiem historyków z Muzeum Północno-Mazowieckiego i odwiedzą miejsca związane z lokalną historią i dotyczące odzyskania niepodległości.

Malowanie głównego muralu rozpocznie się 18 czerwca i potrwa do końca miesiąca. Mural przedstawiający Józefa Piłsudskiego powstanie na ścianie bloku przy Pl. Niepodległości 15.
Młodzież będzie miała szansę malowania muralu w dolnych partiach ściany (bez wchodzenia na rusztowania), wyżej pracę wykonają profesjonalni muraliści z Fundacji RoskoArt.

Uczestników muralowych warsztatów i wszystkich, którzy chcą spróbować niełatwej sztuki malowania na ścianach, zapraszamy na happening w piątek, 25 maja, o 16.00 (Skate Park przy ul. Konstytucji 3 Maja).

1 komentarz

  • Odpowiedz Czerwony Wiewior czwartek, 24 maja 2018 17:02 Umieszczone przez: Czerwony Wiewior

    Autor: Tur (---.ins.tor.net.eu.org)
    Data: 24-05-18 17:57

    Biskup najwyraźniej znalazł sobie osobę, która na fotelu Prezydenta zrobi wszystko co tylko zechce. Jak Muzyk zostałaby prezydentem to w Łomży zostanie wprowadzony całkowity zakaz sprzedaży alkoholu. Tego chyba oczekuja Tadeo. Aż strach pomyśleć.
    Ten wpis pewnego internauty usunął administrator portalu 4lomza

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu