dom lomza
środa, 06 czerwca 2018 07:01

Nowogród kurpiowską stolicą Polski

Napisane przez  mj
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Już wkrótce Nowogród stanie się stolicą kultury kurpiowskiej. Do miasta zawitają zespoły ludowe, gawędziarze oraz soliści z całego kraju. XXV Ogólnopolskie Dni Kultury Kurpiowskiej odbędą się już w najbliższą niedzielę.

Jubileuszowa impreza zorganizowana przez Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży – Instytucję Kultury Powiatu Łomżyńskiego zapowiada się niezwykle ciekawie. Wydarzenie rozpocznie się już od godziny 09.30 barwnym, ludowym korowodem zespołów spod dworku ze wsi Brzózki, który przemaszeruje przez teren malowniczego Skansenu Kurpiowskiego w Nowogrodzie.

Obok muzeum na festiwalowej scenie odbędą się przesłuchania Ogólnopolskiego Konkursu Zespołów Kurpiowskich. Jak co roku do Nowogrodu zjadą najlepsze kapele kurpiowskie, aby wspólnie świętować już XXV edycję Ogólnopolskich Dni Kultury Kurpiowskiej.

W trakcie wspólnego biesiadowania będzie można poznać charakter pracy coraz częściej zapomnianych profesji podczas „Popołudnia z twórczością ludową”. Warsztaty etnograficzne ginących zawodów przybliżą uczestnikom imprezy sztukę garncarstwa, tkactwa, kowalstwa, wycinanki oraz plecionkarstwa.

Świętowanie XXV Ogólnopolskich Dni Kultury Kurpiowskiej urozmaicać będą konkursy dla publiczności, m.in. na najlepszą pracę wykonaną wspólnie z twórcą ludowym. Po za konkursem wystąpi Nicola Palladini śpiewając włoskie przeboje m.in. „Ciao, Ciao, Bambina”. W trakcie imprezy będzie można nabyć wykonane ręcznie pamiątki na kiermaszu sztuki kurpiowskiej, który odbędzie się tuż obok sceny festiwalu.

plakat dni kurpie 2018-krzywe-2

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu