dom lomza
poniedziałek, 09 lipca 2018 12:30

Uroczysta gala w pałacu wieńczy XXV Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo – Łomża [VIDEO i FOTO]

Napisane przez  mj
Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Uroczysta gala w pałacu wieńczy XXV Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo – Łomża [VIDEO i FOTO] fot, mylomza.pl
„Wielka Gala w Pałacu” zakończyła trwający od 28 czerwca XXV Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo – Łomża. Finałowy koncert jak co roku odbył się w malowniczej scenerii parku pałacu Lutosławskich w Drozdowie. Repertuar epilogu tegorocznych występów obejmował przeboje wokalne ze światowego repertuaru operowego, operetkowego i musicalowego oraz muzyka instrumentalna.

brico lomza

Kilkaset osób zgromadzonych przed sceną z zapartym tchem w piersiach wsłuchiwało się w popisy wokalne i instrumentalne zaproszonych przez Jacka Szymańskiego artystów. Na wczorajszej gali wystąpiło 29. znakomitych muzyków, którzy zaprezentowali swoje niebagatelne umiejętności przed przybyłą publicznością.

- Wielka gala w pałacu to koncert kończący festiwal. Zresztą tak jak każdego roku spotykamy się wtedy w parku pałacu Lutosławskich w Drozdowie. Występują wtedy prawie wszyscy artyści, którzy wzięli udział w koncertach festiwalowych. Więc jeżeli wielka gala, to i wielki koncert – mówi tenor, dyrektor artystyczny Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża Jacek Szymański.

Jacek Szymański i jego goście podczas całego festiwalu wystąpili w tym roku w Drozdowie, Łomży, Śniadowie, Łapach, Jedwabnem, Stawiskach, Kolnie, Czartorii, Suwałkach, Augustowie, Rajgrodzie, Czyżewie i Zabielu. Podczas festiwalu zagrano m.in. muzykę polską, przeboje rozrywkowe, operetki, opery, muzykę sakralną.

- Występowało w tym roku sześć sopranistek, dwie mezzosopranistki, dwa barytony, trzy tenory, dwa basy. Proszę państwa, pianistów było pięciu. Organistów było czterech. Wiolonczelistka była jedna, skrzypek był jeden. Więc cała plejada artystów rozmaitych scen z Polski, z Wrocławia, z Łodzi, z Poznania, z Warszawy, z Bydgoszczy, czy z Gdańska – podsumowuje tenor, dyrektor artystyczny festiwalu.

Organizatorami XXV Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo – Łomża byli Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży, Województwo podlaskie, Urząd Marszałkowski Województwa podlaskiego, a Dyrektorem artystycznym Jacek Szymański. Trwający od 28 czerwca do 8 lipca festiwal dał uczestnikom wiele radości z górnolotnej muzyki zaprezentowanej przez międzynarodowe grono wybitnych artystów.

- Festiwal jest od kilku lat międzynarodowy, zatem w koncertach biorą udział nie tylko artyści krajowi, nasi, rodzimi z Polski, ale również z dalekiego Seulu Yeyoung Sohn, Sviese Cepliausckaite z Litwy związana ze scenami muzycznymi Wilna, ale bardzo często występuje również w Polsce, więc proszę sobie wyobrazić, ma również taką odznakę honorową Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego zasłużony dla kultury polskiej. Przyjechała również Alejandrina Vazquez Ramirez z dalekiego Meksyku, która wykonała dla Państwa arcytrudną arię Kunegundy z opery „Kandyda” Leonarda Bernsteina. Więc mamy tutaj proszę państwa całą plejadę artystów, którzy dla państwa grają, śpiewają i z wielką radością prezentują swoje umiejętności, ku pokrzepieniu serc, na chwałę bożą, ku radości ludziom – mówi Jacek Szymański.

8 komentarzy

 • Odpowiedz Panicz 2222 poniedziałek, 09 lipca 2018 13:00 Umieszczone przez: Panicz 2222

  Pani Poseł Bernardetta jak zwykle piękna, nieskazitelna uroda i figura.
  I do tego szczera do bólu - przy czym realna w tym zakłamanym świecie polityki.
  Pani Bernardetto dziękuję za wywiad w radio nadzieja.
  Mówiła pani otwarcie i szczerze to czego inni nie mogli powiedzieć. Np. pan Grzymała dyplomatycznie ucinając spekulacje...co z jednej strony rozumiem. Nie każdy umie i ma odwagę na takie szczere wyznania inni wolą się asekurować bo nie daj Boże Muzyk będzie prezydentem? I co wówczas?  Ma pani mój głos za rok.!!!!!!! Za szczerość na którą nie stać nikogo innego!!!

 • Odpowiedz Usa poniedziałek, 09 lipca 2018 14:44 Umieszczone przez: Usa

  Przystojny nasz prezydent .

 • Odpowiedz serce miasta poniedziałek, 09 lipca 2018 16:35 Umieszczone przez: serce miasta

  Dziennikarz portalu 4lomza Mirosław Derewońko na swoim profilu fb ogłosił start w wyborach na prezydenta Łomży. To już teraz domyślam się jaki jest powód, że kasują moje wypowiedzi na tym portalu. On będzie prowadził agresywną kampanię przeciwko Prezydentowi po to aby muzyk miała łatwiej, bo w debatach z Chrzanowskim nie ma najmniejszych szans ale teraz już ponad wszelką wątpliwość wiadomo dlaczego 4lomza bez przerwy pisze ohydne paszkwile na Prezydenta....to obrzydliwe....

 • Odpowiedz darekk poniedziałek, 09 lipca 2018 17:51 Umieszczone przez: darekk

  Panicz oficjalnie podał, że NIE BĘDZIE STARTOWAŁ w wyścigu o stolec ratuszowy - sam rezygnuje.

  Żegnaj... Bóg i PiS tak chciał :)

 • Odpowiedz Toksyczny poniedziałek, 09 lipca 2018 17:51 Umieszczone przez: Toksyczny

  Panicz oficjalnie podał, że NIE BĘDZIE STARTOWAŁ w wyścigu o stolec ratuszowy - sam rezygnuje.

  Żegnaj... Bóg i PiS tak chciał :)

 • Odpowiedz Student1 poniedziałek, 09 lipca 2018 17:51 Umieszczone przez: Student1

  Panicz oficjalnie podał, że NIE BĘDZIE STARTOWAŁ w wyścigu o stolec ratuszowy - sam rezygnuje.

  Żegnaj... Bóg i PiS tak chciał :)

 • Odpowiedz Panidomu poniedziałek, 09 lipca 2018 22:24 Umieszczone przez: Panidomu

  TADEUSZEK
  Raz swawolny Taduszek
  Nawsadzał w flaszeczkę muszek;
  A nie chcąc ich morzyć głodem,
  Ponawrzucał chleba z miodem.
  Widząc to ojciec przyniósł mu piernika
  I, nic nie mówiąc, drzwi na klucz zamyka.
  Zaczął się prosić, płakać Tadeuszek,
  A ojciec na to: „Nie więź biednych muszek”.
  Siedział dzień cały. To go nauczyło:
  Nie czyń drugiemu, co tobie niemiło.

 • Odpowiedz hej wtorek, 10 lipca 2018 06:43 Umieszczone przez: hej

  Podobno Muzyk ma nie wystartować w nadchodzących wyborach, ma wyrzuty sumienia z tego jak się zachowała w trakcie swojej pracy w urzędzie. Chrzanowski ma wystartować i ma dużą szansę na wygraną.

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu