wigilia2018 dom lomza
poniedziałek, 28 maja 2018 14:24

Miś Tymoteusz i Psiuńcio zachwycili dzieci w Galerii Veneda [VIDEO i FOTO]

Napisane przez  kz
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
Miś Tymoteusz i Psiuńcio zachwycili dzieci w Galerii Veneda [VIDEO i FOTO] fot. www.mylomza.pl
Dla łomżyńskich maluchów było to kolejne spotkanie ze sztuką w Galerii Veneda. Aktorzy Teatru Lalki i Aktora zaprezentowali na scenie wzruszającą bajkę pt. „Miś Tymoteusz”. Każdy z widzów choć na chwilę mógł się przenieść do zaczarowanego świata przyjaźni i dobrych wartości.

brico lomza

Nikt z nas nie lubi uczucia samotności, zwłaszcza dzieci potrzebują bratniej duszy. Przedstawienie, które artyści zaprezentowali na scenie Galerii Veneda pokazało, jak ważne są więź z drugim człowiekiem i miłość do zwierząt.

- Jest to bajka o przyjaźni misia z pieskiem. Ma niezwykłe walory wychowawcze, ponieważ uczy nas - dzieci, dorosłych również, wielkiej wrażliwości na zwierzęta – mówiła Beata Antoniuk, aktorka TLiA w Łomży.

Postać misia została stworzona przez legendę teatru i lalkarstwa – Jana Wilkowskiego. Tymoteusz był jedynakiem i nie miał się z kim bawić. Gdy na jego drodze pojawił się bezpański Psiuńcio, z miejsca stał się jego druhem i towarzyszem. Niestety, Tata chłopca nie akceptował zwierząt. Ich rodzinne życie musiało zostać przewartościowane.

Szlachetne postępowanie zastąpiło uprzedzenia i bajka skończyła się szczęśliwie. Czy aktorzy planują kontynuację?

- Jan Wilkowski napisał przygody misia Tymoteusza i wiele innych części. Jest. np. „Tymoteusz wśród ptaków”, czy też „Tymoteusz w lesie”. Mam nadzieję, że również i to doczeka się kontynuacji w naszym teatrze, ponieważ widzimy, że miś cieszy się ogromnym zainteresowaniem – dodała Antoniuk.

Produkcja naszego lokalnego teatru zachwyciła dzieci, ale to nie koniec artystycznych planów placówki. Grają obecnie „Pippi Pończoszankę”, „Proces”, a 6 czerwca wystartują z Festiwalem Teatralnym WALIZKA.

1 komentarz

  • Odpowiedz ooo poniedziałek, 28 maja 2018 14:48 Umieszczone przez: ooo

    Już w niedzielę 3.06 o 19:26 WIELKI MECZ w Łomży ŁKS - Widzew Łódź!

    ŁKS po trzech zwycięstwach z rzędu jest na fali i na pewno stworzy świetne widowisko.

    Przyjdź na trybunę od rzeki i poczuj atmosferę jak za dawnych lat!

    Więcej info - elkaesiacy.net/2018/05/wszyscy-na-widzew/

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu