dom lomza
poniedziałek, 28 maja 2018 08:06

Powstały murale na Skate Parku [VIDEO]

Napisane przez  kz
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
Graffiti jam to projekt Miejskiego Domu Kultury - Domu Środowisk Twórczych skierowany do mieszkańców miasta. Każdy zainteresowany sztuką mógł przyjść na happening, który odbył się 25 maja na Skate Parku na os. Konstytucji 3 maja. Jak z malowaniem murali poradzili sobie uczestnicy? Zobaczcie sami!

Akcja miała zachęcić okoliczną młodzież do artystycznej zabawy. Murale powstają w związku ze 100-leciem odzyskania niepodległości.

- Graffiti jam jest częścią większej akcji. Wygraliśmy konkurs grantowy, organizowany przez Narodowe Centrum Kultury, pt. „Murale Polskiej Niepodległej”. Ten projekt składa się z dwóch elementów - akcji edukacyjnej, która jest zakończona tym drugim elementem, czyli powstaniem muralu – tłumaczy dyrektor MDK-DŚT Krzysztof Zemło.

Niepodległościowa otoczka sprawia, że młodzież tworzy historię. Malowidła na płytach nie tylko są ciekawym sposobem na nudę, ale także szansą na pogłębienie swojej wiedzy. W trakcie zabawy najmłodsi uczą się, jak Polska stawała się wolna.

- Przedstawiamy trzy postacie związane z niepodległością: Piłsudskiego, Witosa i Dmowskiego – mówił dr Rafał Roskowiński, muralista z Fundacji RoskoArt.

Wydarzenie składa się z kilku etapów. Wcześniej uczniowie łomżyńskich szkół wzięli udział w warsztatach przeprowadzonych przez muralistów z Gdańska. Piątkowe malowanie było kolejną częścią. Teraz został ostatni i najważniejszy punkt całej zabawy. 18 czerwca na placu Niepodległości powstanie mural Józefa Piłsudskiego. Młodzież pomaluje dolną partię bloku, a za górne rysunki odpowiedzą profesjonaliści.

Dodatkowo, w ramach projektu można wziąć udział w spacerach edukacyjnych, które organizuje Muzeum Północno-Mazowieckie. Historycy oprowadzają uczestników po mieście i przedstawiają wydarzenia sprzed 100 lat.

Na happeningu pojawiła się nasza ekipa video. Zobaczcie, co udało się zarejestrować!

4 komentarzy

 • Odpowiedz ooo poniedziałek, 28 maja 2018 08:18 Umieszczone przez: ooo

  Już w niedzielę 3.06 o 19:26 WIELKI MECZ w Łomży ŁKS - Widzew Łódź!

  ŁKS po trzech zwycięstwach z rzędu jest na fali i na pewno stworzy świetne widowisko.

  Przyjdź na trybunę od rzeki i poczuj atmosferę jak za dawnych lat!

  Więcej info - elkaesiacy.net/2018/05/wszyscy-na-widzew/

 • Odpowiedz Aligator poniedziałek, 28 maja 2018 10:20 Umieszczone przez: Aligator

  Panie Chrzanowski ! zadnego poparcia juz pan w łomzy nie masz !!!!!!!!!!!!!!!!

 • Odpowiedz poniedziałek, 28 maja 2018 13:45 Umieszczone przez:

  Aligator @ jedna jaskółka wiosny nie czyni

 • Odpowiedz M.s poniedziałek, 28 maja 2018 13:51 Umieszczone przez: M.s

  poniedziałek, 28 maja 2018 11:20 Umieszczone przez: Aligator to nie miejsce na twoje pierdoły

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu