wigilia2018 dom lomza
środa, 06 czerwca 2018 10:47

Walizka już otwarta! Rozpoczął się wielki teatralny festiwal w Łomży [FOTO]

Napisane przez  mj
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
Walizka już otwarta! Rozpoczął się wielki teatralny festiwal w Łomży [FOTO] fot.mylomza.pl
Otwarcia już 31. edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Walizka dokonał dziś w Teatrze Lalki i Aktora prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. Łomża stanie się sceną dla spektakli konkursowych m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Portugalii, Islandii, Łotwy, Niemiec, Włoch, Iranu, Ukrainy, Czech, Rosji i Białorusi.

brico lomza

W dniach 6 – 9 czerwca nasze miasto przeobrazi się w teatralną stolicę Polski. Na jednym z najważniejszych, a zarazem prestiżowych festiwalów małych form teatralnych w Europie odbędzie się w tym roku aż 18 spektakli. Jak co edycję część sztuk wystawiana będzie na łomżyńskim Starym Rynku.

Oprócz placu obok Miejskiego Ratusza przedstawienia teatralne odbędą się na deskach Teatru Lalki i Aktora w Łomży, w Centrum Kultury przy szkołach katolickich oraz na terenie frontonu Katedry św. Michała Archanioła, oraz na ul. Farnej.

Myślą przewodnią tegorocznej edycji festiwalu są przemiany dokonujące się we współczesnym świecie teatrów lalek. Podejmowana tematyka jest poważna i dotycząca współczesnych ludzi. Tak, więc teatralna sztuka lalkarstwa nie powinna być kojarzona tylko z przedstawieniami skierowanymi do dzieci.

Przez cały dzień Łomży będą towarzyszyć popisy aktorów w różnych miejscach. Od godziny 17.00 mieszkańcy miasta będą mieli okazję obejrzeć wystawę „Nienasycenie i Lalki. Człowiek faustyczny w Teatrze Rajmunda Strzeleckiego” w Galerii pod Arkadami. Zaś, o 21.00 na Starym Rynku zostanie wystawiona sztuka pt. „Silence. Cisza w Troi” na Starym Rynku.

Zapraszamy wszystkich do czynnego uczestnictwa w festiwalu!

XXXI-MFT-WALIZKA-AFISZ

33 komentarzy

  • Odpowiedz Kulturaaaa środa, 06 czerwca 2018 11:13 Umieszczone przez: Kulturaaaa

    Co roku czekam na teatr w walizce. Łomża to miasto kultury....niestety wiele osób nie potrafi tego docenić i skorzystać w pełni.

    Ich strata.

    Ja na pewno będę po festiwalu w siódmym niebie .

    Zapraszam

  • Odpowiedz wolny strzelec środa, 06 czerwca 2018 11:22 Umieszczone przez: wolny strzelec

    Wiesz kto to jest Freelancer - wolny strzelec – OSOBA PRACUJĄCA BEZ ETATU ?
    Portale internetowe płacą różnie, ale nie są to kokosy.

    Takie sprawy rozlicza się na podstawie UMOWY O DZIEŁO.

    W sytuacji gdy kwota wykazana na umowie o dzieło nie przekracza 200 zł (i umowa ta nie jest zawarta z pracownikiem), zamawiający jest zobowiązany pobrać i odprowadzić na konto urzędu skarbowego zryczałtowany podatek dochodowy - w wysokości 18 proc.

    Co do zasady umowy (o świadczenie usług czy o dzieło), jak zresztą większość umów cywilnoprawnych, MOŻNA ZAWRZEĆ W FORMIE USTNEJ i są one w tej formie ważne. Dla uściślenia, większość umów cywilnoprawnych może być zawarta nawet w formie dorozumianej, co nie pozbawia ich mocy prawnej.

    ps:
    i nie ośmieszaj się, że wynagrodzenie ktoś przekazał przez kogoś innego, czy też zostawił "w kopercie". A co miał wyjąć drobniaki z kieszeni ?
    Logiczne jest, że koperta była zaklejona,
    to kwestia poufności informacji o wysokości wynagrodzenia za pracę.
    Tajemnica wynagrodzenia za pracę jest instrumentem ochrony danych osobowych pracownika.( analogicznie chronione wynagrodzenie wynikające z umowy o dzieło )

  • Odpowiedz wolny strzelec środa, 06 czerwca 2018 11:22 Umieszczone przez: wolny strzelec

    Wiesz kto to jest Freelancer - wolny strzelec – OSOBA PRACUJĄCA BEZ ETATU ?
    Portale internetowe płacą różnie, ale nie są to kokosy.

    Takie sprawy rozlicza się na podstawie UMOWY O DZIEŁO.

    W sytuacji gdy kwota wykazana na umowie o dzieło nie przekracza 200 zł (i umowa ta nie jest zawarta z pracownikiem), zamawiający jest zobowiązany pobrać i odprowadzić na konto urzędu skarbowego zryczałtowany podatek dochodowy - w wysokości 18 proc.

    Co do zasady umowy (o świadczenie usług czy o dzieło), jak zresztą większość umów cywilnoprawnych, MOŻNA ZAWRZEĆ W FORMIE USTNEJ i są one w tej formie ważne. Dla uściślenia, większość umów cywilnoprawnych może być zawarta nawet w formie dorozumianej, co nie pozbawia ich mocy prawnej.

    ps:
    i nie ośmieszaj się, że wynagrodzenie ktoś przekazał przez kogoś innego, czy też zostawił "w kopercie". A co miał wyjąć drobniaki z kieszeni ?
    Logiczne jest, że koperta była zaklejona,
    to kwestia poufności informacji o wysokości wynagrodzenia za pracę.
    Tajemnica wynagrodzenia za pracę jest instrumentem ochrony danych osobowych pracownika.( analogicznie chronione wynagrodzenie wynikające z umowy o dzieło )

  • Odpowiedz wolny strzelec środa, 06 czerwca 2018 11:22 Umieszczone przez: wolny strzelec

    Wiesz kto to jest Freelancer - wolny strzelec – OSOBA PRACUJĄCA BEZ ETATU ?
    Portale internetowe płacą różnie, ale nie są to kokosy.

    Takie sprawy rozlicza się na podstawie UMOWY O DZIEŁO.

    W sytuacji gdy kwota wykazana na umowie o dzieło nie przekracza 200 zł (i umowa ta nie jest zawarta z pracownikiem), zamawiający jest zobowiązany pobrać i odprowadzić na konto urzędu skarbowego zryczałtowany podatek dochodowy - w wysokości 18 proc.

    Co do zasady umowy (o świadczenie usług czy o dzieło), jak zresztą większość umów cywilnoprawnych, MOŻNA ZAWRZEĆ W FORMIE USTNEJ i są one w tej formie ważne. Dla uściślenia, większość umów cywilnoprawnych może być zawarta nawet w formie dorozumianej, co nie pozbawia ich mocy prawnej.

    ps:
    i nie ośmieszaj się, że wynagrodzenie ktoś przekazał przez kogoś innego, czy też zostawił "w kopercie". A co miał wyjąć drobniaki z kieszeni ?
    Logiczne jest, że koperta była zaklejona,
    to kwestia poufności informacji o wysokości wynagrodzenia za pracę.
    Tajemnica wynagrodzenia za pracę jest instrumentem ochrony danych osobowych pracownika.( analogicznie chronione wynagrodzenie wynikające z umowy o dzieło )

  • Odpowiedz wolny strzelec środa, 06 czerwca 2018 11:22 Umieszczone przez: wolny strzelec

    Wiesz kto to jest Freelancer - wolny strzelec – OSOBA PRACUJĄCA BEZ ETATU ?
    Portale internetowe płacą różnie, ale nie są to kokosy.

    Takie sprawy rozlicza się na podstawie UMOWY O DZIEŁO.

    W sytuacji gdy kwota wykazana na umowie o dzieło nie przekracza 200 zł (i umowa ta nie jest zawarta z pracownikiem), zamawiający jest zobowiązany pobrać i odprowadzić na konto urzędu skarbowego zryczałtowany podatek dochodowy - w wysokości 18 proc.

    Co do zasady umowy (o świadczenie usług czy o dzieło), jak zresztą większość umów cywilnoprawnych, MOŻNA ZAWRZEĆ W FORMIE USTNEJ i są one w tej formie ważne. Dla uściślenia, większość umów cywilnoprawnych może być zawarta nawet w formie dorozumianej, co nie pozbawia ich mocy prawnej.

    ps:
    i nie ośmieszaj się, że wynagrodzenie ktoś przekazał przez kogoś innego, czy też zostawił "w kopercie". A co miał wyjąć drobniaki z kieszeni ?
    Logiczne jest, że koperta była zaklejona,
    to kwestia poufności informacji o wysokości wynagrodzenia za pracę.
    Tajemnica wynagrodzenia za pracę jest instrumentem ochrony danych osobowych pracownika.( analogicznie chronione wynagrodzenie wynikające z umowy o dzieło )

  • Odpowiedz Zusik środa, 06 czerwca 2018 11:28 Umieszczone przez: Zusik

    "Od: "mide@go2.pl"
    Data: 2 marzec 2017 o 13:43

    Temat: Odp: tekst medialny PWSIiP

    Dzień dobry, Jolu - dziękujemy za ciekawy tekst o dobrej kobiecie i wartościowej inicjatywie. Taki sam z identycznym tytułem i zdjęciem ukazał się w innym portalu, ale to nie szkodzi chyba nikomu, świat się od dawna Gutenberga i Mc Luhana unifikuje i globalizuje, i glachszajtuje.
    Czy pieniążki w kopercie ode mnie p/u Roberta dotarły do Ciebie...? Mam kolejne wynagrodzenie, zadzwoń, proszę.
    MRD „

    Takie praktyki w jednych z mediów Łomżyńskich!!
    Czy to oznacza,że dziennikarz z portalu 4 lomza za przyzwoleniem szefa płaci za pisanie artykułów pracownicy łomżyńskiej uczelni?

    Kluczowe pytanie!
    - czy ta osoba miała umowę o pracę?
    - dlaczego "wynagrodzenie" było przekazywane w kopercie ?
    - w jakiej kwocie powinien zostać odprowadzony podatek?

    To tylko niektóre przecieki najrzetelniejszych mediów w Łomży - 4lomza, zbieraczy upadłych pracowników.
    Jeżeli ktoś jest w temacie nie krępujcie się.....
    Kim jest MRD??

  • Odpowiedz walizka środa, 06 czerwca 2018 11:31 Umieszczone przez: walizka

    Czarek nie zagracaj swoimi wypocinami tematu o WALIZCE.
    Każdy wie jaki wasz portalik jest, sobie w kopertach wynagrodzenie przyznajcie kazdy wie jakie praktyki są wam bliskie.
    Mnie to nie obchodzi.

    WALIZKA super festiwal.
    Łomża zaczarowana przez parę dni.

  • Odpowiedz wolny strzelec środa, 06 czerwca 2018 11:51 Umieszczone przez: wolny strzelec

    Wiesz kto to jest Freelancer - wolny strzelec – OSOBA PRACUJĄCA BEZ ETATU ?
    Portale internetowe płacą różnie, ale nie są to kokosy.

    Takie sprawy rozlicza się na podstawie UMOWY O DZIEŁO.

    W sytuacji gdy kwota wykazana na umowie o dzieło nie przekracza 200 zł (i umowa ta nie jest zawarta z pracownikiem), zamawiający jest zobowiązany pobrać i odprowadzić na konto urzędu skarbowego zryczałtowany podatek dochodowy - w wysokości 18 proc.

    Co do zasady umowy (o świadczenie usług czy o dzieło), jak zresztą większość umów cywilnoprawnych, MOŻNA ZAWRZEĆ W FORMIE USTNEJ i są one w tej formie ważne. Dla uściślenia, większość umów cywilnoprawnych może być zawarta nawet w formie dorozumianej, co nie pozbawia ich mocy prawnej.

    ps:
    i nie ośmieszaj się, że wynagrodzenie ktoś przekazał przez kogoś innego, czy też zostawił "w kopercie". A co miał wyjąć drobniaki z kieszeni ?
    Logiczne jest, że koperta była zaklejona,
    to kwestia poufności informacji o wysokości wynagrodzenia za pracę.
    Tajemnica wynagrodzenia za pracę jest instrumentem ochrony danych osobowych pracownika.( analogicznie chronione wynagrodzenie wynikające z umowy o dzieło )

  • Odpowiedz wolny strzelec środa, 06 czerwca 2018 11:58 Umieszczone przez: wolny strzelec

    ostrzegam, że pomawianie osoby o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, jest przestępstwem zniesławienia określonym w art. 212 k.k. Sprawca dopuszcza się czynu za pomocą środków masowego komunikowania. Ściganie przestępstwa zniesławienia odbywa się z oskarżenia prywatnego.

    DOTYCZY POMAWIANIA REDAKTORA I REDAKCJI PORTALU 4LOMZA !!!

  • Odpowiedz Zus środa, 06 czerwca 2018 12:12 Umieszczone przez: Zus

    Niech portal 4 lomza wytlumaczy sie dlaczego wynagrodzenie w kopertach przekazuje???
    Taki mail.wyslal pan mrd do wielu dzinnikarzy.
    Slucham?

    Od.kiedy takie.praktyki??

    Czy podatek odprowadzony???

  • Odpowiedz ciekawe środa, 06 czerwca 2018 12:20 Umieszczone przez: ciekawe

    Ciekawe.

  • Odpowiedz wolny strzelec środa, 06 czerwca 2018 12:25 Umieszczone przez: wolny strzelec

    nie ośmieszaj się, że wynagrodzenie ktoś przekazał przez kogoś innego, czy też zostawił "w kopercie". A co miał wyjąć drobniaki z kieszeni ?
    Logiczne jest, że koperta była zaklejona,
    to kwestia poufności informacji o wysokości wynagrodzenia za pracę.
    Tajemnica wynagrodzenia za pracę jest instrumentem ochrony danych osobowych pracownika.( analogicznie chronione wynagrodzenie wynikające z umowy o dzieło )


    Czy podatek odprowadzony???

    Złóż donos do Urzędu Skarbowego, oni sprawdzą,
    a i nie mają prawa ci tego tłumaczyć !
    Co i ile tam było .

  • Odpowiedz wolny strzelec środa, 06 czerwca 2018 12:26 Umieszczone przez: wolny strzelec

    nie ośmieszaj się, że wynagrodzenie ktoś przekazał przez kogoś innego, czy też zostawił "w kopercie". A co miał wyjąć drobniaki z kieszeni ?
    Logiczne jest, że koperta była zaklejona,
    to kwestia poufności informacji o wysokości wynagrodzenia za pracę.
    Tajemnica wynagrodzenia za pracę jest instrumentem ochrony danych osobowych pracownika.( analogicznie chronione wynagrodzenie wynikające z umowy o dzieło )


    Czy podatek odprowadzony???

    Złóż donos do Urzędu Skarbowego, oni sprawdzą,
    a i nie mają prawa ci tego tłumaczyć !
    Co i ile tam było .

  • Odpowiedz wolny strzelec środa, 06 czerwca 2018 12:31 Umieszczone przez: wolny strzelec

    DLACZEGO MYLOMZA BLOKUJE KOMENTARZE ?

  • Odpowiedz cenzura na mylomza środa, 06 czerwca 2018 12:37 Umieszczone przez: cenzura na mylomza

    dlaczego nie puszczacie komentarzy ?

  • Odpowiedz Walizka środa, 06 czerwca 2018 12:38 Umieszczone przez: Walizka

    Oczywiscie ze zloze. Bez twojej pomocy. Niech przyjrza sie rzetelnosci Waszej.

    Praktyki z KOPERTAMI Z PIENIEDZMI zazwyczaj zle sie koncza i nigdzie nie slyszalem o takowych praktykach w dziennikarstwie chyba ze tych gdzie wchodzi zaraz cba.

  • Odpowiedz Guru środa, 06 czerwca 2018 12:40 Umieszczone przez: Guru

    Tetr w walizce. Dziś super przedstawienie wieczorem na starym rynku .

    Przyjdźcie koniecznie.
    !!!!!!!!!!!!!!

  • Odpowiedz cenzura na mylomza środa, 06 czerwca 2018 12:40 Umieszczone przez: cenzura na mylomza

    spytaj mylomza czy wszyscy u nich piszący są zatrudnieni na umowę o pracę

  • Odpowiedz wolny strzelec środa, 06 czerwca 2018 12:42 Umieszczone przez: wolny strzelec

    spytaj mylomza czy wszyscy u nich piszący są zatrudnieni na umowę o pracę

  • Odpowiedz cenzura na mylomza środa, 06 czerwca 2018 12:42 Umieszczone przez: cenzura na mylomza

    spytaj mylomza czy wszyscy u nich piszący są zatrudnieni na umowę o pracę

  • Odpowiedz wolny strzelec środa, 06 czerwca 2018 12:43 Umieszczone przez: wolny strzelec

    spytaj mylomza czy wszyscy u nich piszący są zatrudnieni na umowę o pracę

  • Odpowiedz Zen środa, 06 czerwca 2018 12:51 Umieszczone przez: Zen

    Nie muszę pytać!!!!

    To rzetelne media nie tuba jak 4 . Co przygarnia same upadłe moralności stając się adwokatem diabła.

    My Łomża pisze obiektywnie . Nie oczernia tylko pisze tak jak jest, świadomie nie wyrywa z kontekstu wypowiedzi i nie montuje memów w nagłówkach żeby szykanować i wyśmiewać.

    Dlatego ludzie lubią czytać rzetelne informacje i oglądać dobre filmiki czego u was brak.

    Wasza tuba 4 jest jak tunel z drogą w dół. Słyszycie w niej tylko swoje echo a to co do was dochodzi jest niewyraźne i przekształcone .

    Fakty łomżyńskie. Tylko pani z biustem i stringami na ost. Str. beszczelnej wam brakuje.

    Chyba że w babach nie gustujecie ??

  • Odpowiedz Łomża magiczna środa, 06 czerwca 2018 13:03 Umieszczone przez: Łomża magiczna

    Myślę że to nie temat artykułu.

    Niech sprawami 4 Łomża zajmie się prokuratura czy urząd skarbowy. Pieniądze w kopercie to jeszcze sprawa CBA .

    Niech odpowiedni organ się zajmie.

    A teraz teatr w walizce!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Dziś ciekawe przedstawienie. Warte uwagi!!!
    Przyjdźcie!!!!

  • Odpowiedz Magia lomzy środa, 06 czerwca 2018 13:04 Umieszczone przez: Magia lomzy

    21.00 Stary Rynek!!!!!

  • Odpowiedz chcwd środa, 06 czerwca 2018 13:58 Umieszczone przez: chcwd

    "Rzetelne media" HAHAHAHAHAHA

  • Odpowiedz Centrum leczenia zaparć środa, 06 czerwca 2018 14:14 Umieszczone przez: Centrum leczenia zaparć

    4 to tuba propagandowa co pieniądze w kopercie wypłaca pismakom na zlecenie.

    Czy gremliny na forum 4 też koperty dostają za wylewanie pomyj na Chrzanowskiego???

    Jaki jest przelicznik i stawka???

    Kogo teraz przygarniacie???

    - goniec
    - Muzykowa
    - Piechociński
    - .........

    Moralnie złamane kręgosłupy i kalecy .otwórz centrum rehabilitacji i leczenia uzależnień od władzy oraz odwyk od wygodnego stołka.

  • Odpowiedz darekk środa, 06 czerwca 2018 15:55 Umieszczone przez: darekk

    Czytaliście co wyprawia piechociński?????
    Facet przez 10 lat pełni funkcję naczelnika wydziału oświaty i teraz bidulek wskazuje na jakieś trudności!!!!!! Gdzie on był wcześniej??? co on wcześniej robił???? Co za hipokryzja!!!! a jak się po chwili okazuje, w wydziale są nieprawidłowości i deprawacja publicznych pieniędzy. Ale to panie piechociński wyjaśni już prokurator!!!!!!!!!!!!!!!
    a na koniec wielce obrażony że Prezydent nie pozwolił mu zwolnić ok 60 nauczycieli!!!! co za gość....

  • Odpowiedz Kasa środa, 06 czerwca 2018 17:45 Umieszczone przez: Kasa

    Naczelnik obciąża Muzyk.W Wydziale Edukacji nie ma pracowników do przeprowadzania kontroli w placówkach oświatowych,a w Urzędzie Miejskim jest BIURO AUDYTU I KONTROLI.Naczelnik nie mógł rozwiązywać problemów ,które powinien Prezydent.

  • Odpowiedz Zumba środa, 06 czerwca 2018 17:54 Umieszczone przez: Zumba

    Kasa ty masz rozum obciążony swoją Agness. Wam terapia by się przydała porządna!!!!!!

  • Odpowiedz Paszol won środa, 06 czerwca 2018 17:59 Umieszczone przez: Paszol won

    Wypowiedzenie Muzyk

    Wezwanie naczelnika do wyjaśnień

    Naczelnik sam się wypowiada

    Do dziś nie przedstawił wyjaśnień prezydentowi

    Za to w upodlonym portalu owszem możemy przeczytać wywiad.


    Czy normalny człowiek wypowiada umowę parę lat przed emerytura będąc na ciepłej posadce urzędu tylko z powodu różnicy zdań polegającej na tym że naczelnik chce łączyć klasy i ucinać etaty a prezydent nie???

    Coś tu nie tak. Śmierdzi okrutnie. Wice piechota i edukator coś tu musiało się zadając. Nie ma bata. Chodzi o kasę??

    Komu??

    Ile???

  • Odpowiedz Huba środa, 06 czerwca 2018 18:00 Umieszczone przez: Huba

    Kto czerpał z tego korzyści?????

  • Odpowiedz Zen środa, 06 czerwca 2018 18:04 Umieszczone przez: Zen

    Uuuuuuu pani Agnieszko dlaczego tak długo pani zwlekała żeby przyznać się do tak karygodnego błędu. Pan Piechocinski za panią powiedział.
    Wstyd nad wstydami!!!!!

  • Odpowiedz Zen środa, 06 czerwca 2018 18:13 Umieszczone przez: Zen

    Takie tytaniczne zmarnotrawienie pieniędzy które należały się oświacie . Wsparły by budżet a pani Muzyk tak oszukała ludzi. Ludzi którzy jej zaufali , nauczycieli którzy drżą o stołki, dzieci które nie chcą tracić przyjaciół przez łączenie klas.

    Pani Muzyk. Zawiodła nas pani na całej linii.
    Już się chyba nikt nie zdziwi dlaczego Chrzanowski panią odwołał.