dom lomza
poniedziałek, 02 lipca 2018 08:03

W Galerii Veneda odkrywaliśmy młode talenty [VIDEO i FOTO]

Napisane przez  mj
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
W Galerii Veneda odkrywaliśmy młode talenty [VIDEO i FOTO] fot. mylomza.pl
W ubiegłą sobotę w Galerii Veneda mogliśmy usłyszeć muzykę klasyczną i rozrywkową, wokalną i instrumentalną. Podczas Galerii Talentów organizowanej w ramach XXV Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo – Łomża w centrum handlowym zaprezentowali się doświadczeni artyści oraz ci młodsi, którzy nabierają dopiero swoich muzycznych szlifów. W tym roku zaśpiewali m.in. tenor Jacek Szymański, bas Dariusz Wójcik czy podopieczni Agnieszki Żemek-Pawczyńskiej z łomżyńskiego ROK.

brico lomza

Już po raz piąty galeria handlowa zmieniła się w Galerię Talentów. Jak co roku, tak i w tym nie zabrakło artystów z Regionalnego Ośrodka Kultury, którzy mogli przypatrzyć się z bliska bardziej doświadczonym artystom. Muzyka rozbrzmiewająca w sobotę w Galerii Veneda miała za cel trafiać do nieco przypadkowego odbiorcy, tak więc program wydarzenia zawierał wiele gatunków muzycznych.

- Te spotkanie jest również takim przekrojem, takim przedprożem festiwalu, dlatego, że Galeria Veneda, do której przychodzą ludzie, w takich sprawach przyziemnych. Natknąć się mogą właśnie, chociażby na takie spotkanie z artystami, którzy przez te kilka dni, czy przez te 22 koncerty oferują i muzykę operową, i oratoryjno-kantatową czy rozrywkową, a inaczej popularną. To nie będzie duży koncert, ale będę opowiadał o różnych sprawach związanych z festiwalem – mówi tenor, Dyrektor Artystyczny Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża.

W sobotnim programie Galerii Talentów w Venedzie znalazły się występy instrumentalne, wokalne, muzyka rozrywkowa i klasyczna. Dodatkowymi atrakcjami były liczne konkursy z nagrodami, a także zabawy edukacyjne. Wszystko po to, aby promować rozpoczynający się Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo – Łomża.

W tym roku młodzież i dzieci z ROK po raz kolejny uczestniczyła w Galerii Talentów. Na co dzień najmłodszych śpiewu uczy Agnieszka Żemek-Pawczyńska, która od lat uczestniczy w Galerii Talentów, wspierając tym samym Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża. Pani Agnieszka zdradziła co nieco w tematyce nauki śpiewania.

- To jest szereg skomplikowanych elementów składających się na to. Począwszy od emisji głosu, dykcji, interpretacji później nad piosenką. Jest to cały etap. Lekcja wygląda w ten sposób, że są rozśpiewki, ćwiczenia rożne-przeróżne i dopiero przechodzimy na pracę właściwą, czyli nad tekstem, nad piosenką, interpretacją i nad improwizacjami często, jeśli chodzi o młodzież – o nauce śpiewu opowiada Agnieszka Żemek-Pawczyńska z Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży.

2 komentarzy

  • Odpowiedz Johnny Depp wtorek, 03 lipca 2018 11:37 Umieszczone przez: Johnny Depp

    To jest fajne, że w Łomży cały czas się coś dzieje. Odkąd jest prezydent to taka... stolica polskiej rozrywki ha ha

  • Odpowiedz Johnny Depp wtorek, 03 lipca 2018 11:40 Umieszczone przez: Johnny Depp

    Łomża może być całkiem fajnym miastem.. Ale prezydent musi zostać

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu