wigilia2018 dom lomza
czwartek, 07 czerwca 2018 08:11

Dramat wojny! Przejmujący spektakl na Starym Rynku [VIDEO i FOTO]

Napisane przez  mj
Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Dramat wojny! Przejmujący spektakl na Starym Rynku [VIDEO i FOTO] fot. mylomza.pl
- Jesteśmy w Łomży kolejny raz. Myślę, że czwarty lub piąty. Lubimy tu przyjeżdżać, bo tu jest zawsze świetna atmosfera, świetna publiczność. Tym razem przywieźliśmy spektakl „Silence. Cisza w Troi”. To jest przedstawienie, w którym dotykamy trudnego tematu uchodźców – opowiada o kolejnym pobycie w Łomży, reżyser Paweł Szkotak.

brico lomza

Za nami pierwsze przedstawienie, które odbyło się wczoraj na Starym Rynku. Teatr Biuro Podróży z Poznania w ramach festiwalu Walizka wystawił sztukę „Silence. Cisza w Troi”. Ten spektakl jest przejmującym widowiskiem, który ukazuje społeczność próbującą żyć normalnie podczas trwającego konfliktu. W dodatku okrucieństwa okupacyjnej zawieruchy przedstawione są oczami dziecka.

- Graliśmy go sporo. To z resztą przedstawienie, które miało premierę w Londynie. Potem graliśmy trochę w innych miastach. W Polsce i w Europie. Przyjmowane jest, myślę, że bardzo dobrze z tego powodu, że opowiadamy tę historię z perspektywy dzieci – opowiada dalej dyrektor i założyciel Teatru Biuro Podróży.

Zaprezentowany na Starym Rynku teatr plenerowy wykorzystał symboliczną scenografię, pirotechnikę, szczudła oraz stworzone z lalek postaci dzieci i podkreślającą dramat opowiadanej historii muzykę. Aktorzy tworzyli świetny zespół. Wyrażali emocje gestem, mimiką i ekspresją ciała, a lalki traktowali, jak gdyby były żywe. W przedstawieniu wykorzystano rozmaite jeżdżące konstrukcje oraz efekty takie jak ogień.

- Kiedy robiliśmy przedstawienie, to myśleliśmy gdzieś o Aleppo, ale oczywiście dotyczy wielu miast, które spotkał ciężki, trudny, tragiczny los. Takim najbardziej znanym miastem w historii naszej cywilizacji jest oczywiście Troja. Dlatego taki tytuł – opowiada o przedstawieniu pełniący funkcję dyrektora artystycznego i naczelnego w Teatrze Polskim w Poznaniu, Paweł Szkotak.

5 komentarzy

 • Odpowiedz 4lomza cenzuruje czwartek, 07 czerwca 2018 10:17 Umieszczone przez: 4lomza cenzuruje

  Re: Czy Prawdziwy powód odwołania Muzyk został ujawniony przez Naczelnika oświaty Piechocińskiego?
  Autor: -speech (---.unknown.vectranet.pl) Data: 07-06-18 11:13

  TROLLu ,

  Masz już dziś skasowane dwa tematy , które założyłeś,

  chcesz mieć skasowany i ten , oraz zablokowane konto ? :)))))))

 • Odpowiedz yuo czwartek, 07 czerwca 2018 10:20 Umieszczone przez: yuo

  Ydy odstawiają komedyje

 • Odpowiedz Teatr Walizka czwartek, 07 czerwca 2018 11:06 Umieszczone przez: Teatr Walizka

  Byłam na spektaklu z mężem. Oboje strasznie go przeżyliśmy.
  Przejmujący, poruszający, wzruszajacy...
  Zachwycajaca Muzyka i solo wiolonczeli chwytające za serce i krtań. Nie brakowało momentów strachu, zawstydzenia, bezradności ale i nadzieji że ludzka dusza jest jednak stworzona do rzeczy wielkich, dobrych...

  Dziękuję że mogliśmy uczestniczyć w tym spektaklu na pewno zmieniło to moje myślenie o wojnie. O tym że Polska to dla mnie azyl którego nie mogę zawłaszczyć dla siebie tylko dlatego że jestem Polką...bo każdy człowiek jest tak samo ważny.

 • Odpowiedz enej czwartek, 07 czerwca 2018 11:51 Umieszczone przez: enej

  też byłem uwielbiam Teatr w walizce. Co roku coraz to nowe poruszające spektakle. Wspaniała atmosfera i łomżyńska cudowna publiczność. Najlepsza impreza kulturalna w mieście.

 • Odpowiedz muniek czwartek, 07 czerwca 2018 16:11 Umieszczone przez: muniek

  a tak enej widziałem Ciebie....niezłe się wyszykowałeś.

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu