wigilia2018 dom lomza
piątek, 31 sierpnia 2018 06:57

W słusznym celu! Otwarcie wystawy fotografii Bożeny Mozyro

Napisane przez  mano/ MDK-DŚT
Oceń ten artykuł
(3 głosów)
W słusznym celu! Otwarcie wystawy fotografii Bożeny Mozyro fot. nadesłane
Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych i Naczelna Organizacja Techniczna w Łomży zapraszają na otwarcie wystawy fotografii Bożeny Mozyro „Łomża i Wilno w kolorach”, które odbędzie się 7 września 2018 r. w Galerii Pod Arkadami. Wystawie pod honorowym patronatem małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy, towarzyszy aukcja zdjęć. Środki zdobyte z licytacji zostaną przekazane na budowę oddziału hospicyjnego dla dzieci w Wilnie przy ul. Rossa 6.

brico lomza

Wystawa składa się z 50. obrazów, z których 34 wykonane zostały w czerwcu 2018 roku w trakcie obchodów 600-lecia Łomży oraz 16 obrazów będących darem autorki przedstawiające piękno Wilna.  Pani Bożena Mozyro to wileńska Polka, znana w Polsce i na Litwie z licznych wernisaży fotograficznych, na których przedstawia piękno przyrody i dzieła cywilizacji. Mottem wystawy łomżyńskiej jest również piękno przyrody, ciekawi ludzie i interesujące obiekty historyczne miasta. Zdjęcia wykonane przez artystkę w  technice elektronicznej zostały wydrukowane na specjalnym impregnowanym płótnie rozpiętym na drewnianych blejtramach tworzące często wrażenie, że ma się do czynienia w obrazem malowanym w technice olejnej.

Wystawa zrealizowana przy udziale środków finansowych z budżetu miasta Łomża czynna będzie do 27 września.

2 komentarzy

  • Odpowiedz Jan Osik piątek, 31 sierpnia 2018 07:32 Umieszczone przez: Jan Osik

    Bożena Mozyro i jo tys mom zyro. Hej!

  • Odpowiedz dfgd piątek, 31 sierpnia 2018 13:36 Umieszczone przez: dfgd

    Czy ona jest rodaczką tej Kornmauzer ?

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu