wigilia2018 dom lomza
czwartek, 16 sierpnia 2018 06:19

Muzycznie i patriotycznie na łomżyńskiej starówce [VIDEO i FOTO]

Napisane przez  UM Łomża
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Muzycznie i patriotycznie na łomżyńskiej starówce [VIDEO i FOTO] fot. mylomza.pl
Zwieńczeniem łomżyńskich obchodów Święta Wojska Polskiego był koncert patriotyczny. W tym roku na Starym Rynku wystąpili raper Sova oraz Andrzej Nowak z zespołem Złe Psy. Wydarzenie było także jednym z wielu elementów tegorocznych „Łomżyńskich wakacji”.

brico lomza

Na początku koncertu z kilkoma utworami zaprezentowali się łomżyńscy seniorzy z zespołu Tabor. Po nich zaśpiewał 15-letni wokalista z Łomży Damian Śliwiński.

Następnie wystąpił pochodzący z Jeleniej Góry Dominik „Sova” Gudowski. Choć klasyfikowany jest jako wykonawca rapu patriotycznego, to podkreśla, że kultura hip-hopowa go nie pociąga, a w jego utworach można usłyszeć też elementy rockowe. - W mojej twórczości nie chodzi o to, by się wybić i pokazać szerszej publiczności. Mam swoje wartości, które chciałbym pokazać na zewnątrz ludziom i myślę, że to jest najważniejsze – mówił Sova po swoim wstępie podkreślając, że patriotyzm jest dla niego bardzo dużą miłością do Ojczyzny, pielęgnowaniem jej historii i zabieganiem o jej wolność, o którą walczyli nasi przodkowie. Podczas jego ponad godzinnego koncertu łomżyńska publiczność mogła usłyszeć utwory nawiązujące do żołnierzy narodowego podziemia niepodległościowego oraz polskiej historii.

Punktem kulminacyjnym wieczoru był występ zespołu Złe Psy, utworzonego przez Andrzeja Nowaka, założyciela i gitarzystę grupy TSA, zaliczanej do prekursorów heavy metalu w Polsce.

- Wywodzę się z rodziny o tradycjach wojskowych i dla mnie te dni są bardzo bliskie – powiedział Andrzej Nowak odnosząc się do daty swojego koncertu w Łomży. – To co mam w sobie, mam we krwi dzięki moim rodzicom, dziadkom. Dlatego naszą ukochaną Polskę powinniśmy mieć w sobie, w sercu, w rodzinie, na pomnikach naszych przodków, w podręcznikach historii i to właśnie trzeba przekazywać naszym potomkom – mówił jeden z najlepszych polskich gitarzystów Andrzej Nowak podkreślając, że jeżeli będziemy uczyć się historii, pamiętać o niej i ją wcielać, to będziemy potęgą na świecie tak jak kiedyś. Łomżyńskiej publiczności, wspólnie ze swoim zespołem, wspieranym chórkiem gospel, zaprezentował kilkanaście rockowych utworów ze wszystkich płyt wydanych przez zespół Złe Psy.

Organizację w naszym mieście koncertów patriotycznych z okazji Święta Wojska Polskiego zapoczątkował prezydent Mariusz Chrzanowski.

– Ważne jest , aby umieć radośnie świętować oraz pokazywać, że jest się dumnym z bycia Polakiem – podkreślił prezydent Łomży, zapowiadając organizację tego typu wydarzeń także w kolejnych latach.

32 komentarzy

  • Odpowiedz ... czwartek, 16 sierpnia 2018 06:25 Umieszczone przez: ...

    muzycznie i patriotycznie jest zawsze w ustroju totalitarnym np w drodze indoktrynacji narodu zamkniętego ... nie tylko w sobie

  • Odpowiedz .... czwartek, 16 sierpnia 2018 06:31 Umieszczone przez: ....

    muzycznie i patriotycznie zawsze jest jak dzicy podnoszą plemienne morale gromadząc środki zbrojne i kapitał ludzki potrzebne do konfrontacji ze światem zewnętrzy np z plemieniem wybranym do konfrontacji bo akurat to obce kulturowo plemię szkodzi kulturze osobistej własnej kulturze patriotów

  • Odpowiedz Wolny czwartek, 16 sierpnia 2018 06:35 Umieszczone przez: Wolny

    Byłem i cieszę się, że tego typu koncerty są organizowane.

  • Odpowiedz poldek czwartek, 16 sierpnia 2018 06:36 Umieszczone przez: poldek

    Chrzanowski sprawdza się na zajmowanym stanowisku. Jestem młodym człowiekiem i cieszy mnie że nasze miasto dzięki niemu przestało być jakimś zaściankiem gdzie nie ma możliwości miłego spędzenia czasu a jest miastem w którym młody człowiek może coś dla siebie znaleźć.

  • Odpowiedz Radeek czwartek, 16 sierpnia 2018 06:37 Umieszczone przez: Radeek

    Podoba mi się coś takiego :)

  • Odpowiedz Josef czwartek, 16 sierpnia 2018 06:39 Umieszczone przez: Josef

    Jak widać za Chrzanowskiego wiele różnych atrakcji mamy. Przynajmniej coś się dzieje w końcu. Takiego prezydenta nam trzeba było.

  • Odpowiedz Lomzak czwartek, 16 sierpnia 2018 06:52 Umieszczone przez: Lomzak

    Bo prezydent jest od zapewniania rozrywki gawiedzi.
    I takie barany mają prawa wyborcze.

  • Odpowiedz Obywatel czwartek, 16 sierpnia 2018 06:56 Umieszczone przez: Obywatel

    Popieram takie eventy. Brawo Chrzanowski

  • Odpowiedz Joana23 czwartek, 16 sierpnia 2018 07:09 Umieszczone przez: Joana23

    Przed ostatnie zdjęcie jest piękne.Pani tak naturalnie na nim wygląda.

  • Odpowiedz zygmunt z bema czwartek, 16 sierpnia 2018 08:00 Umieszczone przez: zygmunt z bema

    za Chrzanowskiego wrescie Starowka się ozywila

  • Odpowiedz Ech czwartek, 16 sierpnia 2018 08:02 Umieszczone przez: Ech

    Pamiętam z ustroju totalitarnego , tzw. komuny tego typu "koncerty" Tez było patriotycznie, jednomyślnie ideowo , wzniośle , podniośle że można z tego zadęcia było bąka puścic, Patriotyczne pieśni , marsze , okrzyki , flagi , szturmówki , wróg wewnętrzny i zewnetrzny u wrót .To już było i wróciło ! Zawsze sie tym brzydziłem bo było jedynie słuszne -czerwone i brzydzę jeszcze bardziej bo jest jedynie słuszne czarne i brunatne

  • Odpowiedz Łomżynianka czwartek, 16 sierpnia 2018 08:11 Umieszczone przez: Łomżynianka

    Próbowałam „zachłysnąć się” owym koncertem patriotycznym.
    Najpierw jakieś starsze towarzystwo, które próbowało coś tam wydukać na scenie, pózniej młody chłopczyk, który faktycznie zaśpiewał (sądzę, że najlepiej jak mógłi i umiał) ze 3 piosenki z tradycyjnej patriotycznej fonoteki, No i pózniej owa „gwiazda wieczoru”
    Gwiazda, rockendrolowa kapela, która wrzeszcząc i krzycząc zniesmaczyła starszych i na dodatek nie zciągnęła tłumów młodszych.
    Moim zdaniem żenada i pieniądze wyrzucone w błoto.
    Jeśli tak ma wyglądać kultura w łomzyńskim wydaniu, to przykro mi, że tak marnotrawione są pieniądze miejskie a pośrednio i moje

  • Odpowiedz enej czwartek, 16 sierpnia 2018 08:33 Umieszczone przez: enej

    Łomżynianka to ty jeszcze nie słyszałaś jak pewna diva śpiewała arię mimo iż nie ma predyspozycji i głosu ku temu. To dopiero było żenujące. Zresztą co chcieć od blondynki.

  • Odpowiedz Zadowolony. czwartek, 16 sierpnia 2018 09:54 Umieszczone przez: Zadowolony.

    Łomżynianka, w niedzielę będziesz miała w Nowogrodzie koncertyna św. Rocha, akurat dla Ciebie .

  • Odpowiedz Hugo czwartek, 16 sierpnia 2018 09:55 Umieszczone przez: Hugo

    To był miło spędzony czas. Dziękuję Panie Prezydencie, że coś takiego miało miejsce.

  • Odpowiedz LOMZYNIAK 1 czwartek, 16 sierpnia 2018 11:25 Umieszczone przez: LOMZYNIAK 1

    Każdy ma coś dla siebie. Pisanie ze nie przeżyła lomzynianka ekstazy podczas koncertu nie świadczy o tym że koncert był zły i źle zostały wydane pieniądze.

    Niektórzy te przysłowiową ekstazę przeżyli, dla nich zatem niech będzie ten koncert.
    Być może lomzynianka potrzebuje innych doznań estetycznych.

    Podobno jak ktoś ma zagłuszone sumienie to nie potrafi odbierać rzeczywistości w sposób czysty taki jaki jest. Tylko odbiór jest zniekształcony.

  • Odpowiedz olaf33 czwartek, 16 sierpnia 2018 12:49 Umieszczone przez: olaf33

    Nie podobało mi się.

  • Odpowiedz Niezadowolony czwartek, 16 sierpnia 2018 13:21 Umieszczone przez: Niezadowolony

    Lipaaaaaaaaaaaaaaaa...

  • Odpowiedz tom37 czwartek, 16 sierpnia 2018 13:36 Umieszczone przez: tom37

    Zawsze chętnie się wybiorę na coś takiego

  • Odpowiedz anka33 czwartek, 16 sierpnia 2018 13:40 Umieszczone przez: anka33

    A ja już kolejny raz na pewno nie...

  • Odpowiedz tom37 czwartek, 16 sierpnia 2018 13:50 Umieszczone przez: tom37

    To nie idź. Nikt cie nie zmusza, siedź na dupie w domu i narzekaj

  • Odpowiedz Marek22 czwartek, 16 sierpnia 2018 13:58 Umieszczone przez: Marek22

    A ty czego charczysz i dyszysz przy tym komputerze zapewne siedząc przy tym na dupie?? Nie chce nie idzie...nie podoba się...nie musi.To wolny kraj. Nie hejtuj!

  • Odpowiedz ? czwartek, 16 sierpnia 2018 14:08 Umieszczone przez: ?

    @ Marek22

    wolny kraj ? i oni pewnie na ten koncert kupili bilety ?

  • Odpowiedz ... czwartek, 16 sierpnia 2018 14:10 Umieszczone przez: ...

    @ tom37

    po drodze nie zapomnij się i kup sobie i swoim przyjaciołom bilet wstępu

  • Odpowiedz Marek22 czwartek, 16 sierpnia 2018 14:13 Umieszczone przez: Marek22

    najlepiej przez sms-a...

  • Odpowiedz ... czwartek, 16 sierpnia 2018 14:15 Umieszczone przez: ...

    zygmunt z bema

    za Chrzanowskiego wrescie Starowka się ozywila ... jak cmentarz na Zaduszki jak cymbały walą w swe podzwonne

  • Odpowiedz true czwartek, 16 sierpnia 2018 14:29 Umieszczone przez: true

    A do kościoła do bronka ile bilet wstępu? U Pani Muzyk można kupić?

  • Odpowiedz enej czwartek, 16 sierpnia 2018 21:04 Umieszczone przez: enej

    jakie to Złe psy to stare i wyleniałe ledwie strunami szarpiące hahah

  • Odpowiedz Fodboldtrøjer piątek, 09 listopada 2018 20:51 Umieszczone przez: Fodboldtrøjer

    4ho6gxs 59c4hy Fodboldtrøjer Børn 7anc12g9 rzb2oj3\n d4ml5phxe g9j8uzd maglie calcio poco prezzo a2jg5xi d6ivm3ne\n tu6aqs 1rbxglj98d fotbollströjor barn y1zxik2suw 634un0\n

  • Odpowiedz fußballtrikots niedziela, 02 grudnia 2018 21:46 Umieszczone przez: fußballtrikots

    g5uzakr9x h8d1eci billige fotballdrakter 0g1ompd7 e6xr0l83\n 3te6l8m4 9f5jskywl fotbollströjor xbd5mszuf ejt405z\n kv50sp9mne nlp4r7 billiga fotbollströjor bftpi54en olg75epvzf\n

  • Odpowiedz fotballdrakter wtorek, 04 grudnia 2018 14:15 Umieszczone przez: fotballdrakter

    \n \n billige fotballdrakter \n \n \n \n \n billige fotballdrakter \n \n \n \n \n Fodboldtrøjer Børn \n \n \n

  • Odpowiedz maglie calcio a poco prezzo czwartek, 06 grudnia 2018 00:40 Umieszczone przez: maglie calcio a poco prezzo

    \n \n maglie calcio poco prezzo \n \n \n \n \n fotbollströjor \n \n \n \n \n fotbollströjor barn \n \n \n